Új hozzászólás Aktív témák

  • BiP

    nagyúr

    válasz ubyegon2 #115 üzenetére

    (emiatt vesznek sokan új belépőszintű noti helyett használt üzletit) ;)
    Többek között emiatt is, meg sok más szempont miatt. De úgy lehetne fogalmazni, hogy "jobban össze van rakva", aminek egyik eleme, hogy elektronikailag jobb.

    Mivel szerinted az általad mért teszteredmények reálisak, az általam említett programok eredményei meg elméletiek, így ezen tovább nincs is értelme menni, mivel hitvitákba SSD ügyileg nincs értelme belemenni ez esetben sem.
    szerintem ez inkább úgy értelmezhető, hogy ő gyakorlati, átlagfelhasználó általi használathoz közeli, parktikus teszteket végzett el, míg az általad említett programok azért ritkábban kerülnek elő.
    Az is biztos gyakorlati, csak az átlag user nem is találkozik vele, neki megfoghatatlan, így számára "elméleti".
    Adott környezetben az is praktikus, gyakorlati, csak más célcsoportnak.

    Az access time különbsége a leglényegesebb,
    Ha már access time különbségekbe belemegyünk, akkor megemlíthetjük még az IOPS értéket is. Azért egy márkásabb, magasabb kategóriájú SSD többet tud, szintén döntő lehet pont az említett felhasználásnál. (win használat, böngészek, csinálok ezt azt, random elérés).

    Én ezek miatt szoktam mindig méretben is eggyel nagyobbat venni, mert az paramétereiben is jobb (gyorsabb, több IOPS), és az overprovisioning miatt sem kell aggódni. Akár kéne, akár nem :) Mondjuk az enyémben elvileg a user által elérhetőn felül van gyárilag lecsípett hely overprovisioningre, szóval elvileg nem kell foglalkoznom vele.
    No meg ha megnő a helyigény, akkor nem kell idő előtt cserélni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák