Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dominó85

    veterán

    válasz tomiivagyok #37 üzenetére

    Én azt látom, hogy az OP telefonoknál mindegyik azért kerül olcsóbba, mert kicsiben csinálják azt, amit a Xiaomi nagyban a csúcstelefonjaiknál: SPÓROLÁS, amit egy átlaguser nem fog észrevenni, vagy ha észre is veszi, akkor sem érdekli. Ugyanakkor egy nagyobb márka csúcstelójához szokott ember az OP telefonnál nem fogja érezni ugyanazt a "prémium" vonzalmat. Valahogy számomra anyagminőségben és egyebekben is a Moto/Motorola még mindig jobban csengő márkanév, mint egy OnePlus. Barátomnak OP3 van, de én nem tartom prémium márkának az akkori csúcs SoC ellenére sem. A kamerája átlagosnál leheletnyivel jobb, de nem kiemelkedő. Rendkívül sérülékeny anyagokból áll és olyan semmilyen a megjelenése. Az én Zuk Z2-m sem egy prémium telefon, amolyan Lenovo csökevény, de megjelenésre bizony karakteresebb. De akkor hogy jobb legyen a viszonyítási alap Zuk Edge vs OP3/T. Persze kinek melyik jön be jobban, de anyagminőségre a Zuk Edge messze veri az OP3-at. Sajnos csak rövid ideig lehetett nálam egy kedves PH-snak hála. Ha a Lenovo-nak van esze, akkor csinál/visz tovább egy erős, de olcsóbb ZUK szériát és egy erős, de drágább Moto vonalat. Mind a kettőnek lenne/van igen erős vevő bázisa a mai napig. Azért azt látni kell, hogy a ZUK igen erősen kezdett, mindegyik mobil (Z1, Z2 PLUS/PRO, EDGE) igen kedvező ár/tudás/minőség aránnyal nyitott.

    * Péter - 06302461862 *

  • ghiottone

    nagyúr

    válasz tomiivagyok #37 üzenetére

    A nevet, minőséget, megbízhatóságot sajna meg kell fizetni, ez vitathatatlan.

    Azért nem jobb 2xer-3xor, csak az Antutu pontszám alapján 2xer, inkább majdnem 3xor erősebb, több ram és valamivel jobb kamera, de kb. ennyi. Ott nincs moduláris cucc, nincs nano védelem, nincsenek olyan gesztusvezérlések stb. Nemhiába írtam le a végén azt a pár sort. Amúgy ha áfásan lenne forgalmazva az OP akkor még jó pár ezer forint rámenne...itt, ebben a forgalmazási modellben van az OP előnye kb. minden más gyártóval szemben a kérdéses ársávban és fölötte is.

    "ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

Új hozzászólás Aktív témák