Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hujikolp

    őstag

    válasz vitezlejszlo #14052 üzenetére

    Nem mindegy. A mágneses hurkoknak záródniuk kell, ez a törvény! Ha egy tekercsben te feszültséget szeretnél indukálni, akkor az azt metsző zárt fluxosok összege fogja "nyomni" az áramot a tekercsben. Ha ez mögé te teszel egy fémet, akkor abban a fémben meghatározhatatlan örvény áram fog keletkezni. A fém jobban vezeti a szórt fluxust, mint a levegő, és mivel nagy kiterjedésű, így inkább ott kapcsolódna saját magával. (Az adó tekercs szórt fluxus egy része ott fog az alumínium házban záródni, s csak csekély fluxus fog a tekercseken.)

    Egyszerű kísérlet: ha van NFC-s, vagy RFID-es belépő kártyád, akkor tedd mögé a telefonodat és próbáld ki, hogy mikor fogja leolvasni. Vagy nem fogja, vagy nagyon közel kell tenned. Ha csak üresen tennéd oda, akkor már távolabbról is képes.
    Vagyha van nfc matricád, tedd a számítógép oldalára és próbáld meg kiolvasni, illetve tedd az asztalra és úgy is.

    A OP okosan megoldotta az NFC antennát, a kamera kivágásához tette, így azon a lyukon kitud menni a mágneses hurok :) És erősen gyanítom, hogy azért ehhez megemelt antenna teljesítmény is kellett.

    (ha belül lenne, akkor kb nem is működne, mert mindenfelöl le van árnyékolva. Kívűlről a fém hátlap, előről az LCD fóliái. Ezért kihívás az NFC + fém hátlap. Nem pár gyártó hanyagolta az NFC-t a fém hátlap miatt.)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák