Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • keflavik

    újonc

    Üdv. Nemrég vettem egy Motorola Defy-t, kizárólag a strapabírósága miatt. 10 éve is volt, teljesen elégedett voltam vele.
    Ha Bluetooth-on csatlakoztatom az autóhoz, hogy telefonáljak, letiltja a mobil netet.
    Se viber, se whattsapp, ha vigyáz a teló a testi épségemre, hogy vezetés közben ezeket ne használjam, ezzel még meg is békélnék. De GPS, Waze sincs, ami nagy baj. Valami beállítási gond lehet? Köszi a választ

  • keflavik

    újonc

    Köszi, sajnos csak a problémát írják, de megoldást nem.
    Az továbbra is érdekelne, ha valaki tudná...

  • keflavik

    újonc

    Köszönöm, de azt se tudom mi az a Volte hívás, meg a telefonon sehol nem találok ilyet semmilyen menü és beállítási pontban.
    De a probléma nem (csak) ez, mint ott, hogy telefonálás alatt nincs net.
    Ha az autóval összekapcsolom bluetooth-on, akkor EGYÁLTALÁN nincs net! FOLYAMATOSAN nincs, amíg az autóval össze van párosítva! Ha megyek messzire, kiválóan tudok telefonálni órákon keresztül az autó által kihangosítva, de nincs net közben! Pedig a GPS pont akkor kellene, de nagyon!

  • keflavik

    újonc

    Köszönöm a hozzászólásokat, de sajnos úgy tűnik nem értettétek meg a problémám. Pedig kétszer is leírtam egyértelműen, világosan, részletesen!
    Fölöslegesnek tartom leírni harmadszor is, inkább be is zárom a témát. Minden fórumtársnak köszönöm a hozzászólását, és a segíteni akarást. Sajnos nem jutottam előbbre, mert el se olvastátok rendesen, hogy mi a bajom a telefonnal!
    Továbbá, GPS-t venni nem kell, van az autóban (Volkswagen), meg van külön is (Garmin). De egyik sem tud forgalmi infókat adni, mint dugó, baleset, stb. Csak a Waze tudná, ha tudnám használni a telefont, de a jelzett probléma miatt nem tudom. A Garmin egyébként tudja, Nyugat-Európában tök jól működik, de Magyarországon nem. Én meg itthon autózom nagyrészt, és nagyon kellene.
    A Volte-t majd megkérdezem a szolgáltatónál (Yettel) de előre borítékolom, hagy halvány lila fingjuk se lesz az egészről. Ne vicceljetek már, a számlázási címet se képesek átállítani, 3-4 alkalommal a nyakukra kell járni, fél év mire sikerül. Ezt konkrétan épp most tapasztaltam! Volte…, na persze…
    Egyébként az előző telefonom, egy Motorola G4 plus, ami már 6 éves volt, semmi baja nem volt, tökéletesen működött a net amíg az autóval bluetooth-on össze volt kapcsolva.
    Csak összetört. Azt hiszem ez az új Defy is össze fog nagyon hamar, ha nem lehet valami egyszerű beállítással orvosolni a problémát!
    Ha lesz megoldás, mindenképp fölteszem ide!
    Még egyszer nagyon köszönöm a segíteni akarást!


  • keflavik

    újonc

    válasz memoril #202 üzenetére

    Szia!
    A frissítéseket nem tudom. Szerintem időtálló, itt a strapabíróságra gondolok.
    Ezért vettem meg, mert erős üveg van rajta, meg por, ütés és vízálló. Nem kell mindenféle tokokat venni hozzá, jó úgy ahogy van. Pár hónapja van, többször leejtettem, kőre is, semmi baja. Ez nekem egyébként is röhejes, hogy veszel egy telefont, és mindenféle tokot, fóliát, minden szart kell rá venni, hogy normálisan tudd használni, különben vége van, megsérül, stb.
    A régi Nokiákra, Siemensekre milyen tokot kellett venni? Semmit, nem is létezett. Lassan megveszel egy telefont, és a jósnőhöz is el kell vinni, de minimum a képernyőjét le kell fújni csodatévő sprével :) :) Olyan ez, mintha veszel egy cipőt, aztán ezt meg azt kell venni még hozzá, hogy fel tudd húzni, meg hogy ne törje a lábad. Vagy veszel egy házat, de kell rá a tető fölé még egy tető, hogy ne ázzon be. Vicces.
    Azért vettem ezt, mert strapabírónak hirdették, eddig az is, és semmit nem vettem rá pluszban. Ja, és egy autó árát nem fogok egy koszlott telefonra kifizetni, amit úgy kb. 10-20 dollárért állítanak elő. A nagyon drágát 30-40 dollárért, csak hogy képben legyen mindenki. Nálam elvi kérdés ez.
    Akkuja 3-4 napig jó, ez is fontos volt nekem. Játszani nem szoktam, kinőttem belőle.
    Sokat telefonálok, kis whattsapp, viber, email, pár fotó időnként. Ha egy telefon egy napig se bírja, kb. egy napon belül b@sznám ki. Nem azért élek, hogy folyton telefont töltögessek.
    Van egy bajom vele, amit ide fel is tettem. Sajnos a fórumtársak nem tudtak segíteni, illetve meg se értették amit kérdeztem. Ha gondolod, olvass vissza.
    Kb. ennyit tudtam..., üdv: T

Új hozzászólás Aktív témák