Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tha_answer

    őstag

    válasz Ivy.4.Ever #132 üzenetére

    ezek nem direkt termelesbiztonsagitamogatasok, inkabb biztositokat hizlaljak vele ahogy nekem elsore lejott.

    barmit fel lehet hozni, amig egy mercevel merunk.
    szoval ha elvarjuk lorincbarattol ,hogy adja olcsobban mert agyon van tamogatva, akkor varjuk el a nyugat europai arisztokrataktol is. mert ok vannak a legjobban tamogatva.

    ettol fuggetlenul remelem ha barki elszamoltat barkit akkor elo fogja venni a foldugyeket. IS.

    https://forbes.hu/uzlet/szendroi-lakatos-interju/
    "LP: Kívülről az látszik a kormányzat koncepciójából – és már 2011-ben is ezt mondtam –, hogy egy markánsan duális megközelítést alkalmaztak.
    Az egyik pillér az volt, hogy azokon a területeken, ahol a rendszerváltás után oligopol piacok alakultak ki, a nagy multicégek (bankok, áramszolgáltatók, stb.) ne keressék magukat gátlástalanul halálra a hazai magánszemélyeknek eladott szokványtermékeken és szolgáltatásokon. Azt kell mondjam, hogy
    ez egy teljesen releváns felvetés volt, amit a korábbi kormányok elvi és/vagy gyakorlati alapon nem mertek felvetni.
    Az erre adott válasz minőségén már lehet vitatkozni, a kivitelezés módja és stílusa, kommunikációja ráadásul már a politika része volt. Azt ettől teljesen külön kell tárgyalni, hogy ha már helyzetbe hoztak egy magyar vállalati kört, akkor az miért ennyire hangsúlyosan a politikához szorosan kapcsolódó kör. Ez két ügy, és nagyon sokan helytelenül összemossák a kettőt. A releváns problémafeltevés kritizálásával a korábbi rossz gyakorlatot állítják be jónak, másrészt ezáltal a győztesek kiválasztásának a kritikája is sokkal kevésbé meggyőző.
    A másik pillér a nagy gyártócégek és szolgáltatóközpontok becsábítása volt, ami beruházásokat és munkahelyeket jelent. Az alapkoncepció itt is helyes, a külföldi befektetésért való versenyben odatette magát a politika. Ami a kivitelezésből hiányzott, hogy nem sikerült ezeket a cégeket formális vagy informális módon rávenni arra, hogy a hazai gazdaság szövetét erősítsék. Jelenti ez például azt, hogy a magyar beszállítók fejlesztésére többet áldozzanak, és ne a saját hazai beszállítóikat tartsák meg, (akár úgy, hogy építtetnek velük egy itteni gyárat), de jelenti azt is, hogy az egyetemeinkkel való együttműködésben azoknak az általános színvonalát, a hazai gazdaság támogatására való képességüket is fejlesszék, ne csak a nekik fontos célképzésekre koncentráljanak."
    https://forbes.hu/uzlet/szendroi-lakatos-interju/

Új hozzászólás Aktív témák