Új hozzászólás Aktív témák

  • #65755648

    törölt tag

    Nem olvastam végig a cikket, csak az összehasonlítóra reagálnék:
    " Az eredmény magáért beszél, a Canont oda-vissza felpofozza az összes többi, beleértve a telefont is, összességében az Olympus ezúttal vitte a prímet, a Pentax a második, bár ez a legrészletgazdagabb, de bizony a Nokia 808 Pureview nem sokkal marad le képminőségét tekintve, ami azért nem semmi."

    Hát ez a legkevésbé sincs így. Színek-kontraszt-élmény vonalon éppen fordítva, az összes fényképező, tehát az s5 is felmossa a padlót a 808-al! Bárki nyugodtan nézze meg monitorméretben a képeket:
    -a pentax kicsit talán már túl meleg, de kellemes és tűéles, részletes
    -s5 átlagos kompakt minőség, gyenge optika, normál kellemes színek, teljesen éles
    -epl1- ez a legjobb, éles, színek baromi jók, dinamika hatalmas, igazi fotó
    -808 - mobilosan fátyolos az egész kép, élettelen, színtelen, ekkora méretben tök olyan mint bármelyik kamerás mobil, talán a dinamika az nem olyan rossz

    Egyszerű fényképezésben tehát egy kompaktot sem helyettesít (illetve akinek csak facebook-hoz kellenek a képek, vagy a családi fényképalbumba esetleg jó lehet).
    A részletekben viszont meglehetősen gazdag, abban tényleg nagyon közel van a két "igazi" fényképezőgéphez, az s5-öt meg veri. De minek ha ilyen a képminőség, rossz ránézni a képekre, egyből levágja az ember hogy "mobilos" kép. ISO 100 fölött meg erősen zajosodik, már ISO125-ön is!
    A válasz pedig hogy így legalább a zoom-ot helyettesíteni tudja, többé-kevésbé. Ennyi. Nem több, nem kevesebb.

    A promóképek és más tesztek képei alapján többet vártam, pedig már akkor sem tartottam "kompakt-verőnek".

    Peace! :R

Új hozzászólás Aktív témák