Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fujifilm1

    senior tag

    válasz Uzsito #73 üzenetére

    Szia,

    Köszi a választ. örülök hogy látsz fantáziát az ötletben hogy éjszakára pihizzen a rendszer (is) :)

    Írtam az Odroid forumra is a HDD élettartam szempontjainak vizsgálata miatt.
    De a konklúzió az hogy igazából nincs egyértelmű válasz (ott sem.) A leg kézzelfoghatóbb javaslat az hogy a professzionális NAS diszkek folyamatos pörgésre vannak tervezve, így a legjobb.
    Szerintem ez WD20 is inkább ehhez a típusú diszkhez hasonlít.

    Egyenlőre akkor hagyom pörögni és majd egyszer megcsinálom cron bol a smb, transmission, stb leállítást, és a hdd tétlenség idejére való leállítást, majd reggel elindítom a service-ket a HDD iddle-t meg 0-ra nehogy random parkolgassa a fejet, ha épp nincs terhelés...

    Koszi hogy szóltál, de úgy látszik nincs eszetlen sok hdd fej parkolás.:
    smartctl -a /dev/sda

    Jaj de jo hogy ilyen szerencsés helyzet van hogy azonos a hardverünk ( HC2 és WD20EFRX) akkor biztos tudod a választ:
    A HC2 usb3-Sata controllerre és ez WD disk páros, csak a JMS578FwUpdate el tudja állítani a spin down paramétert?
    Kicsit zavaros ez az egész spin down dolog.
    Van egy csomó tool: smartctl, hdparm, udisk, JMS578FwUpdate, hol az egyiket javasolják hol a másikat.

    Arra végül is mi a javaslatod, hogy a micro SD kártyárol érdemes átmásolni az oprendszert a HDD-re?
    -mondjuk akkor ugrott az éjszakai leállítgatás...
    tud egyáltalán HDD-rol a HC2 bootolni?

    Köszi előre is a válaszokat.

Új hozzászólás Aktív témák