Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz norbert1998 #27922 üzenetére

    A dolog nagyban függ a mobilnet lefedettségétől is, hol, hogyan használod. Nekem 4G-n városban pl. nem merül lényegesen jobban, mint otthon az 5Ghz-es wifin.

    Játékos különbségnél azért fontos két dolgot végiggondolni, a nyilvánvaló 10%-al nagyobb G6 akku mellé. Egyfelől a 821-es SoC azonos órajelen kb. 5-10%-al takarékosabb, mivel új revízió. Ez az egyik. A másik pedig, hogy a játéknál általában a hővédelmi korlátok által megszabott órajel keretben mozog a telefon. Tehát ha az 1+3 jobban képes leadni a hőjét (márpedig elég jól hűl, a G6-ot nem ismerem), akkor magasabb órajelen járhat a CPU/GPU, valamivel jobb sebességet adva a játéknak, és közben jobban beleharapva az akkuba. :K

    Én pl. a saját CPU-s scriptemben a GPU-nak is limitáltam a maximális órajelét, mert a maximális 624MHz-es órajel kb csak arra jó, hogy benchmarkokban picivel több pontot kapjon a telefon, miközben két pofával harap az akkuba a 400Mhz-eshez képest, ami még mindig egész torkos....

    Én amúgy a profilommal PUBG-ztem régebben párat, ott szépen tette a dolgát, de elég mókás volt, hogy kb. leggyakrabban 214Mhz-en ment a telefon (ezt ő lőtte be magától, a profil engedte volna 400-ig), és még így is eléggé hőfok limites volt a CPU.... :DDD

Új hozzászólás Aktív témák