Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vajasmester

    csendes tag

    válasz lord.lakli #953 üzenetére

    A telefon oldalán a kis tolókapcsolót átállítod néma üzemmódra, és a beállításokban beállitod hogy a néma üzemmódnál rezegjen is (beállítások-> riasztási csúszka -> néma). Az automatikus szabályok menüből nem elérhetőek, de egy kis trükkel előhozható: mintha új widgetet akarnál kitenni a főképernyőre, csak éppen a "beállítások parancsikon"-t keresd, és azt húzd ki a főképernyőre. Ezután bead egy listát, ahol válaszd az "automatikus szabályok"-at. Nem tudom ez például menüből miért nem elérhető. Egyébként nekem OP2 van, nem tudom ez a kis trükk működik-e 3/3T készüléken.

  • vajasmester

    csendes tag

    válasz mrdavid #955 üzenetére

    Kipróbáltam. OP2-bekapcsolja a szabályt, de ki már nem... És olyan durván úgy marad, hogy a szabaly letiltása után is csak az alert slider át, majd vissza kapcsolása után áll helyre. De gondolkoztam picit, miért is vehették ki a menüből ennek a lehetőségét : ezeken a telókon hardveres gomb van a különböző állapotokra, tehát ez hardveresen van figyelve állandó jellegel, androidtól függetlenül, szemben azokkal a telefonokkal ahol nincs erre gomb csak a hangerő szabályzó.. és innentől kezdve ha az androidot nem veszed rá, hogy figyelmen kívül hagyja az alert slidert, akkor ez a szabály dolog csak kis eséllyel fog működni. De ha mégis, akkor az alert slider kezelést cseszi szét. Szerintem a teljes némítást is emiatt vehették ki, mármint amikor hangerő gombbal lenémitottad, mert bár nem tudom megmondani nektek, de úgy rémlik, régebbi verziókba volt olyan kombináció, ami bugos volt..

  • vajasmester

    csendes tag

    válasz Madwe #961 üzenetére

    Szia. Töröld a bejelentkezési előzményeket a ds file és a ds get nevű programban, és a bejelentkezési képernyő bal alsó sarkában lévő fogaskerék ikonra nyomva vedd ki a pipát az "ip cím és fiók megjegyzése" mellett. Ez sajna a synology sara, az androidon közös helyre menti az ip és user adatokat, mivel feltételezi az 1nas/1 user (legalábbis az aktuális telefonról) használatát. Ja és az "emlékeztető" se legyen bepipálva a bejelentkezési képernyőn. Közben megelőztek :)

    [ Szerkesztve ]

  • vajasmester

    csendes tag

    válasz znorby #1151 üzenetére

    Azért, mert ilyen az usb szabvány. (Mindegy hogy USB-C, vagy micro-usb) a töltésnél "csak" rákapcsolja a feszültséget, és az áram csorog befele a telóba. Ha gépre kötöd, akkor a pc USB portja ad tápot, és mehet az adatkommunikáció. Ha a telóra akarsz perifériát kötni, akkor pedig a telefon ad tápot az eszköznek, (egér, pendrive, bármi) és a többi lábon kommunikál. De ilyenkor a telefon figyeli, hogy milyen módon van használva a saját kis usb portja, és ezt egy ellenállás figyelésével teszi. Na ezek az ellenállások vannak a kábelbe beépítve (pontosabban a csatlakozóba van egy pici elektronika) de ehhez a kábelnek is olyannak kell lennie. Ezek az OTG képes kábelek, és ezekbe van különbség, mert a kedves gyártók miért is szabványosítanák.. a különböző kábelek ebben az ellenállásban térnek el.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák