Új hozzászólás Aktív témák

  • fairi

    addikt

    válasz utomi #155 üzenetére

    " Úgy értem ,hogyha a szar tervezés áll a háttérben vagy a SoC tehet róla akkor azon semmilyen szoftver sem segít !"

    nincs otthon PC-d amit szabadidőben overclockolsz?

    Mondom bármely melegedés megoldható szoftveresen, kulcsszó leszabályozás. Mikor eléri kedvezőtlen hőmérséklet akkor azonnal leveszi az órajelet. Nem 2 Gz-en megy hanem mostantól csak 1 Ghz-en. ha azt se tudja kezelni akkor még jobban leszabályoz. ha kell lemehetünk 400 MHz-ig is. Ezen nagyon jól lehet játszani, anno én az samsung note3-mal sokat szórakoztam vele, thermal regulation-t is megváltoztattam hogy később legyen leszabályozás. Foghatatlanul meleg lett, de antutu-n hasított :)
    UV és UC kombóval meg sose melegedett, de antutu-n is gyenge volt.

    Kernelszinten lehet javítani a melegedésen bármely proci esetén, de ára az lesz, hogy a csúcsteljesítményt sose fogja elérni/tartani. Jobb hűtésű társa alázni fogják a oneplus 8 pro-t.

    Igazi kérdés, ez a melegedés társaihoz képest mily probléma. tervezési hiba állhat a háttérben? Hővezetés rossz irányba megy, vagy nem elégséges? vagy kis szoftveres változtatással megoldják és csak minimális teljesítményveszteség lesz?

Új hozzászólás Aktív témák