Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • moonlight115

    tag

    válasz old rocker #853 üzenetére

    Sajnos.
    Pedig, ha majd ők is betegek lesznek....De nem. Ha ők lesznek betegek, lesz pénzük is hozzá. Soha nem fogják a saját bőrükön érezni, megtapasztalni az általuk hozott rendeletek terheit.

    "Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

  • Crystalheart

    senior tag

    válasz old rocker #853 üzenetére

    "Az Orbán-kormány rokkernyugdíjas lefejező törvénye, amit gyorsan-gyorsan, siessünk meghozni dec. 28-án, legalább ekkora "bűn". Csak a nyomorultakkal a frász se foglalkozik." - Ez alatt mit értesz? Sajnos aktuálban nem vagyok túlzottan képben itt a világvégén. :)

    finest: Annak idején az irodalom volt az egyetlen színtér, ahol a jelenlévő alakok igazán tisztán meg tudták ítélni a fennálló hatalom, vagy az elmúlt korok hibáit, és velük együtt az alternatíva tökéletlenségét is. A kortársakról nem tudok nyilatkozni, Márai után nem igazán olvasok semmit. Persze az irodalomban mindig tükröződik a szerző egyéni meglátása, hiszen ez a lényege, de ha jó író, és maga nem tapasztalta meg (de gyakran még ha meg is tapasztalta), akkor az alkotást gondos kutatómunka előzte meg, sok esetben alaposabb, mint akár egy tudományos elemzést. Maga a tudomány talán leginkább annyiban tér el ettől, hogy adott csoportban általában van egy-egy legelfogadottabb nézőpont. Neked nem tetszik, hogy ez az elfogadott nézőpont, ami a Horthy-korszakot illeti, a magyar közvéleményben, de még a tudományos körökben is kezd eltolódni a nosztalgikus érzések és az előnyök kiemelése felé, és ebben maximálisan egyetértek, kezdenek átesni a ló túloldalára. Köztünk a különbség mindössze annyi, hogy én mindig a karaktert, az embert magát vizsgálom, minden motivációjával és vívódásával együtt, mert az alkotásnak is ez a feltétele, míg te az adatokból eredezteted az álláspontodat. Számomra a történelemben igazán kevés igazi "prime evil" figura létezik (akik mégis, például Hitler, bizonyosan megőrültek), többségük tökéletlen ember, aki megpróbált tenni a hazájáért, de nem feltétlen sikerült neki, akár a hibás döntései és gyöngesége miatt.

    Én mondjuk nem parttalan vitának vettem az egészet, csak beszélgetésnek, eszmecserének, már az elején sem gondoltam, hogy sikerülne egymást bármiről is meggyőzni, nem is volt célom. :) Meg nem árt néha újra átolvasni és átrágni a teljes hazai világháborús történelmet, ha már egyszer szoktam írni a témában.

Új hozzászólás Aktív témák