Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • reelc

    veterán

    válasz Callisto #35 üzenetére

    Nincs feledve, de ez nem mentesíti semmi alól őket.

    Ha valaki nem követte a dolgot: tavaly a Blizzcon előtt mondták, hogy nem lesz Diablo bejelentés, nagyon dolgoznak valamin, nincs itt az ideje.
    Pár hónapja közölték hogy sokmindenen dolgoznak, és lesznek Diablo bejelentések. Tök jó volt, kiemelt helyet kap a Blizzconon, nagy színpad meg minden.
    Nemrég visszakoztak, hogy nagyon dolgoznak és nincs itt az ideje hogy mondjanak bármit is. Ne számítsunk bejelentésre.

    A Switch portoláshoz nem kellett sok ember, és a mobilos változatot javarészt egy kínai mobiljátékos cég csinálta. A Classic Gamessel külön csapat foglalkozik, ahogy a többi játékkal is.
    Tavaly-idén ráadásul elég sok Diablos álláshirdetés volt. Most a színpadon nem azt mondta hogy nagyon dolgoznak és nem mondhat semmit, hanem hogy nincs PC-re semmi terv. Ha jól értettem a videót. Ha nem akkor javítson ki valaki, köszi.
    Na most hazudtak megint, vagy eddig.
    Mindeközben több, mint 1 éve nem volt tartalmi patch a Diablo 3-hoz, az utóbbi 2 szezonban/érában találtak ki tematikát, ami igen minimál munka, droprate változás a mostani, szóval se balansz se semmi nem kellett hozzá.

    Ha titok akkor ahogy eddig: még nem mondhatok semmit, dolgozunk. Ha ennyiben is marad ez még mindig jobb.

    De talán az a legrosszabb, amikor még mindig védik a fanok a 3-ik részt, hogy jobb, mint bármi ebben a műfajban, minden más vacak.

    [ Szerkesztve ]

  • reelc

    veterán

    válasz Mirman #44 üzenetére

    Köszönöm a pontosítást.

    De igazából így se sokkal jobb, sokára lesz belőle valami.
    Na mindegy úgyis mással játszok, csak nem árt tudni mi várható.

    (#57) Giovan!: Őt én is sajnáltam. Elég sokmindent csinált a Diablo 3/RoSban, régi motoros a cégnél.
    Erre lelkesen elő kell adnia egy mobilportot. Biztos vagyok benne, hogy jobban érezte volna magát, ha már az új részről beszélhetne.

  • reelc

    veterán

    válasz Cathfaern #61 üzenetére

    Na szóval fától az erdő.

    Nem a játékosok tehetnek róla: hogy a D3-ból kivették az AH-t, és a hagyományos modellel (+kieg) ment tovább a játék.

    Arról sem a Diablo játékos tehet, hogy a cég minden mást fejlesztett csak új Diablot nem. Ha elkezdik fejleszteni mondjuk 2015 körül, a RoS kiadása után, amikor ugye már több játékuk üzleti modellje is kivolt dolgozva vagy már megjelentek, akkor már az új Diablot jelenthették volna be.

    Minden más játék folyamatos pénzt hozó üzleti modellre épült.
    Ne aggódj, a cégnek van tőkéje, hisze évente saját nagy rendezvény, sok alkalmazott, akik csoportjai párhuzamosan dolgoznak a pénzt hozó játékokon.
    Ezekből bőven lehetne finanszírozni mégegy csapatot, akik dolgoznak az új játékon. Elvégre így működik, amíg nincs kiadva a játék, addig csak viszi a pénzt, meg kell finanszírozni.
    Szerintem ezeket sem kell elfelejteni.
    Igaz, 2016-os adatok és összevont Activision-Blizzard, de nem úgy tűnik, mintha bajban lennének.

    A mobilos játék nem kapott volna ilyen kritikákat, ha mellette bármit mondtak volna egy új, PC/konzolos részről. Mert akikből eddig élt a Diablo széria, most nem kaptak semmit. Megint. Sem tavaly.
    Tavaly előre szóltak hogy nem lesz bejelentés, de sokmindenen dolgoznak.
    Idén szóltak hogy sokmindenen dolgoznak és lesznek nagy bejelentések. Aztán pár hete írták, hogy nagy dologra ne számítsunk.
    Igen sok ember hagyta ott a céget a Diablo ágtól, el is hiszem hogy nem tetszett nekik ez az új irány + még amikről nem is tudunk.
    Most szerintem elég sok embert felidegeltek amúgy is. Sok a csalódott ember.
    Emellé ugye novemberben a BlizzConon, vagy augusztus végén a Gamescomon szoktak bejelenteni bármit is, szóval bárki aki reménykedik nem mobilos Diabloban, újabb 9 hónapig várhat.

    Remélem ezzel sikerült kicsit árnyalnom a képet számodra.

    (#62) Daelion: Azt az embert én is sajnáltam, sokmindent tett a D3-ért, régi motoros, és most jókedvvel elő kell adnia egy mobilos portot... a mobilos beszólásnál már nem volt a kezében az irányítás.

    (#63) Raysen623: Igen párhuzamosan, elvégre több csapatuk van.
    Minden játékukra + ott a Classic Games részleg + ezek szerint voltak akik a mobilosokkal működtek együtt.

