Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Necroman_Mk2

    őstag

    válasz #54625216 #19 üzenetére

    Nyilván a kreativitás része nehezen algoritmizálható, kb. a lehetetlennel határos (bár pár sci-fiben eljátszottak már a gondolattal), de a technológiai fejlődés erősen átalakíthatja a művészeti ágakat. Jó példa erre a zene: még száz évvel ezelőtt is a szerzőket ünnepelték, a hangrögzítés feltalálása és elterjedése után viszont sokkal inkább az eredeti előadókat. És ritkán azt, aki megírta a szöveget vagy megkomponálta a zenét (persze ez a 3 lehet egy személy, de ez esetben is inkább az előadóiságon van a hangsúly, és nem a szerzőiségen). Na, valami hasonlót látok én is a filmművészetben, és a sztárszínészek helyett a rendezők fognak előtérbe kerülni, akik lényegében animátorok, programozók lesznek, akik megadott assetekből dolgozhatnak a tökéletes látvány eléréséhez.
    Persze, mint azt fentebb jeleztem, ezt én se ma képzelem el, hanem pár évtized múlva, de veled ellentétben nem tartom lehetetlennek. Ettől persze az élőszereplős filmek nem fognak kihalni, ugyanúgy megmaradnak, ahogy ma is létezik még festészet. Csak ugye nem annyira trendi, mint egy évszázada.

    "Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

  • Sinesol

    veterán

    válasz #54625216 #19 üzenetére

    Rossz a pelda, mivel epp abbol indult ki ez az egesz, hogy ma mar nem igazan vannak tehetseges emberek a szakmaban, igeny se nagyon van már rá talán a készítők részéről. Mint mondtam ma a Star Wars meg a Marvel mese a menő, oda meg csak biodiszletnek kell a szinesz.

    A peldad ugy lenne helyes, hogy vajon kiválthat -e az AI egy sorozatgyartott Blikk cikket, amire kb az a válasz, hogy igen.
    Szépirodalmat nyilvan nem, csak ugye nem is azt kell.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák