Új hozzászólás Aktív témák

  • celafat

    tag

    válasz Dare2Live #403 üzenetére

    Olvasd el még 1x, mit írtam. Azt írtam, hogy 3 órányira igazi nyár sehol nem lesz. A Nizza, Róma, stb-hez meg, hogy szerencse is kell, hogy ne esőt fogjon ki az ember.
    Sziciliában általában rosszabb az idő, mint pl. Rómában a tengeri áramlatok miatt, hiába van délebbre, nem csak az számít.
    Egyiptomban a szelet a téli időszakra írtam, március végétől már kezd igazán jó strandidő lenni, aztán május eleje-közepétől meg már túl meleg is.
    Ha Egyiptomba csak befizetett utakra mész, ne csodálkozz, hogy szinte nem látsz semmi érdemlegeset. Kicsit sem veszélyes egyedül mászkálni, az Észak-Sínaira meg eleve be sem engednének. A közlekedés nagyon jó, szinte bárhová el lehet jutni olcsón. Közép-Egyiptomban meg még katonai kíséretet is adnak, ha egyedül akarsz valahová menni.
    Én minden évben min. 1 hónapot Egyiptomban töltök, de még soha nem volt hasmenésem. Pedig még palackozott vizet nem ittam. A sínain mondjuk eleve sós a víz, de ott a beduinoktól lehet venni forrásvizet olcsón, amit a sivatagból hoznak hordókban. Az ország többi részen pedig elvileg iható, de a szállodákban, éttermekben (a helyi kis kifőzdékben is) szűrt vizet adnak, de a mecsetek előtti hűtőgépekben is szűrt víz van az utcán.

Új hozzászólás Aktív témák