Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zenador

    csendes tag

    Sziasztok!

    Segítségeteket szeretném kérni.

    A Motorola Defy-m sajnos rakoncátlankodik.

    Korábban a hangszóróját már kicserélték, mert elnémult. Pár hete azonban megint előjöttek a hangszóró hibák. Hiába fogadom a hívást, a telefon néma marad. Ha ilyenkor belebeszélek a telefonban, akkor a másik fél nem hallja a hangomat a vonal másik végén. Korábban már volt szervizben a telefon, a hangszórót cserélték.

    Sajnos pár hete az asztalra is leejtettem a telefont, kb. fél métert zuhanhatott, de úgy látszik ez is elég volt a telefonnak. Ezután néhányszor magától kikapcsolt, és a bal alsó gomb (a kis négyzetek) LED-je nem égett tovább. Ezek a tünetek 1-2 napig jöttek elő, ezután normálisan működött. Sajnos a bal szélső gomb LED-je továbbra sem világít.

    Szegedi vagyok, ezért az egyik legjobb helyi szervizbe adta be (Szegeden az Oskola utcában található). Sajnos nem tudták megjavítani. Szerintük a hangszóró ment megint tönkre, de a többi hibajelenségre nem tudtak mit mondani, szóval visszaadták a telefont anélkül, hogy érdemben csináltak volna vele valamit.

    Egyik pesti barátomnak odaadtam a telefont és beadta a pesti hivatalos Motorola Defy szervizbe, a Cordon Electronics-ba. Ott azt mondták, hogy nem lehet megjavítani, 35 e Ft-ért az alaplapot tudják kicserélni. Ezt kicsit furcsállom, mert úgy tudom, hogy a Motorola Defy alaplapja még több részből áll, így a modulokat külön is lehet cserélni, többek között épp ezért ütésálló -- elméletileg...

    Ráadásul korábban már volt egyszer itt a telefon, hisz ez a T-Mobile hivatalos szervize és elméletileg annak idején még itt cserélték ki a hangszóróját és korábban egy másik gombnak a LED-je is kiment és azt is kijavították.

    Állítólag a Motorola szervizben bevizsgálták és kitakarították a telefont, ezért elkértek 2500 Ft-ot.

    Most megint ott vagyok, ahol a part szakad. Szerintem a leejtéskor valamilyen érintkezési hiba keletkezhetett, lehet hogy ezt már valóban nem lehet megjavítani, vagy csak nagyon drágán, de a gombsor háttérvilágítását szerintem meg tudna valaki javítani, ha nagyon akarná. Legalább ezt szeretném megjavíttatni.

    A gyári verziójú Android van rajta, de egy magyarítást telepítettem rá. Szerintetek ez instabillá teheti a telefont? Ezeket a hibákat okozhatja a magyarítás felrakása?

    Innen töltöttem le a magyarítást és az itt leírt utasításokat követtem a magyarításnál:
    http://android-forum.hu/viewtopic.php?f=15&t=208

    Ezen kívül a telefon root-olva is van. Szerintetek ez is befolyásolhatja a stabilitást?

    Tudtok Pesten ajánlani egy olyan szervizt, ahol lelkiismeretesek (nem mindenáron lehúzásra törekednek) és meg tudnák javítani a telefont? Legalább a gombsor háttérvilágítását szeretném megcsináltatni. Előre is köszönöm a válaszokat.

  • Zenador

    csendes tag

    Sziasztok!

    Tudtok ajánlani olyan lelkiismeretes pesti szervizt, ahol Motorola Defy-ket meg tudnak szerelni?

    Előre is köszönöm a válaszokat.

  • Zenador

    csendes tag

    válasz 105kacsa #48149 üzenetére

    A Corodn-ba el lehet vinni akkor is, ha már nincs rajta garancia, de nem ajánlnom. Szerintem semmit sem csináltak a telefonommal. Állítólag szétszedték, bevizsgálták és kitakarítottak belülről. Mivel ez egy porvédett, cseppálló telefon, ezért furcsa, hogy ki kell takarítani. Hol tud bemenni a por? Nincs rajta semmilyen repedés sem, ahol bemenne a por.

    Megnéztem a csavarokat és az illesztéseket, minden ugyanúgy állt és ugyanúgy nézett ki, mint ahogy beadtam. Szerintem a nagy semmiért kérték el a 2500 Ft-ot...

    Szegeden az oskolai utcai szervizben sem tudták megcsinálni, de ott legalább bevallották, hogy hozzá sem nyúltak és legalább még pénzt sem kértek el!

    Továbbra is várom, azoknak a megbízható BUDAPESTI szervizeknek az elérhetőségeit, ahol a Motorola Defyt meg tudják javítani.

