Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz Reggie0 #25 üzenetére

    Valami 30 éves HDD adatát nem tudnád beírni? 7W azért elég extrém idle fogyasztásnak HDD esetén is, de nyugodtan szemezgessünk így.
    Meg nem ártana a többi adatot is megnézni. Lehet, hogy használod is a NAS-t és akkor más lesz a kép a devsleep és hasonlók nélkül. :) De pl. ki is tud kapcsolni a HDD-k, ez régi űrtechnika bennük.

    @freeapro
    A NAS vs SSD kérdésbe én mindig azért szállok bele, mert általában soha nem sikerül a lényegre fokuszálniuk azoknak akik szerint kell. Erre próbálom felhívni a figyelmet.

    Az SSD mellett legtöbbször s sebesség/access time az érv de NAS-t kb. senki nem használ olyan célokra amikhez nem elég a HDD-nek akár a töredék sebessége is. Vannak akik otthon egyszerre szoktak zenét hallgatni és 6db 4K streamet nézni, abból is a legnagyobb sávszélességűt, mondjuk 120mbit/s. És ekkora már el is értünk a 90MB/s "elképzelhetetlen sebességig". :D

    szerk:
    @waterman_
    Nekem pl. 512-es volt a NAS/nindenes gépben, Windows-al az is sok helyet foglal rendes NAS-hoz képest, mégis ott van 400GB szabadon. Tettem rá VM-et, 40GB. Még mindig 360 szabad hely. Lett belőle "cache"... de minek? A fenti sebességeket hova cache-eled?
    Azóta 240-es van benne de a fele most is szabadon áll a másik fél fele meg felszabadítható lenne. :D

    @bteebi
    Mit cache-elnél?

Új hozzászólás Aktív témák