Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz ProNoob #7 üzenetére

    Mióta?

    Mármint persze, a DA mindig is népszerű volt, de nem kifejezetten az eSportolók körében.

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz ProNoob #12 üzenetére

    Aztán az első értelmes gaming egeret mégiscsak a Logitech szülte (MX300). Persze fless a Boomslang (amivel amúgy párba állt a Logitech Wingman Gaming Mouse), de legfeljebb vitrinbe kéne, nem használni.
    Ergonómia: 100 százalékig személyes preferencia. Szerinted az egyik legjobb, én akkor se akarnék vele játszani vele, ha fizetnének érte (nagy, nagyon nehéz, nem szimmetrikus), Pista szerint meg... Gondolom érted a dolgot.
    Starcraft 1 playerek jellemzően Kraitokkal, Diamondbackekkel és egyéb kisméretű egerekkel nyomultak (pl. Zowie Mico), de főleg a Logitech Mini Optical volt népszerű (történelmi alapon egy ilyenre beneveznék). Legalábbis ott, ahol számított (Dél-Korea, Kína).

    Azért volt egy-két DA is. :))

    #13: "A világon az egyik legjobb microkapcsolók vannak benne (Omron)"

    :)

    Rengetegféle kínai Omron van, de a japán 75 gf-es D2F-01F-en kívül nem tudnék olyat mondani, amitől hasraesnék, és az 100 százalék, hogy a Razer soha nem rakott ilyeneket az egereibe gyárilag.

    "nem volt olyan jó software hozzá"

    Ezt a pontot mostanra kiegyenlíti az az A4Tech, mert mióta megszűntek a legacy driverek és az az ultraagresszív bloatware Synapse van, nálam pl. az egyedüli alapból kizáró ok a Razer hardver ellen.

    "nem volt olyan könnyű"

    Azért egy ~103-105 grammos régi DA-t könnyűnek nevezni eléggé barokkos túlzás. Inkább az egy fokkal kevésbé tégla kifejezést használnám, bár nem tudom, hogy melyik A4Techről van szó. SC-hez amúgy pont mindegy volt a perfect control, 1 m/s fölé nem igazán mentél. Ezért is lehetett akkora sláger a Mini Optical.

    Ha nem marketinges vagy, pályát tévesztettél. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz ProNoob #15 üzenetére

    Valamennyire képben vagyok a témában, és az SC: BW (/War 3 TFT) is az egyik kedvencem, bár inkább FPS kocka lennék/voltam. Flash mikro 4 lyfe. :D

    "De a googl-be beírtam, hogy a mik a legjobb egerek kompetitív játékokhoz és ezt adta ki: "

    :)

    A Google nem mindig a barátod, hajlamos megtéveszteni a kis bitang, ha nem szűrsz rendesen. : > Az ilyen netes listák/cikkek/tesztek döntő többsége nettó zöldség szokott lenni. Sajna nagyon kevés az olyan helyek száma, ahol érdemben lehet infóhoz jutni. Az első három még oké, a harmadiknál nem definiálja, hogy melyik, de ezek orbitális általánosítások. Nekem pl. egyik se kéne kompetitív lőni; mindenkinek más a legjobb erre a célra.

    A lista címe inkább úgy lenne helyes, hogy mik a slágerek a játékos világban (bár a G703 még úgy sem nagyon férne el – csodálom, hogy nem az ajtótámasztéknak való G502-t írták helyette), nem az, hogy mivel a legjobb versenyszerűen pusztítani.

    "A Razer deathadder V2 súlya 82 gramm, a Logitech G Pro..."

    Tudom, hogy mi mennyi gramm, de a korábbi DA-król volt szó, nem az új V2-ről vagy a Miniről. Ettől függetlenül számomra már a 82 gramm is tégla (de amúgy középsúlynak számít, nem kifejezetten nehéznek), szó szerint fizikai fájdalmat indukál rövid időn belül, ha nem csak netezem/dolgozom vele. Mindazonáltal jó irányba ment a Razer, mert ez óriási előrelépés az elődmodellekhez képest. Már csak a Synapse-ot kellene kukáznia...

    "Szerinted melyik egér jó és miért?"

    Egerek, húú... hát igazából erről kb. könyvet lehetne írni, de ha mondjuk azt kérdezed, hogy mi nálam az all time Top 5, már egy fokkal könnyebb, aztán ha innentől érdekelne valami, akkor haladhatunk fokozatosan.

    1. G-Wolves Hati HT-S Classic
    2. Cooler Master MM710
    3. G-Wolves Hati HT-M Classic / Logitech G PRO X Superlight (ua. a forma és méret)
    4. Ninox Aurora
    5. Razer Salmosa

    Meg ofc az MX300, de azt külön kezelem mindentől. A kisebbik Finalmouse Starlight-12 Arest meg biztos imádnám, ha nem volna unikornis és az itt landoló darab átmenne a quality checken. ;]

    Az "ergonomikus" vonalat annyira nem csipázom, de ha onnan kéne választani, akkor:

    1. G-Wolves Skoll / Skoll Mini (inkább az utóbbi)
    2. ASUS ROG Keris Wired
    3. Cooler Master MM720
    4. Corsair Sabre Pro (szigorúan iCUE telepítése nélkül, 1000 Hz-en, PnP)
    5. ASUS ROG Gladius III (bár egy pár grammot leadhatna abból a 76-ból, de még így is eléggé hot cake)

    Amit meg várok már egy ideje, az az AtomPalm Hydrogen.

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

Új hozzászólás Aktív témák