Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • beyruth82

    veterán

    válasz xhege #1861 üzenetére

    A legnagyobb meglepetést nekem a kamerája okozta.Sokkal jobb mint amit vártam.Videóban és fotózásban is.Gcam van rá de a gyári fenykepező is nagyon jó én csak kipróbáltam a gcam egy régebbi verzióját de nem jött be a gyári jobb volt szerintem.Képernyőidő mobilnetes netezés mellett harmatgyenge 4 óra általában nagyon nagy ritka az 5.Wifin már sokkal jobb a helyzet a 7 órák általánosak de volt már 8 is nekem.Vegyes használattal 5-6 órákra számithatsz.

    [ Szerkesztve ]

  • Victoryus94

    őstag

    válasz xhege #1861 üzenetére

    Szia, lehet hogy nekem magas az elvárásom, de szerintem fotózásra nem ez a legjobb készülék.

    Gyári app:
    Auto módban a záridó mindig túl hosszú, tehát mozgó témát esélytelen jól fotózni (manuál módban pedig sorozatfelvételt nem lehet csinálni). Videónál nálam a fókusz nem tökéletes, mozgó témánál ugrál, van hogy 4-5 mp-ig keresi a fókuszt (+ vagy alul vagy felülexponál a témához képest).
    Videónál fps-t csak módjával lehet állítani a gyári szoftverben (30-60fps + lassított felvételek). Villódzáscsökkentés nincs (50/60Hz ez beltérben elég gáz tud lenni), sem 24-25, esetleg 50 fps mód.
    Lassított felvételnél semmilyen zoom nincs (digitális se).
    Éjszakai látkép módban szintén nincs semmilyen zoom (se zoom optika -pedig stabi elvileg van benne...)
    A legnagyobb problémám pedig a dinamikatartománnyal van. Egy sima Redmi Note 7-en GCAM-el HDR+ módban sokkal szebb képet tudtam lőni napos időben... ezzel az Istennek nem jö össze, vagy kiég, vagy bebukik valami akár GCAM-et akár a gyári .

    A GCAM-hez meg (ha minden funkció, és mind3 objektívre használnád) bootloadert kell nyitni + rootolni.

    RAW fotó egyébként egész tűrhető.

    Emellett az akku idő sem túl kiemelkedő. 2 sim, és/vagy mobilnet nagyon eszi... 4-5 órás SOT-ot tudok kihozni. Ennyit újkorában a Mi A1 is tudott, pedig abba 3200-as akksi volt.
    A konkurenciának van olyan mobilja ami minimum 40%-al tovább bírja.

    Van a telefonban 1-2 apróság amit szeretek, és talán hiányozna másik mobilból. De azt vettem észre hogy a hardverhez képest távolról sem hozták ki a maximumot több szempontból sem.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák