Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Egon

    nagyúr

    LOL, mindenhol máshol különösen ajánlott, itt meg tetszett, kész vagyok... :DDD
    Egy lájtos keresés kihozza, hogy már most vannak 110K alatt custom modellek kis hazánkban is, ez azért szerepelhetett volna a cikkben (aminek ráadásul az utolsó szava durva helyesírási hibát tartalmaz - de ez már csak a hab azon a bizonyos tortán... :DDD ).
    Majd ránézek jó fél év múlva a Steam kimutatásra: vajh' az RX480 lett-e "népkártya", avagy esetleg valami más... ;]

    [ Szerkesztve ]

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • Egon

    nagyúr

    válasz atenza #408 üzenetére

    Van igazságod, de tegyük hozzá gyorsan, hogy sajnos nem egyedül a vga-szegmensben érhető tetten ez a jelenség (még ha ott is a legszembetűnőbb), ami jórészt az erős dollárnak, kisebb részt a gyártói pozicionálásnak "köszönhető".
    Vegyük mondjuk a procipiacot. 5 éve 40-45K környékén tudtam venni i5-2500K-t. Most mit vegyek 45K-ért, ami szignifikánsan erősebb? Nézzük a monitorokat. Cca. 11-12 éve vettem 110K körül minőségi (overdrive-os VA-paneles) 19 colos monitort. 5 éve kb. ugyanennyiért vettem 24 colos Dell-t IPS panellal (10 bites, nem gagyi). Most mit kapsz 110K körül? Ugyanazt a 24 colos monitort (ha már eggyel nagyobbat akarsz (27 col, 1440p felbontás), az közel 150K).
    A kérdésedre pedig az a válasz, hogy ha mondjuk valakinek még olyan régi kártyája van ,mint nekem, csak felsőbb kategóriában (pl. 580), az 5 éve vett 100K-ért kártyá, és ha nem ugrott bele egy Maxwell vételébe (pl. 970), mert kivárt, az most tud venni egy, a korábbinál sokkal gyorsabb példányt. De sokan vannak olyanok is, mint én, akik kénytelenek egyre többet adni 1-1 vga-ért, ha ragaszkodnak az adott kategóriához, amiben szoktak vásárolni. Anno a Diamond Viper 330-550-770 szériák, vagy a GeForce 2 MX fogható volt 30K környékén, mint ár/teljesítmány bajnokok. Aztán a GF 4-es szériánál nem volt klasszikus középkategória (a Ti-k a felső, az MX-ek az alsó kategóriát képviselték), ott már "kénytelen" voltam 50K-t adni egy 4200-esért. 1-1 jó szériát ki lehetett fogni olcsóbban is, amik az adott környezetben jól mentek (6600GT, 9600GT), de legutóbb már 60K felett fájt az 560Ti. Most meg még feljebb csúszott a határ. Evvan. Vagy megszoksz, vagy megszöksz.

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • Egon

    nagyúr

    válasz b. #410 üzenetére

    Én nem vennék mérget arra, hogy lesz 1060Ti. Az előző szériából sem volt, pedig nagyon sokan mondták, hogy jön.

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • Egon

    nagyúr

    válasz b. #415 üzenetére

    Legyen igazad. Lehet hogy olyat veszek majd... :DDD
    A 1070-es árát sokallom (ettől még lehet, hogy némi áresés esetén veszek egyet), a 1060-as kevésnek tűnik hosszú távon 1440p-re.

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • Egon

    nagyúr

    válasz Ijk #418 üzenetére

    Nem akarok ebbe bővebben belemenni, mert totálisan off itt, de ebben a háeszben kifejtettem, hogy milyen elvek alapján kívánok gépet venni. Nagggyon gáznak tartom, hogy egy igényesen összeválogatott, középkategóriás konfig (ugyebár sem az i5-öt, sem egy 120K-s vga-t nem lehet felsőkategóriásnak tekinteni...) nem jön ki 500K-ból (sőt: ha azt nézem, hogy rendelkezem pár alkatrésszel, amit nem kell megvennem, tulajdonképpen 600K-ból sem jönne ki). Nem szándékszom ennél többet gépre költeni, inkább kompromisszumot kötök (pl. visszaveszem a részletezettséget).
    Ha 130K-ra leesik a 1070 ára addigra, amire esedékes lesz a vásárlás, akkor azt veszek (erre sajnos kevés esélyt látok jelenleg).

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • Egon

    nagyúr

    válasz kolopele #420 üzenetére

    A 980 és a 970 egy szériában jelent meg, a 960 meg a 1060 viszont nem.
    Nem igazán értem, mit nem értesz. Ha veszek egy vga-t 100K-ért ma, annak van egy egységnyi teljesítménye. Abszolút elvárható, hogy ha 2 évvel később veszek egy vga-t, szintén 100K-ért, akkor az gyorsabb legyen, mint az előző.
    Persze az a fránya dollárárfolyam belerondít a képbe, de akkor is.

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • Egon

    nagyúr

    válasz Ijk #425 üzenetére

    Nem veszek használt cuccokat garival sem, több okból (pl rossz tapasztalat), de ez itt nagyon off, inkább hagyjuk... :R

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • Egon

    nagyúr

    válasz Ezüstpenge #473 üzenetére

    A két háeszedre együtt reagálva, egyúttal befejezve az offot (nem értem miért rágódtok a konfigterveimen, de mindegy).
    1. A megjelenítőt kihagyhatod (bár nem fogok az 50 colos plazmán játszani, egyrészt nekem nem kényelmes, másrészt beégne a tartalom, harmadrészt megverne a család, hogy nem tudnak tévézni), de a képlet akkor úgy módosul, hogy cca. 380K egy középkategóriás konfig, monitor nélkül, ami még mindig sok.
    2. Sajnos már nem vagyok mai csirke, bár már 30 fölött nem sokkal is eljutottam odáig, hogy - a korábbi gyakorlattól eltérően, amikor kizárólag a teljesítményért felelős alkatrészekre költöttem, ami a csövön kifér - sokkal szívesebben költök kényelmi, illetve időtálló alkatrészekre. Az első drága bill+egér kombóm 27K volt (nagykeráron, féláfával): életem egyik legjobb vétele volt (a cégnél még mindig azt használom, lassan 15 éves lesz).
    3. Ha nem tuningolsz, akkor a francnak K-s proci???
    4. Nem kizárólag a grafikus teljesítmény a lényeg: egy felsőkategóriás kocsi sem kizárólag gyors. Speciel az előző konfig esetében alsó hangon 50K-t költöttem halkságra (20K-s proci- és 15K-s vga-hűtő, hangszigetelt ház). Persze megértem, ha ez neked nem szempont - cserében elvárom, hogy te is értsd meg: nekem ez is számít.
    5. Köszönöm a tippeket, de ha konkrét segítségre szorulok a konfig összeállításában, a megfelelő szaktopicban érdeklődöm. Szerintem zárjuk le a témát... :R

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Új hozzászólás Aktív témák