Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Eastman

    őstag

    válasz mustang08 #7 üzenetére

    Ha jó az agyad és jó matekos vagy, akkor ipari vezérléstechnika, esetleg okosotthonok.

    A villanyszerelő szakmába belelátok, az ép.gépészetbe kevésbé, csak üzemeltetés szinten. Valahogy' a vezérléstechnikára, biztonsági berendezésekre, méréstechnikára menj rá... Ez utóbbi kettőt - szerintem - mindig megfizetik.

    https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

  • Eastman

    őstag

    válasz mustang08 #25 üzenetére

    Én is arra várok mikor lesznek meghirdetve a szakmák. 2 okj-s szakmát ingyen megszerezhetek, úgyhogy vesztenivalóm nincs.

    A könyvelő legyen az egyik, az ékszerbecsüs a másik. :)
    A hárommal elüzemelsz majd életed végéig minden gond nélkül.

    [ Szerkesztve ]

    https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

  • Egon

    nagyúr

    válasz mustang08 #25 üzenetére

    Nekem édes mindegy hogy felső vezető, vagy áram vezető leszek, csak meg tudjak belőle élni.

    Személyes sztori következik. Apám karosszérialakatos volt, a városban az egyik (ha nem a) legjobb. Amikor a pályaválasztásra került a sor, kb. azt mondta: tanulj fiam, ha nem akarsz koszban melózni... Ezzel csak annyit akarok mondani, hogy a jövedelmen kívül, van még pár tucat b*romira nem elhanyagolható szempont egy adott szakma vagy egy adott meló vonatkozásában (másik példa: azért nem fogadtam el egy 10-15%-kal kedvezőbb bért kínáló pozíciót pár éve, mert Budára kellett volna kocsikáznom nap mint nap...
    Természetesen ezeket a plusz paramétereket mindenki az egyéni szubjektumai alapján súlyozza, de azért hiba figyelmen kívül hagyni őket...
    Ha ezeket mind alaposan átgondoltad, akkor nem szóltam. A több lábon állást csak támogatni tudom, az valóban fontos manapság (nekem negyvensok évesen még csak erősen részlegesen sikerült elérnem, de mondjuk én 26 évesen sokkal kevésbé voltam tudatos, előre tervező típus).

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • Somatom

    veterán

    válasz mustang08 #25 üzenetére

    C+E jogsi +GKI meló mellett megvan egy év alatt. Még egy év cumi a gyakorlat havi 600 -ért, aztán irány az EU tetszés szerint választható országa havi egy milláért és csinálod, amíg kedved van. Én most két hetet melózok kint, aztán becsukom a kocsiajtót és hazajövök két hetet henyélni. Ezt nettó 500 -ért. Amikor tavasszal bejött a Covid, akkor szóltam a főnöknek, hogy maradnék kint. 10 hét lett belőle. Kaptam érte 7000 Eurót, ősszel vettem egy 8 éves Espace -t. Meló közbeni hétvégéken bringával megnéztem a vízesést Schaffhausen -nél, sétahajókáztam Strasbourg -ban, bejártam a Gaudikat Barcelona -ban, stb. Van jó szakmám, de azzal olyan helyen kéne melóznom, ahol a főnök bármikor rám tudná nyitni az ajtót. Az meg nem hiányzik. Van már pecó, autó, motor, minek hajtsak? Ezzel a 2 hét/ 2 hét beosztással tök jól elvagyok.

    [ Szerkesztve ]

    Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

  • joergie

    őstag

    válasz mustang08 #38 üzenetére

    Első körben szélesíteni kéne a szemléletmódodat, erre a kiyosaki könyvek kiválóak(gazdag papa, cash flow négyszög).
    Szerintem amit te akarsz, az kijutni a mókuskerékből.
    Amit látsz magad előtt a következő 30-40 évben az eddigi 6 alapján, az az, hogy a következő évtizedeket napi 8-10-12 órában valaki másnak csinálsz pénzT(nyilván többet, mint amennyit a munkádért kapsz), és közben a fizud felét(és azon felül 27%-át) lenyúlja az állam.

    Ha neked lennék biztos, hogy nem alkalmazotti, sőt nem is egyéni vállalkozói "szakmában" gondolkodnék, hanem egy hosszabb távú terven dolgoznék, több lábon. A képzettséged pont megfelelő, olyan irányba kell mozogni, ami érdekel, és tudsz építeni az eddigi tapasztalataidra is.
    Alapvetően azoknak a legnehezebb kikerülni a mókuskerékből, akik már a szüleiktől is ezt az alkalmazotti gondolkodásmódot örökölték(én is).

    Lényeg a lényeg, hogy ne olyan szakmában gondolkodj, ahol az idődet forintosítod, mert idő többé kevésbé fix mennyiségű áll rendelkezésre mindenkinek, és túl drága ahhoz, hogy eladd.


    Ha mindeképp szakmát akarsz, ami ezt a szemléletmódot támogatja, akkor az az értékesítő. (Van akinek ez fekszik, van akinek nem, de mindenki meg tudja tanulni.) Ha úgy nézzük ez is kuli munka, viszont a tapasztalatodat egész életedben majdnem minden területen tudod hasznosítani, ahol emberekkel találkozol(befolyásolás).

    Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

  • bkercso

    nagyúr

    válasz mustang08 #117 üzenetére

    Igen, jól látod szerintem. Ha addig jutsz, hogy a másét tolva sajna nem lesz belőle ház, akkor jön a vállalkozókedv. Szerintem legkésőbb ekkor érdemes mellélátni, milyen vállalkozni itthon (és milyen máshol).
    Ha nem "feljebb" akarsz lépni, hanem az életben előre, akkor 1) szeress valamit és 2) gyűjts rá egy kis pénzt, hogy komolyan elkezdhesd. Kellhet még hozzá 1-2 megbízható ember (kész, veszett fejsze nyele ;] ), esetleg külföldi tapasztalat (és bejelentett lakcím :P ), és talán jópár év spórolás, mire elindulhat.

    Vagy találj egy helyet, ami ad annyit, hogy elvagy vele és meg is tudsz ott maradni 10-20 évig, mire már nem csak a fogd meg - húzd meg van belőle. Normális kollégákkal és normális főnökkel. Ha "csak" ez van, már az se egy isten csapása, igaz-e? :) Ha van ennyi türelmed és nyugalmad ~35 évesen.

    [ Szerkesztve ]

    Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

  • nevemfel

    senior tag

    válasz mustang08 #117 üzenetére

    Miért nem keresel másik céget? Nem kell ahhoz feltétlenül külföldre menni.

    Egyébként ez most nem jó időszak a váltáshoz, a cégek kivárnak, de nem lesz ez mindig így.

    Forget your troubles, c'mon get happy

Új hozzászólás Aktív témák