Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Peat;)

    veterán

    Lehet hülyíteni a népet, de a 720p vs 1080p igenis észrevehető különbség, egyébként nem izzadnának vért hogy valahogy próbálják elfedni azt a bizonyos valóságot. Egy-két, többnyire élete első konzolját vásárló usereket persze tökéletesen beetetnek ezekkel a hülyeségekkel, de azért jó látni hogy már a cikkek is más stílusban íródnak, már a ph!-n is, az új konzolokról. Így pár év elteltével...végre a tényekre kezd alapozni a sajtó..fura hogy ehhez az kellett hogy megjelenjenek a hírek az erősebb konzolvariánsokról.

    A fejlesztők dolgát szerintem úgy lehetett volna megkönnyíteni ha a felbontást előírják a gyártók részéről fixen 1080p-re és azon amit tudnak hozzanak ki, ha nem bírja a gép akkor kevesebb effekt és textúraminőség. Ez lenne a legtisztább megoldás, ha nem bírja a hardware akkor a gyártó nézzen szembe azzal hogy vásárlókat veszíthet.

  • Peat;)

    veterán

    válasz b. #27 üzenetére

    Szó nincs itt 1440p-ről ne túlozzunk. Egyszerűen a full hd natívba menjen a még többnyire full hd tv-re és kész. Sokáig voltak konzoljaim, kisebb tv-n nem annyira zavaró pláne távolabbról nézve, de aki 50"-en nem veszi észre már a 720p-t az szerencsés alkat, mondjuk úgy. Ettől még máig ez az egyetlen xbox one játék amit igazán vártam, aztán kiderült jön pc-re, de addig irigykedtem és most is így tennék.
    De vannak környezeti elemek amihez muszáj a felbontás, apró tárgyak, természet megjelenítése sorolhatnám, ezen kár vitatkozni. Azon lehetne hogy kinek melyik a fontosabb, pár effekt vagy a felbontás, én a felbontás párti vagyok ezt elismerem, pc-n is effekteket nyírbálom mert összhangban számomra sokkal szembetűnőbb a felbontás változtatás, mint pl az hogy a shadow-ból akár a low-ot lövöm be a high helyett, amivel már önmagában a legtöbb játékban tetemes a gyorsulás. De ez ízlés dolga. Én sok effektnél nem látok különbséget pl medium és high között, de a többség ezek szerint igen és ők fordítva azt nem látják ha alacsony a felbontás, elnagyoltabbak az objektumok stb.

    dabadab: azért lenne jó mert nem menne ilyen fajta játék. Amennyiben nem lenne probléma akkor nem kavarnának itt az átverésekkel, a sonyt még be is perelték páran, nyilván mentálisan igen problémás egyének lehettek. De attól még kezd nevetségessé válni ahogy próbálják takargatni ezeket a dolgokat. Akkor mondják ki tisztán hogy 720p konzol az xbox one és kész. De nem a tiszta lapokról híres a mostani generáció. Az x360-ra lehet több 1080p-s játék volt mint most az one-ra, ez igenis probléma, a mértéke nyilván egyénenként változó. Én tervezési hibának tartom a hardware részről.

    [ Szerkesztve ]

  • Peat;)

    veterán

    válasz b. #34 üzenetére

    Mint írtam a probléma nem érint így természetesen nem ragozom itt a szót, az nyilvánvaló hogy ha a játékosoknak ez elég akkor maradnak is ezen, a következő generációban is akár ha ennyire elfogadottá válik.

    Ez az én ezen játszom te meg nem dolgoktól egyébként az adott program minősége nem változik az adott eszközön, de a másik ember megítélése az én szememben igen. Írhatom azt hogy boxon játszol így nem tudod mennyire "ramaty" mert nem láttad fhd-ben, de ez elég gyerekes. Majd ha kijön a pc verzió akit érdekel ott meg tudja nézni van-e tényleges különbség, valószínű én is meg fogom lesni ezek után pedig nem szoktam. Ha áthidalták a problémát akkor szóvá fogom tenni és mindenki jól fog járni mert akkor kevésbé fontossá válik (2d-ben legalábbis) a felbontás, de erre én azért szkeptikus vagyok.

    "Ez nem PC" Nem ez xbox one az x360 megjelenése után több mint 10 év elteltével. És a felbontás teljesen ugyanazon szint maradt. Én határozottan elvártam a fejlődést ezen a területen is 10 év alatt. Nem PC, konzol. Előző és mostani generáció. 10 év. Ennyi...nem kell démonokat kergetni.

    [ Szerkesztve ]

  • Peat;)

    veterán

    válasz b. #81 üzenetére

    Az de sokszor tényleg csak egy apró módosítás kellene pl a fix 30 fps-hez, egy két nyüves effekt visszább vétele legtöbbször megoldaná, pc-n (még :) ) erre van lehetőség. Egyébként régebben engem nem zavart ha valami akadozott kicsit, ez pár éve jött elő csak, amióta azért csak évi pár játék van, valahogy minőségibbet várok el. Anno ha elindult a duke nukem akkor már kánaán volt, vagy redneck rampage :DDD

Új hozzászólás Aktív témák