Új hozzászólás Aktív témák

  • Neck

    veterán

    válasz *Mukeey* #137 üzenetére

    Pont ezt akartam írni.

    Figyelem, vélemény hozzászólás következik, kéretik inkább elgondolkodni rajta, mint rögtön indulhat vezérelt módon válaszolni.

    Számomra vicces, ahogy sok ember erőlködik a telefonos kamera teljesítményén, bújja a teszteket, hasonlítja a pixeleket, majd megveszi, amit jónak lát - és a végén ugyanúgy használja mint bárki más, kattint minden felesleges dologra, sose nézi vissza, termeli a digitális szemetet.

    A telefonok már rég eljutottak arra a szintre, hogy egy apró kompakt fényképezőgépet kiváltsanak, teljesen vállalható a produktum egy hétköznapi embernek, hétköznapi dolgokra.
    Szinte mindegyik alkalmas erre a hétköznapi kattogtatásra, amelyik nem egy alsó kategóriás hamisítvány ipari szemét.

    Aki meg komolyan veszi a fotózást, esetleg munkára is, az előbb-utóbb úgyis vesz dedikált cserélhető objektíves fényképezőgépet, ha mást nem, a kis mélységélességű fotók, illetve különböző gyutávok, fények, stb miatt. Igen, sok clickbait YouTube videó bemutatja, hogy a telefon már jobb, mint egy 1 millás MILC, és csak a hülyék vesznek drága fényképezőgépet, mert ott a telefon. Hát, maradjunk annyiban, hogy a legtöbb ilyen vásárló azért nem hülye, illetve, a legtöbb videó erősen sarkít. Maximum ideális esetben, kis felbontású webes képre méretezve van nehezen észlelhető különbség, amúgy óriási...

    A kettő közötti vékony réteg, a mobilos hobbi fotósok részéről esetleg el tudom fogadni, hogy érvel az egyik, vagy másik telefon kamerás képességei mellett. Bár itt is igaz az, hogy legtöbbször inkább számít a látásmód, a jól beállított eszköz, mint a hardver.

    Azonban ezekből a mobilos hobbi fotós emberekből elég kevés van (az eladott telefonok számához képest), míg kamerás vitahozzászólásból nagyon sok. Ebből számomra az következik, hogy olyan dolog felett megy az eszmefuttatás, amit kibontás után 3 nap múlva már ugyanúgy használtok nagy megelégedéssel, mint Mari néni a szomszédból.

    [ Szerkesztve ]

    An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

Új hozzászólás Aktív témák