Új hozzászólás Aktív témák

  • Giovan!

    addikt

    válasz 7Heads Drago #119 üzenetére

    A hivatalos amerikai álláspont szerint a gyógyszerek és az egyébb humanitárius szállítmányokra nem terjednek ki a szankciók, és állítják, hogy a rezsim korruptsága és hozzá nem értése okozza a nép szenvedését és a gyógyszerhiányokat. Itt a hivatalos kormányzati tájékoztató szöveg is a szabályozásról, ha érdekel, kikerestem neked: [link] :)
    Most akkor ki hazudik?

    Szerintem az igazság valahol középen lesz. A szankciók nyílván megnehezítik a külföldi mezőgazdasági termékek és gyógyszerek, illetve egyébb segélyszállítmányok bejuttatását az országba (hiszen plusz bürokratikus köröket jelentenek), de ha csak fele igaz annak, amit a Forradalmi Gárda korruptságáról olvasni lehet, akkor egyáltalán nem lepődök meg, hogy ezek a beérkező szállítmányok is eltünedeznek néha.

    Én úgy tudom, hogy az Iránnal folytatott fegyverkereskedelem szankcionálva van. De te is bizonyára tudod, hogy a fegyvercsempészet igencsak nagy üzlet, szóval valószínűleg van amerikai gyártmányú fegyver Iránban.

    Ez pedig csak egy jó tanács: nem kell ám gondolkodás nélkül elhinni mindenkinek mindent, csak mert olyat állít, ami passzol a világképünkbe...

    [ Szerkesztve ]

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

Új hozzászólás Aktív témák