Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Solymi81

    aktív tag

    válasz Lifer092 #49 üzenetére

    Érthető a hozzáállásod én magam se szeretem ezt, de valaki meg igen és az pedig örül.
    Ugyanúgy ahogy az autókat, kamionokat pimpelik meg matricázzák, így megcsinálhatják ugyanezt a PC-vel is.

    Modding szempontból se egy rossz dolog, mert több mindent ki lehet belőle hozni.

    Egyébként várom még a világító kábeleket, memória borítókat, amik jelzik, hogy mennyi van belőle használva, ház oldalára logót vetítő eszközöket stb. stb.

    Banyek, megyek és csinálok egy KS kampányt :D

  • Frawly

    veterán

    válasz Lifer092 #49 üzenetére

    Egyetértek. Ha asztali gép, jó esetben úgyis be van qrva az asztal alá meg a sarokba, nem azt nézegetem, hanem a monitort. Ha meg laptop, akkor meg az is feleslegesen világít, pompázik ezer színben, csak idegesíteni fog, úgyis a képernyőt nézem belőle (billentyűzet-háttérvilágítás sem kell, vakon gépelek, nem nézek le melyik gombot nyomom, meg arra mi van ráírva). Tehát ha még lenne is ilyen gépem, amiben alapból ledvilágítás van, az első lenne, amit kigyomlálnék a ’cibe.

    A másik ilyen a PC speaker, azt be sem kötöm, nekem ne csipogjon semmi, hibakeresésre van a normális alaplapon valami szolid, kicsi debug led, ha meg minden rendben működik, akkor még úgy se csipogjon. Mindig is idegesítettek az ilyen felesleges funkciók, anno még a DOS korszakban is az első volt, hogy a floppy seeket meg felesleges BIOS POST teszteket kikapcsolni, HDD-t előre ledetektálni, hogy utána minden bootnál már ne próbálkozzon vele, meg a RAM-ot ne ellenőrizze végig, kikötött PC-speaker, így már gyors és csendes volt a boot, semmilyen meghajtót nem inicalizált feleslegesen, nem fingatta végig a floppy meghajtókat, nem kotyogtatta a CD meghajtót, nem csipogott, nem prüntyögött. A hangkártyára sem kötöttem rá az ODD audiókábelét. Az OS-ekben is mindig letiltom a hangot, nincsenek hangok hangsémát választok, az mindegy, hogy Windows vagy Linux, nekem maradjon kussban, ne legyen semmilyen hangeffekt, sem be-kilépéskor, se párbeszédablakoknál, se hibánál, se értesítéseknél, se chat ablakban, se sehol. Hang akkor legyen, ha én indítok videót, zenét, játékot, egyébként befe-téma van (pofád befogod téma Mucsi után szabadon), weboldakon is utálom, ha elkezdenek videók, hangos vagy mozgó reklámok megindulni automatikusan. A modern PC-korszak egyik fő áttörése, hogy végre kuss van, nem zúgnak a ventik, SSD-kel búcsúztunk a HDD-s motorzajtól és seek hangtól, némák az USB-s meghajtók is, nincs hangoskodó FDD, ODD, nem sípol, nem villódzik, nem vibrál a CRT. Ezt a végtelen nyugalmat érdemes végre kiélvezni, és nem felváltani egy másik zavaró dologgal, hogy minden világít, villog, ezer színben pompázik bele az ember ‘fájába, ha kell, ha nem.

    Már régen sem volt az ilyenekre fogékonyságom. Retro-s körökben pl. az egekbe magasztalják, hogy milyen fasza hangja volt a C64-es SID chipnek (ezt különösen nagy kultusz övezi, és az emuláció helyett mindenképp eredetit akarnak), Amigának, PC-speaker milyen nosztalgikus, meg az eredeti OPL2 és OPL3 chip FM szinti hangja. Engem ezekkel az ocsmány, prüntyögő, mesterséges hangú szarokkal a világból ki lehetett kergetni mindig is, nem hogy még visszahozzam nosztalgiaként, meg súlyos pénzeket adjak érte.

    Akinek meg ilyen ambient fények kellenek LSD-zéshez, az betesz szépen jútúbról videót, ahol ilyen ambient vagy goat/trance zene mellett rózsaszín ködös, színeffektes képi tartalom van, és meditál narkózik arra katatón állapotban. Felesleges hozzá külön ledet üzemeltetni.

Új hozzászólás Aktív témák