Új hozzászólás Aktív témák

  • Egon

    nagyúr

    válasz mustang08 #25 üzenetére

    Nekem édes mindegy hogy felső vezető, vagy áram vezető leszek, csak meg tudjak belőle élni.

    Személyes sztori következik. Apám karosszérialakatos volt, a városban az egyik (ha nem a) legjobb. Amikor a pályaválasztásra került a sor, kb. azt mondta: tanulj fiam, ha nem akarsz koszban melózni... Ezzel csak annyit akarok mondani, hogy a jövedelmen kívül, van még pár tucat b*romira nem elhanyagolható szempont egy adott szakma vagy egy adott meló vonatkozásában (másik példa: azért nem fogadtam el egy 10-15%-kal kedvezőbb bért kínáló pozíciót pár éve, mert Budára kellett volna kocsikáznom nap mint nap...
    Természetesen ezeket a plusz paramétereket mindenki az egyéni szubjektumai alapján súlyozza, de azért hiba figyelmen kívül hagyni őket...
    Ha ezeket mind alaposan átgondoltad, akkor nem szóltam. A több lábon állást csak támogatni tudom, az valóban fontos manapság (nekem negyvensok évesen még csak erősen részlegesen sikerült elérnem, de mondjuk én 26 évesen sokkal kevésbé voltam tudatos, előre tervező típus).

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Új hozzászólás Aktív témák