Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Krugszvele

    aktív tag

    válasz BiP #49 üzenetére

    10% szabad hely alatt szörnyen belassulnak az ssd-k :(

    Az elmúlt évtizedben ha a háztartásba bejött egy samsung termék, mindig nagyon nagy szívások voltak vele. tévé, telefon(ok), háztartási eszköz, bármi. Innentől bevezettem azt a szabályt, hogy samsung nem jöhet be az ajtón. Ebből kiindulva tartom úgy, hogy a samsung ssd-k is hulladék minőségűek, nincsen velük tapasztalatom. (egy hónapja beüzemeltem egy samsung porszívót, az álom volt! csendes, jól szív, jól néz ki)

    kérdés, hogy érdemes-e annyit foglalkozni egy ssd-vel, hogy milyen vezérlő, chip van rajta, vagy megvenni egyet és használni?

  • Krugszvele

    aktív tag

    válasz BiP #55 üzenetére

    Természetesen személyes vélemény, semmilyen független szakértőcsoport által alátámasztott tesztsorozatom nincsen :)
    Az élet minden területén élünk az egyszerűsítéssel. Ráadáasul mindenkinek más-más számít, például van aki hang, vagy szín alapján vesz autót.
    Így én kizártam a samsung termékeket. Amik piacvezetőek, saját nand és vezérlő is van bennük! Sőt, ha veszek egy random technikai cuccot szinte biztosan van benne samsung chip.

    Mások meg csak samsungot vesznek, hát ilyen a világ :)

    Ha egy porszívó két évet kibír, szerintem az már egészen jó! :) Abból most egy Deerma DX118C rúdporszívó típust vásároltam 13 000 forintból. Csodálatosan működik! Ajánlom mindenkinek!

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz BiP #119 üzenetére

    Többek között emiatt is, meg sok más szempont miatt. De úgy lehetne fogalmazni, hogy "jobban össze van rakva", aminek egyik eleme, hogy elektronikailag jobb.

    Nyilván legtöbb szempontból jobb választás, de nem akartam jobban belemenni, mert ezen a jobb a használt üzleti témán is csak a veszekedés megy sok helyen.

    átlagfelhasználó általi használathoz közeli, parktikus teszteket végzett el, míg az általad említett programok azért ritkábban kerülnek elő.
    Az is biztos gyakorlati, csak az átlag user nem is találkozik vele, neki megfoghatatlan, így számára "elméleti".
    Adott környezetben az is praktikus, gyakorlati, csak más célcsoportnak.

    Értem, így elméleti....igaz, de hiába praktikusak azok a tesztek, ha fals az eredmény! A WD Blue 3D-n új korában csináltam egy mezei GUI-s tesztet, nem a profibb módszerekkel, csak egy egyszerű Lemezek nevű alkalmazással. Durva különbség van a normál teszt és a kikapcsolt cache állapotban történő teszt között...

    Ezt csak azért mutatom, mert ha default van beállítva egy tesztelő program valamelyik opcióban, akkor azt látod...de mennyire reális az a helyzet, ha egy teljesen más hardverkörnyezetbe kerül egy ugyanolyan tipusú eszköz? (nincs meg már a WD Blue 3D, pedig szétszedtem volna, hogy van-e benne DRAM cache vagy már ebben is szoftveresen van megoldva) Egyszóval célszerű lenne tudni egy adott belépő SSD-nél is, hogy van-e benne saját host buffer vagy csak a rendszer cache-eli...

    Ha már access time különbségekbe belemegyünk, akkor megemlíthetjük még az IOPS értéket is.

    IOPS...igazad van, sajnos nekünk elitistáknak(akik nulla forintos OS-t használnak), de legalábbis nekem az IOPS kimarad a fókuszból, főleg mert Linux alatt különböző IO scheduler lehet default és akár cserélheted is. De ja, fontos érték az IOPS is nyilván.

    Mondjuk az enyémben elvileg a user által elérhetőn felül van gyárilag lecsípett hely overprovisioningre, szóval elvileg nem kell foglalkoznom vele.

    Sajna sokan nincsenek tisztában vele, hogy minden SSD-ben lévő NAND adott méretű, így egy 240GB-os SSD-nél már alapból meg is van 16GB lefoglalt hely, szinte meg is van a minimum 7%. Ha pluszban még 20%-ot particionálatlanul hagyunk, az felesleges helypazarlás, de nyilván jobb az eszköznek a több üres hely. No meg egy dupla méretű SSD-ben a DRAM cache is dupla akkora és ez is számít sokat(már amelyik rendelkezik DRAM cache-sel)

  • ddekany

    veterán

    válasz BiP #131 üzenetére

    "Egy 64gigás Kingston A400 volt benne, és most kapott egy 256-os Samsung 860 EVO-t. (ez volt az apropója az oprendszer cserének is). Megtáltosodott a gép."

    Hogyan pontosabban?

  • Graphics

    Jómunkásember

    válasz BiP #131 üzenetére

    64GB-os A400 nem volt, gondolom V300 akart az inkább lenni, vagy annak elődei.

    EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

Új hozzászólás Aktív témák