Új hozzászólás Aktív témák

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz Balazs_ #1 üzenetére

    Szerintem a gyártási költség jóval alacsonyabb, de a fejlesztésre fordított pénzt is vissza kell hozni, ráadásul amilyen Hype volt körülötte, indulásnak kb. bármennyit kérhettek volna.

    Én attól tartok, hogy zsákutcába vitte ez az árstratégia a VR-t és már túl késő árat csökkenteni. Nincsen elég minőségi játék, mert a drágán adott sisakból kevesen vettek és olyan kicsi piacra nem volt érdemes fejleszteni komoly nagyobb költségvetésű játékot...és mivel nincs elég jó VR játék, nem igazán kapkodnak az emberek a sisakok után.

    Inkább a volumenből kellett volna nyereséget termelni, mint a magas árrésből. Lett volna mondjuk 10x eladásuk darabonként kisebb nyereséggel, de beindult volna a dolog. Így meg induláskor már hamvába holt.

    A Rift Go esetén én elosztottam volna a terhet és mindent a fejpánt ellenkező oldalára raktam volna, a tarkóhoz, aminek nem kell feltétlenül elől lenni. Tehát a kijelző és a lencsék maradtak volna elől, az elektronika és az akku meg ment volna hátulra, hogy jobb legyen az egyensúly.

    A Rift Go friss levegőt hozhat erre a piacra, nem csak az ára miatt, ráadásul gondolom kb. egyszerre startol a HTC és a Lenovo hasonló megoldásával. Az eddigi mobiltelefonos megoldásokhoz szükséges volt kompatibilis telefonra, ami nem mindenkinek volt.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

Új hozzászólás Aktív témák