Új hozzászólás Aktív témák

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Benetnes #98 üzenetére

    Az a baj, hogy a OP telefonok ára nem esik. Használtan ilyen 10-15%-ot talán, aztán kifogy a készlet fél évre rá és jön az utód. OP az egyik olyan gyártó, akinek a telefonjait közvetlen a kiadás után éri meg megvenni újonnan, mert akkor még jó ár/értéket képviselnek a többiekhez képest, aztán 3-4 hónap alatt a többiek ára beesik az OP szintje alá, és onnantól megint nem éri meg. Ezért kell nekik fél évente frissíteni a kínálatot, mert próbálnak folyamatosan relevánsak maradni.

    Amúgy nem tetszik, hogy a 64 gigás változatból csak a csillogó fekete van, az valami gusztustalanul néz ki, így muszáj lenne tokot tenni rá, amivel meg még nagyobb és szélesebb lesz a telefon. Vagy dbrand skint, ami meg a lekerekített hátlap miatt kétséges, hogy mennyire jól tapad fel. Sokkal jobban örültem volna, ha valami műanyag a hátlap, ha már nem fémet használnak.
    Szintén hátrány az USB2.0, ezt nem is értem, jó hogy nem microUSB csatlakozó jár mellé, mint az Oppo telefonoknál :U
    A kamu vízállóság is ilyen formában kell a csudának (ennyit egy Honor 8 is tud gyakorlatban, csak ott nem hangoztatják).
    A hírzárlat is vicces a kamerát illetően, jövőhétig nem lehet róla elvileg tesztképet feltölteni, de még nyilatkozni sem, hogy milyen képet csinál? Esélyes, hogy megint egy fos lesz a többiekhez képest, hiába OIS. A másodlagos kamerának ráadásul semmi értelme, az egyik videóban mondják, hogy csak a portré módhoz kell, ami megint ordas nagy kamu, hiszen azt szoftveresen meg lehet tökéletesen oldani (Pixel telefonok), nem kell hozzá dupla kamera.
    A notch pedig sajnos nagyon rosszul néz ki, több videóban is látszik, hogy alkalmazásokban milyen otrombán lóg be. Igen, lehet rejteni fekete sávval OOS alatt. Mondjuk ha ilyen telefont vennék, nagyon szívesen feltenném a P bétát, ott gondolom nem lehet, így továbbra is gond marad.
    A kijelzővel is vannak fenntartásaim, OP3 és 5 esetén nem voltam túl elégedett a színekkel, akármilyen módban használtam (sRGB módban sárgás, normál módban zöldes torzítása van a többi telefonhoz képest, amiket mostanában használtam). Elvileg ennek ugye 5T-hez hasonló minőségű a kijelzője, nem tudom ott ezzel mi a helyzet, remélhetően jobb lett már.
    És ehhez képest ugye nőtt az ár is, már 160 ezer felett vannak jócskán. Nagyon elgondolkodtató a Mi Mix 2S, ami olcsóbban beszerezhető, jobb designt használ, hardveresen meg nagyjából ezzel egyenértékű. És arra is van P béta, meg lesz hamarosan más Treble ROM is.

Új hozzászólás Aktív témák