Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ollie

    MODERÁTOR

    válasz GoldhandRent #264 üzenetére

    ha meg tényleg technológiailag képtelenség ugyan akkora fogyasztás mellett nagyobb teljesítményt kihozni

    Ilyet nem írtam. Nem azért növekedik a fogyasztás, mert nem javul a teljesítmény/fogyasztás arány.

    eddig minden technológiai előrelépés fogyasztáscsökkenéssel járt

    Most is ez van arányaiban, csak az nem elég a 2k és 4k felbontások miatt.

    ***

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz GoldhandRent #264 üzenetére

    Én megvizsgálnám a T800-ból kinyert chipet, hátha erre is elárul valami megoldást. :D

  • Kansas

    addikt

    válasz GoldhandRent #264 üzenetére

    Na igen, ti tényleg valami párhuzamos valóságban élhettek, ahol a dolog úgy működik ahogy leírod. Vagy legalább is szeretnétek ott élni...

    "Az előző két megoldásnál sokkal több erőforrást és pénzt alkalmazva kifejlesztesz jobb elektromotort, hozzá jobb lapátrendszert, jobb csapágyakat, jobb hidrostatikájú házat, csövezést, akármit."
    Ami a gyártónál "sokkal több erőforrást és pénzt" kíván, az meg fog jelenni sokkal magasabb végfelhasználói árakban, és már a mostaniakra is sokan fújnak, joggal.
    Ha meg lehetett volna oldani ugyanezt vagy ezt megközelítő teljesítmény-emelkedést fogyasztásnövekedés nélkül, akkor légy nyugodt, megoldották volna, és spórolhattak volna a kártyák hűtésén illetve kiterjedésén.

    "fun fact, eddig minden technológiai előrelépés fogyasztáscsökkenéssel járt" Szerinted...
    Maximum egységnyi teljesítményre vetítve, de arra sem törvényszerűen, csak úgy alakult. Moore törvénye sem valódi törvény, csak megfigyelés a számítástechnika korai időszakából és arra alapozva jóslás, semmiféle garanciát nem ad, a benne foglaltaknak nem "kell" úgy lenniük...

    De nyugodtan nézd meg, a fentebb említett X1950Pro-nak a 65W-jából mennyi teljesítmény jött ki(6900 MTexel/s), és annak hányszorosát hozza egy RTX3060 170W-ból(199,0 GTexel/s = 199000 MTexel/s, ~29x )... vagy akár egy RX6400 a maga 53W-jából(111,4 GTexel/s = 111400 MTexel/s, ~16x), hogy gyártónál maradjunk...(azért nem GFLOPS-ban adtam meg, mert az X1950Pro-hoz nem találtam meg azt az adatot, a lényeget ebből is érezheted; nem tudom, létezik-e egyáltalán olyan benchmark amelyik mindkét kártyán lefutna)

    Ha megnézed, az RTX4080(12GB) is "csak" 280W-ot kér, olyan durván elszállt 400W fölötti fogyasztása csak és kizárólag az RTX4090-nek van (inkább lesz) eddig.
    Gondolod olyan sokan veszik majd az RTX4090-et, hogy törvényt kelljen hozni miatta?

    Az pedig nem rémlik, hogy az RS Skodának is olyan kedvező fogyasztása lenne, mint a sima Octaviának... ha már az autós hasonlatoknál tartunk.

    Bocsi, vízpumpák terén nem vagyok otthon de nem rémlik, hogy szerszámgépek piacán folyamatos teljesítménynövekedés lenne.... vagy hogy az idei 200W-os porszívó érdemben nagyobb szívóerővel rendelkezne, mint a 20 évvel ezelőtti 200W-os modell...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

Új hozzászólás Aktív témák