Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mustang08

    aktív tag

    LOGOUT blog

    válasz twollah1976 #1 üzenetére

    Jól fizet? Mihez képest.... Mérlegképessel nettó 250 már nagyon jónak számít vidéken.
    De teljesen mindegy mert nincs az az isten, hogy én még mérlegképesre, vagy adótanácsadóira bejárjak, sajnos vagy nem sajnos de nem érdekel.

    Igen, azokból lehetne leadni, mindig van lejjebb, pl. az autótól is megválhatnék, ami a legnagyobb kiadásnak számít havi szinten, csak túl nagy áldozattal járna.
    Vehetnék csak mindig parizert, de nem, nem az igényeimet akarom lejjebb adni, hanem a bevételemet szeretném az igényemhez igazítani, és kezdem úgy érezni hogy erre csak külhonban van reális lehetőségem.
    A fizikai "kulimunkát" végzőket mindig is tiszteltem. Persze nem az árokásókat, hanem akik minőségi szakmunkát végeznek.

  • mustang08

    aktív tag

    LOGOUT blog

    válasz Eastman #4 üzenetére

    Igen, ezt el tudnám képzelni. Megfelelő gyakorlattal és idővel egyáltalán nem lenne elképzelhetetlen egy vállalkozás vezetése.
    Szerintetek melyik a jobb irány? Villanyszerelő vagy épületgépész? Az épületgépészet sokkal szerteágazóbb tudást adna, de nem tudom mennyire lehetne vele érvényesülni? Vagy hogyan lehetne majd specializálódni?

  • mustang08

    aktív tag

    LOGOUT blog

    válasz Tüzi #20 üzenetére

    Na az az egy, aminek tuti nem mennék, a kertészet és én két teljesen külön álló világ :)

    Estin OKJ-s képzés keretében tanulnám ki a szakmát munka mellett. Eszem ágában se lenne otthagyni addig a jelenlegi állásomat, amíg nem látom azt 100%-ig, hogy az új szakmából meg tudok élni. Sajnos nincs mögöttem olyan háttér hogy egy bukás esetén kisegítsenek, úgyhogy biztosra kell mennem.

    Igen, rettentő türelmetlen vagyok, nem szeretnék megragadni az életben. Mindig megvannak a célok és addig nem nyugszom, amíg el nem érem.

    Szóba került hogy párkapcsolatban élek-e. Igen-igen, nélküle el se tudnám képzelni az életemet, bármerre is visz az utunk, együtt megyünk :)

    Bütykölős hobbi? Simán, csak összekötném a kellemeset a hasznossal.

    13128814: Te jó ég, nem irigyellek... Szerencsére nálam ilyenről szó sincs. Sok a munka, de még az egészséges szinten állok. Hétvégente 1x-1x ha úgy van otthonról belépek, ha kell túlórázok, de nem alap, inkább kivétel. Én is arra várok mikor lesznek meghirdetve a szakmák. 2 okj-s szakmát ingyen megszerezhetek, úgyhogy vesztenivalóm nincs.

    Egon: Nekem édes mindegy hogy felső vezető, vagy áram vezető leszek, csak meg tudjak belőle élni. Egyikünk se tudhatja mit hoz a jövő, lehet 5 év múlva bedől az építőipar, lehet nem. Lehet egy válság miatt pont a számviteles végzettségemmel kerülök a híd alá. Ez is aggaszt, nem állok több lábon. Egy B tervet mindenképp szeretnék.

  • mustang08

    aktív tag

    LOGOUT blog

    válasz Egon #32 üzenetére

    Tudom miről beszélsz, édesapám szinten fizikai munkás, csak a géplakatos szakmájával kb. sehová nem tudott elhejezkedni a környéken, így segédmunkát végez. Nehéz meló, amibe az ember tönkremegy, semmi pénzért.
    Ugyanezt mondták nekem is, ezért mentem ebbe az irányba. Nem mondom azt, hogy megbántam, örülök hogy így alakult, csak a következő lépcső, a célok amiket leírtam azokra nem látok belátható esélyt az elkövetkezendő 10 évben.
    A külföld nagyon vonz, ahogy bitpork is írta ott talán el tudnám érni amit akarok.
    Majd kiderül, első körben legyen meg a papír, meg valami gyakorlat aztán meglátjuk mi lesz :)

  • mustang08

    aktív tag

    LOGOUT blog

    válasz sztanozs #101 üzenetére

    A-a, felső vezetőiről szó sincs, én a feljebb lépésnél csak egy tyúklépésre gondoltam.
    A nettó keresetem közel sincs az általatok emlegetett összegekhez, de szerencsére az egyéb juttatások pont annyira megtolják, hogy nem érdemes 400-ért elmennem pestre, mert az albérlet elvinné.
    Ahogy te is írtad, úgy nekem is magamra kell támaszkodnom, a családom sajnos nincs olyan helyzetben, hogy segítsenek.
    Haladok az életben szépen lassan előre, de nem érzem természetesnek, hogy ez ilyen lassan megy. 10 év múlva vehetek fel hitel egy házra, amit utána életem nagy részén keresztül fizethetek?
    Biztos nagyon túlgondolom, de bennem van hogy csak magamra számíthatok, ha valamit szeretnék elérni, ahhoz cselekednem kell. Tanulni, képezni, helyezkedni, vagy lépni.

Új hozzászólás Aktív témák