Új hozzászólás Aktív témák

  • Dr.F.E.R.I.

    addikt

    Részemről is egy kis kiegészítés:

    Nekem 2003 őszén mobilnet miatt kellett a készülék -nem volt faluban net, de a pannonnál akkor voltak az első primitív mobilnet csomagok-, a Nokia 6310i pedig azon telók egyike volt, amiben volt GPRS, úgy tudom annak is egy kezdetleges verziója (40K körül ment rajta max az adatforgalom). Bluetooth-t is tudott (ez sem volt gyakori jelenség), így tudtam a PC-vel "összekötni" egy 15K-ért vett modem segítségével, adatkábelem sosem volt hozzá. Maga a teló 86K-ba fájt, függetlenül vettem.

    Ma is kiváló állapotban van, két éve vettem hozzá használt akksit, mert a gyári pár év után hamar hamar merülni kezdett; végén már odáig fajultak a dolgok, hogy négynaponta töltenem kellett :DDD (mikor vettem, kéthetente töltöttem). A kasztni műanyag, de nem nyekereg, az összeszerelés - megítélésem szerint - kiváló. Nem teljesen hézagmentes persze, a finom por bejut a kijelzőpanelhez, a burkolat alá. A hangerőszabályzó gombok gumiborítása viszont nagyon lekopott, pedig nem sokat nyomogattam. Ez egyszerűen azért lehet, mert nagyon kiállnak a készülékházból, és nekiérnek mindennek. Többször olvastam, hogy másoknál a bekapcs gomb ment tönkre, nálam ez szerencsére jól működik. A kijelző mai szemmel nézve kicsi, de a 3210 és társai után ez akkoriban nagynak számított, ezt a korabeli marketing is kiemelte, ha jól emlékszem. A gombok kemény műanyagból vannak, és kifejezetten jó nyomogatni őket. Nekem a 7-es gomb kissé érzéketlenebbé vált az évek során, de alapjában véve kiváló maradt a billentyűzet is.

    A telefon hangminősége nekem első osztályú, tisztán érteni benne a másik felet. SMS-t írni is jó rajta, viszont apró hiba, hogy küldés után néha visszatér a küldött szövegre (és így - egy szórakozott pillanatában - nem biztos benne az ember, hogy tényleg elküldte-e). Kedvenc funkcióm benne az "Ébresztőóra", és a "Teendők", utóbbit használom rövid jegyzetek eltárolására. Kár ugyanakkor, hogy néhány izgalmas funkció sosem működött a telefonban igazán, pl az e-mail küldés, és a hívásköltség-számítás.

    Még ma is ezt a telefont használom, az a benyomásom róla, hogy aki telefonál egy telefonnal, annak ez egy tökéletes masina. A mai okostelefonnak csúfolt mikroszámítógépek szvsz más igényt elégítenek ki, függetlenül attól hogy valóban lehet rajtuk akár telefonálni is. Akinek annak idején megbízható, strapabíró és STÍLUSOS telefonra volt szüksége, nem nagyon fogott mellé egy 6310i megvásárlásával.

    Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

Új hozzászólás Aktív témák