Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mr Dini

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Tonyk #15032 üzenetére

    Itt egy lista, h mely kamerákkal megy az uvcvideo driver. [link]

    Viszont kevés webkamera van benne. Példának okáért az én c100-asom sem volt benne.

    Bár sajnos a genius és a trust pont egy olyan márka, ami nem nagyon megy linuxszal. Csak a drágább kamerái.

    Pont miután megosztottam a csomagot veletek barmalej2 lecserélte a v4l-t egy frissebb verzióra a repójában... Ebbe viszont már nem került bele az uvcvideo driver, mert a nasnak túl régi a kernele (2.6.31.8 és minimum 2.6.32 kéne...). Azt írta, megpróbálja mergelni őket, de amíg nem csinálja meg a motion is a rossz csomagot akarja feltenni... Ezért feltettem a mentésem dropboxra és a szkriptben tegnap délutánfele módosítottam a telepítőt. A link maradt ugyanaz. Ezért ha előbb tetted volna fel, akkor nyomj egy eltávolítást a motion-re, illetve a v4l-re! (Egyébként tudod ellenőrizni. Ha a v4l csomagnevében 2014-et látsz, akkor az a rossz. A 2011-es a jó) Ezután mehet is fel a motion.

    Ja tényleg... Jó lenne, ha kijönne végre az a cikk, mert ott minden lehetséges hibára kitérek. Lehet, h hiányzik valami fontos dolog, ezt így tudod feltenni:

    slacker -UuiA br2:uClibc s:linux_headers mz:zyxel_modules-2.6.31.8-arm-4 mz:module_utils

    Innen a legfontosabb a két mz-s module.... Ezek nélkül nem fog menni a depmod parancs, ami betölti a drivert.

    Ezután próbálj rebootot adni a nasnak.

    Ha ezek után sem megy, akkor valószínűleg nem jó a driver a kamerához. Ha meg szeretnél róla győződni, akkor:

    1.) vedd le a start scriptről a futtatási jogot (/ffp/start/motion.sh)
    2.) killall motion
    3.) kamera eltávolítása, ha még nem tetted volna meg.
    4.) depmod -a

    modprobe uvcvideo

    Ha a modprobe elhasalna valamivel, akkor küldd el az outputot
    5.) csatlakoztasd a kamerát a 2.0-ás portok egyikébe
    6.) ennek másold be a kimenetét:

    /bin/dmesg | tail -n50

    Gondolom Nekes nem újdonság, hogy a dmesg fogja megmondani a tutit. :)

    Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

Új hozzászólás Aktív témák