Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • old rocker

    veterán

    válasz Crystalheart #860 üzenetére

    Megállapították a szakértők, hogy hűűűha, van vagy 3-400 ezer -de előtte még hétszázezerről is beszéltek - rokkantnyugdíjas, csupa csaló, ez így nem mehet tovább, ebbe az ország is belerokkan. Ahelyett, hogy a "turistákat" kiszűrték volna, lefejezték az egész rendszert (pedig csaknem 2 évük volt rá) és eltörölték a rokkernyugdíj intézményt. Helyette azok, akik tényleg rokkantak, ú.n. rokkantsági járadékot (B) kapnak; az átképezhetők, rehabilitálhatók pedig táppénzszerű ellátást, ennek nem is tudom, mi a neve. (Mondjuk három évre megállapítva, elég soványka összeget.) Mindezt december 28-án 22 óra táján kodifikálták, akkora joghézagokkal, mint a Grand Canyon. Senki sem tudott semmit vagy február végéig, mi lesz az egyéb nyugdíjas kedvezményekkel, pl. utazási kedvezmény. Mert a járadékos az már nem nyugdíjas, ugye. Aztán január első napjaiban kimondták, hogy rokkernyugdíjas nem folytathat kiegészítő tevékenységet, tehát nem lehet vállalkozó. Ha az akar lenni, akkor főállású vállalkozó lehet. Na most, biztos, sokan visszaéltek ezzel a lehetőséggel és a süket, vak nagypapa lett a Bivalysimogató Vállalkozó (pl), de nagyon sok nyomorult, aki így egészítette ki tisztességes úton a jó magas rokkernyugdíját, visszaadta a vállalkozást. Magyarán: a fürdővízzel kiöntötték a gyereket. Én pl. EVA-s r. vállalkozóként havonta kemény nettó 55 ezret számláztam a tévének műsorgyártás címén. Fizettem az EVA-t, az eü. hozzájárulást és a nyugdíjjárulékot. Tulajdonképpen a tevékenységem következtében megnövekedett mobilszámlámat és a gyógyszertári költségem egy részét fedeztem belőle...Januárban gyönyörűségesen megszüntettem rokkernyugdíjas vállalkozó lenni, mert a könyvelő kiszámolta, kb. 75 ezer tébét, adót é nyugdíjjárulékot kellene befizetnem havonta. A számokról, amivel riogatták a kedves választókat, annyit: állítólag még a rég elporladt rokkantnyugdíjasokat is beleszámították, ténylegesen csak 170 ezer nyomorult tette tönkre a magyar gazdaságot. Hogy ez valóban igaz-e, arra nincsenek bizonyítékaim; de tény, hogy (B)75 éves apósom március első hetében kapott értesítést róla, mivel elérte az öregségi nyugdíjkorhatárt, így halleluja! átminősítették rokkantból öregségi nyugdíjba!!! Ugyanis az öreg a szívinfarktusa után rokkantnyugdíjas lett (asztalos volt). Gondolom, nem apósom az egyetlen, akivel eddig a franc se foglalkozott adminisztratíve rokkant, vagy öregségi nyugdíjasként kapja ugyanazt az összeget! Én "védett" korban voltam, mert elmúltam 57 éves, de fiatalabb SM beteg társaimnak bizony, meg kellett jelenniük a "sorozóbizottságon". És most kapaszkodj meg: pl. az egyik két bottal vánszorogni tudó SM beteget, akit a lánya kísért el a bizottsághoz, rehabilitálhatónak minősítették!! A mi igen tisztelt politikusainknak hallaniuk kellett volna azt a középkorú, egy botos kategóriájú SM beteg nőt, aki kifakadt: hát miért nem lőnek bele minket is a Dunába, úgyis mindig ezt emlegetik! (/B) (/B)

    A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

Új hozzászólás Aktív témák