Új hozzászólás Aktív témák

  • stevve

    nagyúr

    válasz attila9988 #29 üzenetére

    Rosszul értelmezted, amit írtam. Nagyon rosszul. Használtak-e Office-on kívül mást = irodai szoftveren kívül.

    Egyébként igen, elvárnám attól, aki tanulmányt ír, értsen már ahhoz, amiről ír.

    Ha figyeltél, felette épp iratkezelőkről írtam, de ez csak egy számos példából, amiket nem lehet azzal elintézni, hogy márpedig mától ez vagy az lesz. Sosem kérdezik meg a végfelhasználót, de vannak legalább kulcsfelhasználók, őket lehetne. Akkor talán hatékonyan lehetne működni.

    Más. Migárció. Sokan nem értik a lényeget még. aki írta, hogy látott, csinált ilyet, arra kellene hallgatni. Persze, egyszerű dolog elgondolni, hogy miért ne használhatna Micike LibreOffice-t vagy mást, de ez csak a jéghegy csúcsa. Ráadásul a mostani rendszergazda gárdát ki lehetne penderíteni, mert nagy valószínűséggel ha MS-hez értenek, a linux nem a szakterülete sokaknak. Plusz mi lesz a rendszerek közötti worflowkkal?

    Jó dolog, hogy a kormány ilyet vizsgál, de a csere jelenleg sokkal többe kerülne, mint a mostani üzemeltetés szerintem és hosszú távon még csak koncepció sincs supportra és egyebekre.

    De megint leírom: az, hogy az OpenDocument formátum kötelező lesz az állami hivatalokban. Ez már eldöntött kérdés. (mondjuk ezzel akkor lesz majd megint gondjuk, ha a most drágán berendelt iPad 2-kön próbálnak majd ezzel valamit kezdeni...)

    Narxis:
    Elnézést, de naiv gondolat. Itt nincs szó versenyről, csak pillanatnyi érdekekről.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák