Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • axioma

    veterán

    válasz mjani1172 #124 üzenetére

    Hat a napokon belul 9 eves ion-om messze nem akadaly... kicsit tobb mint 7 eves koraban vettem, azota 16e km-t tettem bele (covid miatt marcius 6 ota alig mozdul, inkabb 1.5 evnyi). Egy Suzuki Alto-t valtottam le, es ha nem napelembol taplalkozna akkor is behozna' nemsokara az arkulonbseget - mondjuk beleszamolva hogy az alto-ra havi 15e parkolasi dijat kertek. (Nekunk allam bacsitol egy fillert se kapva a 11M hatarba egy Ampera - ingazasban csak elektromosan hasznalva, nyaralaskor persze benzin is fogy -, az Ion nyilvan csak ingazasra hasznalva, meg a kettot es a nagy fogyasztasu hazat is kiszolgalo napelem is belefert... innentol nincs aramdij, tobb haszna van mint egyetlen 11M-s autonak, me'g ha az uj is - igaz nekem A-bol B-be a szempont, kar is lenne belem.) Jo, a kepet arnyalja az Ampera egy akku-hibaja, adj hozza felmillat, de az egy szerencsetlenul kijott 1% alatti valoszinuseg amibe belefutottunk, ahogy a szakszerviz szavaibol kiderult. Cserebe lattam 4.5 eves i3 rex-et 101% akkuval...
    Valaki irta, de nincs szabalyos megoldas a vezerelt ("ejszakai") aram vetelezesre autotolto eseten, fali fix toltokeszuleknel sem. Ami tarifat ajanlanak az nevetseges (5Ft kedvezmeny, cserebe teljes villanyora-atalakitas 300e).

    [ Szerkesztve ]

  • axioma

    veterán

    válasz mjani1172 #144 üzenetére

    Egy hozzaszolasba nem mindent kell belesuriteni, csak annyi az elvaras hogy semennyi csusztatast (hogy ne a h betus szoval jellemezzem), ennyi a lenyeg.
    A 7-8 eves elektromos auto siman tovabbhasznalhato. A 15 evesre mar nem eskudnek, hogy akkucsere nelkul, de mar nagyon varom hogy olyan akkuk hulljanak es szigetuzemre is kepesse tehetok legyenek veluk napelemrendszerek...

  • axioma

    veterán

    válasz mjani1172 #153 üzenetére

    Nem alltam beled, csak azt kertem, ne allits valotlant (a hsz szoveget ertekeltem, fgtl attol hogy ki mondja, nick-et nem szoktam nezni hogy oszinte legyek...).
    Azt allithatod, hogy 7-8 eves elektromos _neked_ nem tetszik, nem kellene vagy barmi, de azt nem hogy hasznalati targy helyett akadaly. Mert egy valid kozlekedesi eszkoz - a megfelelo celokra. Peldaul az ion valoban, kb. csak ingazni. Az Alto-nal jobb, azt valtotta, en ennyit allitottam (kispolszki, cinquecento utan meg az volt jo). Masreszt meg te a corsa-e-rol mondtad hogy akadaly lesz, en csak peldanak hoztam fel az ionomat, mert az tapasztalatilag mege'lte ezt a kort, joval korabbi technologiaval is ertelmes jarmu me'g. Es minden benzinest (na jo, egy sportkocsi volt ami dontetlen es o volt jo savban) siman lehagy zold lampanal, konnyen valtok savot olyankor... mar ez is elony.
    Mondjuk eleve nem egy hullamhosszon vagyunk ha az autonak a kinezete komoly tenyezo a megiteleseben.
    A velemenyek kozul egyetlennel vitatkoznek: hutes/futes. Mert az akkor igaz (es valoban rosszul nez ki), amikor bekapcsolod es rogton levesz 20km-t a hatotavbol -- arra szamolva hogy vegig maxon hutenel vagy futenel, mint a bekapcsolas pillanataban. De eleg egyszer par perc jaratassal befuteni, aztan lehet vele menni nelkule, par km minuszbol mar kenyelmes tud lenni. A tobbi igaz, de csak akkor negativ, ha tobbet vartal tole. Az enyem 70% akku, 85km nyaron. Es? Melohely kb. 17 km, tolto otthon a garazsban, nagyon a varos tulvegere (Gyal kornyeke volt) kell ahhoz menni hogy ne ferjek bele utcai toltes nelkul. Ha muszaj elokerul az Ampera, ennyi.

  • axioma

    veterán

    válasz Noukoum #155 üzenetére

    "lanyomnak mondom, vejem is ertse"
    Eszem agaban sincs konkret embereket gyozkodni, de igy ossze van gyujtve pro-kontra minden olvasonak, jobb mintha nulla info, vagy adatok nelkuli egyik iranyu velemeny lenne. Szerintem. Annak is jobb aki ebbol el tudja donteni, hogy az elektromos neki me'g nem valo, mert van olyan szegmens ahol nem. Sot, en magam szerettem volna mar elobb, de nemcsak hogy nem engedhettem meg magamnak, de nem volt gazdasagi realitas akkor me'g 2M-ert sem elektromost venni, amikor 4.5km-re volt nem parkolooras helyen a melohelyem es egyetlen kocsival 4 fele egy utvonalon megoldhato volt a csalad mozgatasa az esetek nagy reszeben.
    Mondjuk most hogy nemreg bejelentettek, 2020-ban mar nem kotelezo irodaba menni, elegge kitolodik a megterules datumilag, ezt be kell vallani. Ujraindulastol me'g 1.5 ev, akkor lesz az e-auto felara ledolgozva.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák