Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz tomboy0013 #25 üzenetére

    Ja bocsi,a Mi8-cat kifelejtettem. :)
    Az is sokkal jobb ajánlat ennél a túlárazott vacaknál. (Ha már a nagy gyártók termékeit túlárazottnak hívja a cikk alkotója)

    (Volt nekem is OP 3T még anno. Egész jó volt,de attól sem estem hanyatt.:) )

    [ Szerkesztve ]

    HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

  • hajbel

    addikt

    válasz tomboy0013 #91 üzenetére

    Van abban igazság amit írsz és részben egyet is értek. Hallottam, hogy a MIUI 10 nagyon jó, viszont azt kétlem, hogy bloatware és heavy skin mentes, ezáltal a frissítések is később jönnek majd, valamint az üzemidő is kb. egálban lehet a 6T-vel. A Poco kijelzője tényleg egy nagyon jó IPS, viszont a kettőt kézben tartva azért érződik a OP minőségbeli fölénye és az is, hogy szebb (nincs alul akkora káva, kisebb a noch), bár az infra arcfelismerő hasznos sötétben. A kamera tényleg jó árához képes és dícséretes, hogy van már GCam port is night sighttal, bár az éjaszakai képek így is messze elmaradnak a OP6-tól és videofelvételben nincs 4K60 fps(ez szubjektíven számomra baromi fontos ha már 4K monitorom van). Viszont: Hogy lehet egy gyártó akkora idióta, hogy egy csúcskategóriás mezőnyben indított telefonba nem rak NFC-t??? Ezt azóta sem sikerült megemészteni. Nyilván aki pocophonet vásárol, az nem egy évre teszi, ma holnap Magyarországon is elterjed a mobilfizetés, valamint ha minden jól megy egyre több helyen lehet majd használni pl. Londonban a tömegközlekedés csak NFC-s kártyával vagy telefonnal lehetséges. Tehát azt nem vitatom, hogy objektív szempontokat nézve Magyarországon ma jobb ár/érék arányú a pocophone, sőt verhetetlen ebben a kategóriában. Vannak viszont olyan tényezők, amelyek kimaradtak belőle és egyes embereknek fontosak lehetnek.

    "I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

  • hajbel

    addikt

    válasz tomboy0013 #97 üzenetére

    Az a baj, hogy ezek OIS nélkül nem sokat érnek.

    "I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

  • Oneil85

    csendes tag

    válasz tomboy0013 #91 üzenetére

    Nyugi nem az volt a célom h lehúzzam az f1 et, csak reagáltam egy 6t lehúzásra. Konkrétan az jött le a hozzászólásbol mintha egy kategória lenne a két telefon. Nagyon jó telefon az f1 sőt ár érték bajnok telefon. Amit leírtam továbbra is fenn tartom h nem egy kategória. Amiket leírtam nekem nagyon fontosak és bőven megérnek annyit h a 6t re essen a választásom. Aki csúcs kategórián gondolkodik de nem akar 400e ft ot kifizetni, de a sebességen kívül még szeretne egy minőségibb anyaghasználatot, jobb kamerát, jóval kisebb notch ot, mert nálam már tűréshatáron kívül van a nagyobb notch, valamint amoled kijelzőt és egy jó akksinál is kicsit extrábbat akkor valakinek megér még annyival több pénzt a telefon. Ráadásul a gorilla 6 sem utolsó. Menj fel netre és nézd meg valóban sokkal jobban bírja a strapát a gorilla glass 6, ugyanaz a youtubber letesztelte az f1 et és a 6t telót. Nyílván itt nem a teló a fő lényeg hanem a gg5 és a gg6. Nekem ez is szempont volt, mert páromnak vettem telefont és köztudott h a csajok nem szeretik a túl nagy defender tokokat a telón hanem inkább a vékonyabb szilikon tokokat rajta. Linkelem ide a videót:

    F1: https://youtu.be/qpX354Q2p5I
    6t: https://youtu.be/NTIrOJVZuWg

    Ezt nem lehet marketingel magyarazni h az egyik elsőre a másik kb. 18. Leejtésre törik össze. Nyílván nem ad pontos képet az internetes teszt de számít hidd el.

    Tehát még 1x leírom én egy 6t hozzászólásra reagáltam, kíváló és best buy vételnek tartom az f1et. Csak akiknek fontossak ezek a plusz dolgok, nekik megéri ennyivel többet kiadni és még sem 400e ft.

  • Oneil85

    csendes tag

    válasz tomboy0013 #189 üzenetére

    Ez igaz csak kérdés h így h nem 70 v 80 e ft a külömbség azért kapsz jópár dolgot a 6 al. Optic amoled kijelző, nfc, gyorsabb töltés, anygahasználat, jobb kamera és kép stabilizátor, oxygen os, gyakorlatilag vízálló megha csak nincs ip hitelesítés spórolás miatt És azt se felejtsd el h ez a telefon a felső kategória ellenfelének készült a mobilarena tesztbe is leírták erről a telefonról " h az egyik legfrankóbb telefon ártól függetlenül is. Ez az írás nem az f1 ellen van mert kíváló telefon csak beszélgetünk róla h mennyire jó ajánlat így már a 6.

  • Oneil85

    csendes tag

    válasz tomboy0013 #191 üzenetére

    Addig jó ameddig nem vagyunk egyformák :) Nekem világ életemben ips telefonom volt, azért mert túlszaturáltnak éreztem az oled paneleket. Viszont ezek az oled panelek már nem azok az oled panelek mint régen hanem jobbak. Jelen pillanatban is ips telefonom van, páromnak van 6t. Nekem huawei mate 9 em van. Amikor egymás mellé tettem a 2 telefont, de ezt oneplus 3t nél is érzékeltem, h jelentősen kitolódott a betekintési szög és már nem azt éreztem mint pl. 3 v 4 éve a színekkel. Nem véletlen állt át minden gyártó a csúcs készülékébe oled panelre, de hívhatjuk amolednek. Nekem például az is fontos, sokszor kisegített már h nyáron full napsütésben kellett használnom a telót nem volt mindegy h mekkora fényerőt tudok ráadni a telefonra. Az anayghasználat nem csak abban nyílvánul meg h mennyire esztétikus a telefon, személy szerint nekem fontos, h esztétikus legyen de például páromnak, ugye tipikus csaj neki mégjobban. Nyilván valakinek nem fontos ez. Szóval az anyaghasználat abban is megnyílvánul h mennyire könnyen törik és reped a telefon, nyílván nem az az elsődleges de érdekes amikornmegnézek több tesztet is ami ugyancsak nem fontos csak érdekes, és azt látom h van két gorilla glass 5os teló és az egyik nagyságrendekkel hamarabb törik. Konkrétan erre az összevetésre nem kerestem rá csak úgy átlagba írom h ebben is fontos h rakták össze és milyen anyagok vannak rajta. Mellette én elég sokat fényképzek, amihez nem egy hátrány a képstabilizátor és a képminőség. Meg azért azt se felejtsük el h az oxygen os a világ egyik legjobbna optimalizált rendszere a tesztelők is mind leírják ezt. Akksiban valóban jobb az f1. Igazából itt a célközönség is más, mert valakinek tényleg ezek nem fontosak. Legyen gyors a teló, alapjában véve legyen jó a telefon minden téren. Másoknak meg ezek a dolgok elengedhetetlenek. Saját véleményt írtam.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák