Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • freemanone

    őstag

    válasz Illusion1010 #4 üzenetére

    Az USB sebességét nagyon minimálisan vagy egyáltalán nem befolyásolja egy nyílt FW használata. Annál inkább ez egy hardware-es képesség. Ha a router eddig 2MB/s-el írt akkor továbbra is az körül fog teljesíteni nagy általánosságban. Előfordulhat, hogy egyes modelleknél nagyon el van cseszve a FW és javulást okozhat, de ez nem jellemző.
    Ha ilyen célra kell router akkor esetleg Marvell chipekkel szerelt routereket tudok ajánlani, mert veszett jó az USB kezelésők, viszont ez a gyártó nemigazán szerepel a nyílt FW-ek támogatott listáin, ettől függetlenül nagyon jó chipeket szállít! :K
    A torrent kliensről nem tudok nyilatkozni, mert más eszközt használok erre a célra és sosem próbáltam routeren.

    A cikkhez: jól sikeredett írás lett! Igencsak hiánypótló darab!
    Arra esetleg ki lehetett volna térni, hogy van néhány komolyabb router amit soros portról vissza lehet hozni akármilyen elbacarintott állapotból is. :R

    [ Szerkesztve ]

  • freemanone

    őstag

    válasz dchard #26 üzenetére

    A RAM és CPU-ról szóló részben tökéletesen egyet értek, valamint a file rendszer kiválasztása is sokat segíthet a dolgon amennyiben azt a meghajtót mindig csak a routeren szeretnénk használni, iletve linux-os gépekkel ez rendben is van. De amint a HDD-t esetleg windowsos környezetben hordozni szeretnénk, majd otthon dokkolni a routerre, nem pedig egy olcsó NAS-t szeretnénk építeni az elmélet bukott. NTFS és FAT filerendszereket pedig az új Marvell chip-el szerelt routerek kifogástalanul kezelik míg ez egy másik chip gyártóról sem mondható el jelen pillanatban. Felhasználás célja válogatja. Az én környezetemben akiknek ilyenre szükségük volt, hordozni is szerették volna a hdd-t és nem gondoltam rá, hogy valaki fix NAS-ként akarja használni a routert.
    A többi részt pedig szerintem nem nekem szántad, hiszen egy mukkot nem szóltam sem a torrent kliensről sem pedig a wifi részről, amivel egyet is értek.

  • freemanone

    őstag

    válasz dchard #37 üzenetére

    Az első válaszodban kiemeled, hogy CPU+RAM, tehét a HW az amin ez elsősorban múlik. Aztán pedig írod ezt: "Semmi köze a hardverhez vagy a chipset gyártóhoz, mivel linux fut a Marvell fölött is, ezt pedig a kernel driverek oldják meg."

    Ne cáfold már meg magadat 2 hozzászóláson belül. Szóval amit állítok továbbra is fenttartom, mert:
    1. Az ÚJ Marvell chipek egytől egyik GHZ felettiek.
    2. Se Atheros, se Broadcom sem pedig a Ralink nem rendelkezik ilyen SoHo SoC-al jelen pillanatban
    3. Ez baromira nem driver függő már egy jó ideje, hanem a HW gyenge hozzá. Már jóideje használok NTFS-t linux alatt probléma mentesen. Évekkel ezelőtt volt utoljára ezzel gondom.
    4. A legjobb példa erre a Cisco E4200 vs E4200v2 esete

    Amíg a v1-es modell-ben 480mhz-es Broadcom chip van a v2-es modellben egy 1,2ghz-es Marvell. Az árkülönbség pedig szinte semmi. Ha állításodat venném alapul, akkor az jönne ki ebből, hogy a Cisco egy aljas cég, aki visszatartja a működő linux drivert az előző modellektől, viszont a v2-es modell (amiben véletlenül majdnem 3x akkora SoC van) FW-be beleteszi. Hogy miért? Nah erre válaszolj kérlek!

    szerk: a lényeg kimaradt, amíg a V1 modell usb kezelése szinte haldoklik, addig a V2 az usb2.0 határait feszegeti.

    [ Szerkesztve ]

  • freemanone

    őstag

    válasz dchard #53 üzenetére

    Nem állt szándékomban kiforgatni a szavaidat, de te sem teljesen egyenesen közeledtél a hozzászólásom felé. Amennyiben kiegészítésnek szántad volna hozzászólásodat, és nem teljes tévedésnek, nem reagálok így én sem. :R
    Az a helyzet, hogy fair vagy sem, hasonló árkategóriában (értsd: MO, 30k környéke), ha konyhakész erős routerre vágyik az ember, ami elboldogul a jelenleg már esetleg kéznél lévő NTFS/FAT filerendszerel ellátott külső vinyójával, van a Marvell féle GHZ feletti SoC és az összes többi gyártó jóesetben 600mhz környéki chipje. A legfontosabb szerintem itt az ár érték arány. Jelenleg ha valaki nem mindenképp nyilt FW-el akarja használni a routerét, akkor sokkal jobb választás, mint bármelyik másik. Nem csak ez a router van ilyen SoC-al szerelve természetesen, de ezt ragadtam ki jelenleg. Ha pedig valaki 30k-ért vesz routert, érdemes megfontolni, hogy +30% árért cserébe többszörös teljesítményt kap.
    Ez persze nem változtat azon a tényen, hogy "fine tuning"-al és a megfelelő filerendszer kiválasztásával egy gyengébb routerből is faraghatunk használható NAS-t.
    Az e4200v2-t egyébként nagyon remélem, hogy az OpenWrt majd a szárnya alá veszi. Bűn lenne kihagyni. De eddig nem mutattak rá hajlandóságot sajnos.

    btw: most látom a rangodat, ez újdonság itt PH-n? Gratulálok érte!

Új hozzászólás Aktív témák