Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • philoxenia

    MODERÁTOR

    válasz mave13 #2398 üzenetére

    Sajnos egy betegre kevés idő jut, a betegnek magának ellenben saját magára sok, sikerült is meglepnem az üzemorvosomat, pedig már nyugdíj előtt áll, mikor elmondtam neki, hogy a háziorvosomat majd megkérem, hogy az enapril- allopurinol kombót a komplikációk elkerülése érdekében cseréljük losartanra, mert az magában is csökkenti a húgysavszintet a hasonlóan eredményes vérnyomáscsökkentés mellett....
    "- A losartan csökkenti a húgysavszintet?" hitetlenkedett...
    Anno mire rájöttem, hogy a pravasztatintól, vagy legalábbis az azt tartalmazó készítménytől vannak rettenetes izomfájdalmaim, az is csak saját kútfőből volt lehetséges... Holott elvileg igen ritka mellékhatás és előtte a másik, de időközben beszerezhetetlenné vált pravasztatinkészítmény nem okozott ilyen hatást....
    A homeopátiás szereknek legalább meggondoltan alkalmazva kicsi a mellékhatása... Persze ott is bele lehet szaladni kemény mérgezésekbe, de azért az elkerülhető....
    A HP is ilyen, elviselhető, nem álmodom tőle rosszakat, persze az újabb részeken már nem igazán jól szórakozom.... ;]

    Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

  • moonlight115

    tag

    válasz mave13 #2398 üzenetére

    Az én háziorvosom végzett homeopátia és akupunktúra tanfolyamot. Nem zárkózik el mereven a természetgyógyászattól, szerintem azért, mert neki is van egy pár betegsége, amit a szokásos nyugati orvoslással nem lehet gyógyítani, ezért folyton kutat különféle módszerek után, meg egyébként is, szeret tanulni. Kissé viccesen megjegyezte egyszer, hogy ő már rosszul érezné magát, ha nem kéne folyamatosan ilyen-olyan vizsgákra készülnie. Persze egy orvostól elvárható, sőt kötelező, hogy képezze magát.
    A homeopátiás kezelés pl. úgy történik, hogy az orvos egy óra hosszat beszélget a beteggel. Szerintem ez nagyban hozzájárul a feltételezett placebohatáshoz. Felír egy szert, aztán, ha az nem használ, akkor egy másikat, és ez így megy addig, amíg el nem találja a megfelelőt. Lehet, hogy mire idáig eljutnak, a beteg pszichésen olyan állapotba kerül, hogy el is hiszi, hogy használ a szer, ha már ilyen alaposan foglalkoztak vele, vagy megunja, és ráhagyja a dokira, vagy időközben elfogy a pénze...Ezért is nehéz lehet nem tudományos, hanem csak ilyen "hallásos" alapon eldönteni az ilyen szer hatásosságát. Azért az érdekes, hogy állatoknak is adják, lovaknak pl. Meg csecsemőknek.

    philoxenia
    "Sajnos egy betegre kevés idő jut, a betegnek magának ellenben saját magára sok"
    És idővel rájön, hogy jobb, ha képezi magát (még ha ezt az orvosok általában nem is szeretik), mert egyre kevésbé számíthat arra, hogy az eü. útvesztőiből ha nem is gyógyultan, de épségben kikeveredik.

    Olvasod a HP-t? Nahát...! :D Hol tartasz? Ki halt meg legutóbb? Felgyújtották már (nem árulom el, hogy ki!) Hagrid házát?

    o rocker
    "Mindig tanul valamit az ember.." Látod, még egy irodalmaskodó topicban is ...! :K
    Ezért sem bánom az offolást. Sokszor érdekesebb és hasznosabb, mint az eredeti téma.( - by Holden Caulfield)

    [ Szerkesztve ]

    "Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

Új hozzászólás Aktív témák