    Érdekelne még Motorola Defy alaplap is. Valakinek van esetleg egy olyan donor-Motorola Defy-je, amiben összetört a kijelző és a burkolat, de az alaplap még működőképes?

    Előre is köszönöm, hogy küldötök címeket.

  • Zenador

    csendes tag

    Sziasztok!

    Már hónapok óta szívok a hulladék Motorola Defy-vel. Legszívesebben eladnám, de sajnos nem tudom, mert nem működik rendesen. A szervizekben már hatszor volt, de nem tudtak vele mit kezdeni!

    Ha hívok valakit bizonyos időközönként, akkor nem hallom a vonalhangot, nem hallom, hogy kicsöng a telefon. Ha a vonal másik végén felveszik a telefont, akkor semmit sem hallok! Más esetben, ha engem hívnak és felveszem a telefont akkor sem hallok semmit sem. A hiba mindig megszűnik, ha újraindítom a telefont! Fontos megjegyezni, hogy ha előjön ez a hiba, akkor azt csak a hívást érinti, a médialejátszásnál, vagy egyéb programoknál rendesen van hang!

    Kb. 10 hívásonként egyszer jön elő ez a bosszantó hiba, de elég rapszodikus az előbukkanása. Olykor még 30 hívás után sem jön elő a hiba.

    Állítólag nagyon sok Motorola Defy-nek hibás a hangszórója, ez enyémben is már kétszer cserélték a hangszórót. A szervizben hiába mondtam, hogy a hanggal egyébként nincs probléma, ennek ellenére kétszer is cseréltek hangszórót...

    A telefon többször is volt különböző szervizekben és a pesti hivatalos Motorola szervizben is bevizsgálták! A Motorola szervizben azt mondták, hogy rossz az alaplap és nem lehet megjavítani csak kicserélni, azonban horror összegért akartak volna belerakni új alaplapot.

    Elvittem egy másik szervizbe, ott azt mondták, hogy nincs baja az alaplapnak! A hanghiba valószínűleg a root-olás miatt van. Azt mondták, hogy unroot-oljam és akkor megszűnik a hiba. Unroot-oltam és csináltam legalább 30 próbahívást és engem is párszor felhívtak, hogy leteszteljem a telefont. A hanghiba egyszer sem jött elő! Ma sajnos megint előjött a hiba, ezért valószínűleg nem a root-olás az oka a hanghibának. DE AKKOR MI LEHET AZ OKA?
    Az alaplap lehet a hibás? Ha igen, akkor azt lehet javítani, vagy tényleg csak cserélni lehet horror összegért az alaplapot?

    A telefonon 2.2.2-es operációs rendszer van. Tudom, hogy régi, de nincs időm vacakolni főzött rom-okkal. A fórumot olvasva úgy látom, hogy ezekkel is rengeteg szívás van.

    A telefonomra magyarítást raktam. Ez okozhatja a hanghibát? A magyarítás instabillá teheti a rendszert?

    A telefont Z4root programmal unroot-oltam. Ezzel a programmal már nem tudtam újra root-olni, mert az újabb root-oláskor lefagy a telefon!

    Úgy tudom, hogy több különböző módszerrel is lehet root-olni és unrootolni a telefont. Mivel érdemes root-olni és unrootolni a telefont? Melyik a legstabilabb root- unroot-megoldás? Egyáltalán a root okoz stabilitási problémákat?

    Ti már tapasztaltátok a korábban említett hanghibát kicsöngéskor, vagy hívás válaszolásánál? Tudtok ajánlani egy normális szervizt, ahol végre normálisan meg tudnák javítani a telefont?

    Előre is köszönöm a segítségeteket.

  • Zenador

    csendes tag

    válasz R19 #48556 üzenetére

    Köszönöm a választ.

    Hétvégén, újratelepítem a szoftvert. Remélem az megoldja a problémát.

    Először a gyár szoftverrel tesztelem a telefont, hátha így már elmúlik a hangkimaradás a hívásoknál.

    Úgy tudom, hogy többféleképpen is lehet rootolni a Motorola Defy-t. Szeirntem a root kavarhat be, mert mióta felraktam az Z4 unroot-ot, azóta még instabilabb a telefon. Pl.: induláskor egyszerűen nem töltődik be néhány program ikonja, olyan mintha nem is lenne rátelepítve a telefonra! Újraindítom a telefont és megint megjelennek az eddig hiányzó ikonok.

    Melyik root/unroot eljárást, programot javaslod, melyiktől marad stabil a telefon? Olyan megoldás kellene, amellyel adott esetben unroot-olni is lehet a telefont.

Új hozzászólás Aktív témák