Új hozzászólás Aktív témák

  • Hunmugli

    aktív tag

    Egy dolog nem fér a fejembe: az online bankolás. Ha valaki a mobiljáról bankol, akkor a biztonságos kapcsolatról nem tud rendesen gondoskodni. Vagyis tegyük fel, a teljes kommunikációt le lehet hallgatni. Mert szegény Valaki nyilvános wifin bankol.

    Az adatokat tehát titkosítják. Én úgy vagyok ezzel, hogy egy telefon az >2dl. Ez állítja elő azt a "feltörhetetlen" titkosított valamit a PIN-kódból, amit le tudunk hallgatni. Ha valakinek van egy háznyi rendszere, amivel ezt fel akarja törni, akkor az sikerülni fog neki a bankoláshoz használt szoftver tanulmányozásával, és néhány informatikus segítségével viszonylag gyorsan.

    Senki ne kössön bele a számítási teljesítmény-eszköz mérete-feltörés gyorsasága "hasonlatomba".

    Arról már ne is beszéljünk, hogy a kártyaszámot is titkosítani kell, és minden adatot, ami a szervertől érkezik. Ez rengeteg időt, vagy alacsony szintű biztonságot jelent. Az online bankolás gyors, vagyis az utóbbit.

    És arról sem ejtettem szót, hogy a telefonoknál az időt nem a titkosítás, hanem a kulcs kiválasztása viszi el. Közös kulcs (amit csak a telefon és a szerver ismer) készítéséhez nyilvános csatornán keresztül tudtommal csak két módszer van, és mindkettő prímeket használ. (Elképzelhető, hogy tévedek, a dhelmann-hiffie - vagy hogy írják - az egyik, a másik is megkereshető google segítségével.)

    A prímek előállítása történhet: nyilvános adatbázissal: lehallgatható
    véletlenszám-teszteléssel: lassú
    generálással 2-től n-ig: lassú
    az eszközre jutatott bármilyen adatbázissal: amikor odajut, évekkel ezelőtt, akkor lehallgatható...

    Ahhoz, hogy ezek a kulcscserélő módszerek biztonságosak legyenek, >50 jegyű prímeket kéne használni. De legalábbis egymilliárdnál nagyobbakat. Erre tudtommal a banki szoftverek nincsenek rendesen kiképezve.

    Szerintem teljesen felesleges átlag user szinten ilyen biztonságról beszélni, mert szerintem jól megmutattam, hogy nincs; csak a tőzsdén van értelme a nagyhalak között. Bár ha valaki ott is telefont használ, akkor megette az egészet a fene.

    De arra lennék kíváncsi, nem tévedtem-e fent valamit :)

    A kevés tudás veszélyes. A sok is. – Bocs az offért.

  • ibenny

    senior tag

    válasz Hunmugli #1 üzenetére

    Van igazság abban, amit mondasz, de annyit hadd tegyek hozzá, hogy a banki, azon belül a kártyás tranzakciók biztonsága enneél sokkal komplexebb és több körös, emellett többszereplős is, külön-külön is magas biztonsági szinten.

  • gabor7th

    addikt

    válasz Hunmugli #1 üzenetére

    Ezer sebből vérzik az okostelefon biztonsága; nem szabadna fontos dolgokat rábízni.

    A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

  • kymera

    senior tag

    válasz gabor7th #3 üzenetére

    De ugye tudod hogy az okostelefonok felhasználói táborából 90% nem is hallott (vagy ha igen,akkor azt sem tudja hogy mi az) arról hogy nem biztonságos telefonon keresztül ilyen ügyeket intézni.

    1151,AM4,1366,2011, - Lapok,procik,vinyók,tápok,vga-k -akciósan. - 70-2340239

Új hozzászólás Aktív témák