Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • margithid

    veterán

    válasz mjani1172 #19 üzenetére

    Gondolom a nagy 2017 év végi felfutáskor vásárolt.
    Azért pár év múlva lehet ő jár jobban, persze kérdés mit vett.
    Amúgy az engem is érdekelne, hogy mi az összefüggés a proci és a kriptovaluta biztonsága szempontjából.
    Kicsit fura egy tech fórumon ilyeneket olvasni, hogy bitykojn, meg már megint hype.
    Azt nem tudom, hogy a mai kriptovaluták, blokklánc megoldások velünk maradnak-e, de, hogy hosszabb távon sok mindenbe be fog épülni a blokklánc (és most nem a Librára és hasonló decentralizált fizetőeszköznek kikiáltott dolgokra gondolok...) abban 99%-ig biztos vagyok.
    Javaslom, hogy akit érdekel az nézzen utána mondjuk egy Vechainnek, hogy mi pénz van mögötte.

  • -Skylake-

    addikt

    válasz mjani1172 #19 üzenetére

    Ez most mit akar bizonyítani ?
    Aki 2015 szeptemberében etherumot vett , az fizetett darabjáért 70 centet. Ne gondolkodjunk "lakás" árakban , tegyük fel vettél csak 1 millióért. Az 2015 szeptemberi árfolyammal számolva nagyjából 5.175 eth coint jelentett. Na ha ezt eladtad mondjuk 2018.jan.14.-én , akkor alig kerestél több pénzt , mint 1.853.105.590 forint. Szóval közel két milliárd forintot lehetett csinálni a kezdeti 1 millióbol. Ha valaki mondjuk ott nem adott el , tartotta , hátha feljebb megy , de elbszta mert nem ment feljebb de tartja azóta is , akkor mai árfolyamon már csak szaros 273.000.000 forintort ér a coinja.
    Ugyhogy a példád csak arra bizonyíték, hogy attól hogy pénzed van még nem látod át a tőszdét , ahogy rendszergazda ismerősöd se. Ha az a srác akkor vette volna az ethert amikor elindult 70 centért , akkor nem lakása lenne , hanem 14 háza meg annyi lakóparkja, hogy nem tudná megszámolni csak számológéppel...

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz mjani1172 #23 üzenetére

    Hiteltelen ? Konkretan megneztem a chartot 2015ben meg 2018ban es felszoroztam a kulonbseggel. Te mirol beszelsz ? Ponthogy te alltal bele a haverodba , hogy "csak bamban nezett" ameg te megcsinaltad a vilag uzletet egy lakassal. Annyit irtam le, hogy aki ezt jol csinalta annak nagyon bejott, aki meg szarul az pont ugyan ugy bukott rajta mintha barmi mast szarul csinalt volna. Nem tudom mi az amit ebbe sikerult ezen felul belehallucinalnod. A hsz-ed masodik fele konkretan arra van kihegyezve, hogy mekkora majom aki ethert vesz lakas helyett, mert a haverodnak nem jott be. Szoval nekem az a problemam, hogy egy random hozza nem erto ember tenykedese alapjan allitasz fel egy univerzalis igazsagot arra, hogy ez hulyeseg. Pedig nem az, csak nem jott be az osszes random mokusnak akinek az eletebe koze nem volt semmihez ami akarcsak kozvetve is kapcsolodik a penzugyekhez, egyszeruen csak szembe jott vele redditen egy thread aztan ment is walletet tolteni. Az lett volna a csoda, ha bemakolja...

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz mjani1172 #29 üzenetére

    Mas kontextusba helyezve ha nezem az X-fkatort es bejon valami mokus akire ramondom hogy "ejj ember egy tiszta hang nem hagyta el meg a torkodat soha eletedben" akkor ezt csak ugy tehetem meg, ha mellette elismert enekes vagyok ? Mert ezt jelenti amit probalsz nekem eloadni, csak attol meg nem lesz igaz. Nem vagyok milliardos de nem is kell annak lennem, hogy kello pontossaggal megtippeljem a rendszergazda ismeros penzugyi palyan szerzett tapasztalatait. Egyebkent bar kicsit kerdojeles a fejemben, hogy miert kell ezt kulon elmagyaraznlm, de legyen:

    "
    Ugyhogy a példád csak arra bizonyíték, hogy attól hogy pénzed van még nem látod át a tőszdét , ahogy rendszergazda ismerősöd se."

    Ez a mondat igy egeszben vizsgalva semmilyen szempont szerint nem vonatkozik konkretan rad. Azt fejtem ki benne, hogy a penz meglete onmagaban nem feltetelezi a tozsden valo felhasznalasahoz szukseges tudast, ahogy ez a rendszergazda ismerosodon tokeletesen latszik is. Tehat itt nem konkretan rolad beszelek, de szerintem ez egyertelmu is. Az alapjan, hogy te nem is tozsden fektetted be, mar onmagaban azt sem ertem , hogy miert ertetted magadra.

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

Új hozzászólás Aktív témák