Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ricsi0307

    senior tag

    válasz pusszycat #1 üzenetére

    Mikor a boltban az összes droid ugyan annyi vagy drágább mint egy iPhone és műanyag hátlappal 5 mpx-es kamerákkal főzőlap chipsetekkel meg tepsi nagy lekerekített kijelzővel bohóckodnak akkor nincs min meglepődni. Én androidról váltottam i12-re és a topikot olvasva elég sokan vagyunk így vele. Egyszerűen betelt a pohár az embereknél, egy használtautó áráért igenis elvárják a normális szoftvertámogatást a minőséget és a fluid műkődést. Ezeket pedig egybe gyúrva egy androidos flagship se tudja.

  • ricsi0307

    senior tag

    válasz xZer0kidx #23 üzenetére

    Ez látványos volt annak aki törzsgyökeres droidos. Fene meg nem mondja már mikor dugták el de emlékszem hogy régebben még a beállításokban volt neki egy külön menü és 2 kattintás után tudtad állítani pl a helyhozzáférést. Aztán kb mikor nagyon kezdték nyomatni ezt a material designt akkor próbálták eldugni amit még mindig meg lehetett találni ha nem voltál teljesen hülye hozzá. Viszont mostmár nem csak el vannak dugva de fel is vannak darabolva ezek az opciók, sokszor nem egy helyen vannak és értelmezhetetlen módon vannak meg fogalmazva a menük. Ez nekem feltűnt, beszélgettem is pár ismerősömmel hogy régen ezek nem voltak ennyire mélyre elásva. Részemről bekaphatja a google is meg a gyártók is fél éve vagyok iphone tulaj néha a hajamat tépem a megszokás miatt de még mindig jobb választásnak gondolom mint bármelyik jelenlegi droidos zászlóshajót.

  • ricsi0307

    senior tag

    válasz Postas99 #59 üzenetére

    Pixel hivatalos forrásból itthon nem kapható, illetve évről évre minden kiadott szériánál történik valami nagy blama. Nekem nagyon régóta nem jön be a stock droid se, nagyon sovány a funkciók listája. Nevetni fogsz a MIUI fogott meg igazán de ott meg ugye ismerjük a szoftver hátrányait. O+ a legnagyobb csalódás android fronton akkora hátramenetet vettek minden téren hogy az nemigaz, ők kurvultak el a legjobban, pedig volt 3T és imádtam. Az a helyzet hogy ha 3-4 éve valaki azt mondja nekem hogy idén én iPhone-t fogok venni akkor jól kiröhögöm az illetőt és elkezdem sorolni az okokat hogy miért elképzelhetetlen ez. Én aki mindig ár-érték arányt nézek vásárláskor hajlandó voltam kompromisszumot kötni 2 éve egy MI9-el, lenyeltem hogy 150-ért nincs benne OIS sztereó hanszóró vagy 90hz képernyő, mert tudtam hogy jóval a konkurens termékek ára alatt jutok hozzá közel azonos hardverhez. Na de az hogy egy nyamvadt MI11 január végén mikor vettem az iPhone-t csak egy 10-essel volt olcsóbb mint a 128-as i12 vagy Samsungból a műanyaghátlapos sima 21 ami tudjuk mennyivel butább a nagyobb tesóktól na az nevetséges. És tudod miért? Mert 10 év droid és rengeteg custom rom után tisztába vagyok vele hogy az android mint rendszer soha a büdös életben még csak a nyomába se fog érni az IOS-nek. Az utóbbi 3 főverziónál mindig leígérték a csillagokat az égről ilyen akku optimalizálás olyan app managament meg nagy megújulás és aztán soha nem vettél ebből semmit észre. Tökmindegy milyen telót veszel megjelenés után fél évvel még mindig bugos a rendszer a frissítések mindig késnek és mint kiderült egyre aljasabb módon próbálnak az adataidhoz jutni. Nekem ebből lett elegem így idén mindenkinek azt mondtam aki kérdezett hogy flagship szinten az iPhone jobb döntés bármelyik herélt droidos telefonnál.

  • ricsi0307

    senior tag

    válasz Postas99 #76 üzenetére

    Használtam Pixel Experience romot is, hidd el egy MIUI-hoz képest a stock droid egy kasztrált valami. És igen nem fogdostam egyet se még mert itthon szerintem nem nagyon van ilyen senki kezében másrészt mint mondtam sose volt pálya ez a széria mert a nagy G valamit mindig elszúrt bennük emellé pedig egy rettentő magas ár társult. Az hogy a 12 sokat fog változni... Pont ezt mondtam. Az előző fő verzióknál ugyan ezt mondták mégis maradt szinte minden. Az új kislány design meg még visszataszítóbb mint ami eddig volt. Én most arról beszéltem hogy véleményem szerint ár-érték arányt tekintve idén bármelyik 12-es iPhone jobb választás volt mint bármelyik felsőkategóriás android az én igényeimet tekintve. Elmondtam hogy én mit tapasztaltam 10 év alatt és hogy ha azon a bizonyos címkén láthatóan kisebb összeg szerepel akkor hajlandó vagyok kompromisszumot kötni. Idén ez úgy nézett ki hogy pár tízezer forint volt a különbség egy iPhone 12 és egy MI11 között. Ebben az esetben 300k-ért már nem nézek el semmit egy gyártónak se viszont droidon ennyiért nem volt kompromisszum mentes megoldás.

    [ Szerkesztve ]

  • ricsi0307

    senior tag

    válasz Donki Hóte #84 üzenetére

    Persze hogy van ellene érv hogy csak egyet mondjak amitől falnak szaladok: Az ébresztő appban nem tudok beállítani két különböző idejű ébresztőt amiben az álltalam választott hangon az álltalam választott hangerőn szólal meg a telefon a hét különböző napjain kézzel kapcsolva :W Hangerő gondra van megoldás az egészség appot használva de ott csak és kizárólag adott napon adott időt lehet beállítani fixre. Mivel én 3 nap nappl 3 nap pihi és 3 nap esti műszakban vagyok így mindig babrálni kell vele mert a hét adott napján nem ugyan abban a műszakban vagyok. És itt jön a második nagy ellenérv: Az Appstore mennyiségi kínálata a minőségi free appok körében szinte nulla a droidhoz képest. Van ingyen app de olyan szinten tele van reklámmal hogy használhatatlan. És teljes oldalas 30mp-es reklámok vannak majdnem minden appban. Ha a gyári rendszeren nem tetszik valami sokkal nehezebben vagy legtöbbször sehogy nem tudsz megoldást találni pont emiatt. Szóval ja az IOS közel se hibátlan nem is ezt állítottam de így fél év távlatában és 10 évnyi droid flagship viszonyítási alappal mindennapi használatot tekintve számomra sokkal több az érv mellette mint ellene eddig.
    Ha megkéne fogalmaznom hogy mi benne a jobb akkor talán azt mondanám hogy a kiszámíthatóság. Az akksi ugyan úgy merül az első 20%-on mint az utolsó 40-en nem fagy le nem laggol nem zár be appokat a háttérben feleslegesen minden úgy működik ahogy kell, sőt inkább úgy fogalmaznék droidhoz képest hogy itt mindig minden működik.

    [ Szerkesztve ]

  • ricsi0307

    senior tag

    Kezdeném a szoftverfrissítéssel. Minden egyes főverzióváltasnál új, addig nem látott bugok jelentkeznek. Igaz ez a kis gyártókra is meg a nagyokra is. Amíg új egy telefon addig nem nagyon van baj mert viszonylag hamar megoldják de ahogy korosodok a készülék és jön a következő évi flagship vonal a trendek szerint azonnal 3 készülékkel abban a percben töredék annyi erőforrást kap az előző évi készülék. Már az első év után nagyon komolyan megcsúszik mindennemű frissítés emiatt ami idővel csak egyre rosszabb lesz. Másrészt évente 2 széria szokott kijönni flagship vonalba Xiaomiéknál a sima meg "T" OnePluséknál detto Samsungnál meg az S illetve Note széria plusz az origamis Foldok. Szóval igazad van kapnak támogatást csak olyan lassan hogy az ember azt nem tűri egy 300k-s 1 éves készüléknél.

Új hozzászólás Aktív témák