    [ Szerkesztve ]

  • reelc

    veterán

    válasz Macskasy #92 üzenetére

    "Bár csak ennyire "összefogott" volna ez a diablos bagazs aki itt fake sirankozik amikor a diablo 3at elszarták, még akar jo is lehetett volna az a jatek"
    Ezalatt mit értesz? A kiadáskor, később? Mihez képest szúrták el?
    Van aki kiadástól játszik, van aki később csatlakozott, van aki rég abbahagyta, stb. azért csak 6,5 évről van szó.
    Túrd csak fel a Diablo 3 topikot, találsz ott épp elég kritikát bármely korszakából.

    "amugy meg hirtelen mindenki nagyon diablo fan lett" - egyrészt van 3 része, amiket sokan szeretnek, másrészt az is lehet fan, aki mondjuk 1-2 éve hozzá se nyúlt egyik részhez sem.

    Többen is posztoltak itt a Diablo 3 topikból, ahol már kilett párszor tárgyalva a 3-ik rész.

    A fentiek fényében nem is értem a hsz-ed.

    Persze valószínűleg nem mindenki volt/jelenlegi játékos aki posztolt, de nekik is lehet véleményük, nem?

  • reelc

    veterán

    válasz Puma K #102 üzenetére

    Annak a telefonnak az árából akár egy Nintendo Switchet is lehet venni pár játékkal.

  • reelc

    veterán

    válasz Dr. Akula #114 üzenetére

    Az általad említettekkel sokat játszottam. a Grim Dawnt még tolom, és várom az új kieget.

    Én se táborozok le a bolt elé az új valamikor PC-re érkező rész miatt, de egyrészt érdekel mit hoznak össze, másrészt a Diablo nagy név a szakmában. Több személyes ismerősöm abbahagyta rég a 3-ikat, és nem kezdtek bele másik hasonlóba. Pedig ajánlgattam nekik is mást.
    De egy következő Diablot megfognak venni.

  • reelc

    veterán

    Megy a tűzoltás, Allen Adham nyilatkozott, hogy van egy másik, Diablo projektjük is, amin dolgoznak. Ahogy korábban is mondták.

    [ Szerkesztve ]

  • reelc

    veterán

    válasz NandorHUN #127 üzenetére

    Ja, mert szerinted nincs leadva nekik mit mondhatnak?
    Bármekkora a felháborodás, azt kell mondania amit mondhat. Ha kedves az állása.
    Mindegy mit akar a színpadon az ember és a tömeg. A cég tulajai, befektetői a vezetés, a főnökök.

    (#128) tomazin: Én amúgy sem játszok mobilon.

    (#125) Daelion: Szerintem tévedsz, sokan követik mi van a Diabloval.
    Akit nem érdekel a Diablo, az miért háborogna mobil verzió miatt?
    A Többi játéknál nem fújoltak azok, akiket nem érdekel az adott játék. :)

    [ Szerkesztve ]

  • reelc

    veterán

    válasz Daelion #140 üzenetére

    Ok. :) De lehet én értettem félre.

    (#145) Polllen: Leírom.
    Pl. azt hogy eléggé félreérthetően kommunikál a Blizzard, már többször hitegette a Diablosokat. Ha szereted a szériát, tudsz ilyesmit, ha nem, akkor nem.
    Egy olyan játéksorozatról beszélünk, aminek nagy tábora van, és nem jön belőle évente új rész, mint pl. a CoD és társaiból. Vagy 2 évente. Mindenki tudja, hogy már luxus lenne (a játékosok és a Blizz is), ha az eddigi kiadási trendjüket követnék.
    Vagyis:
    Diablo 1996
    Diablo 2 2000
    Diablo 3 2012
    A kiegeket nem soroltam fel, direkt, de általában +1 év múlva az alapjátékhoz képest és részenként 1db.

    Szóval az utolsó rész óta eltel 6 év, emellett igen komoly Diablos állások lettek betöltve az elmúlt 1-2 évben. Ez persze nem azt jelenti hogy max. 2 éve dolgoznak rajta, mert belsősleg is csoportosíthattak át embereket.
    Mindezek fényében, aki szereti a sorozatot és esetleg bármely résszel aktívan játszik még - vár minden Gamescomot és Blizzcont, mert a Blizz hagyományosan ezen a 2 rendezvényen jelent be bármit is.
    Most sok év kihagyás után nagyszínpad a megnyitó után, szóval a fókuszba került a Diablo név, és egy mobilportot jelentettek be. Minden vásárló, minden fan legyen PC vagy PS3-4, Xbox360, XBox One tulaj becsapva érezheti magát, mindenki akinek a franchise a sikerét köszönheti.

    [ Szerkesztve ]

  • reelc

    veterán

    válasz Polllen #149 üzenetére

    Épp ez az, hogy nem érted.
    "Ertem, hogy ezzel el tudjátok foglalni magatok, de aztán számon kérni a Blizzard-n, hogy mennyire nem lett igazatok... "
    Nem erről van szó.

    Ha lenne kedvem, energiám, és érne annyit, tudnék linkelni konkrétan volt Diablo álláshirdetéseket.
    Az, hogy mikor mit erősített és mit cáfolt meg a Blizz - amiket írtam - szintén visszakereshetőek.
    Úgy gondolom semmi valótlant nem írtam.

    Igen, beszélhetnénk arról is, kinek milyen gondja van az életben, sírhatnék én is, de nem teszem, ez a hely nem arról szól.

    Leírtam mindent, amit akartam, ha te vagy bárki más még ezek után sem bírja megérteni a kialakult helyzethez vezetett utat (ami helyzet igen, túlzás, de azért az alapjait meglehet érteni), azzal nem tudok és nem is akarok mit kezdeni. Nem az én dolgom.

    Ja és nyugodtan feltehetnéd azt a kérdést is, hogy honnan tudhatná, hogy új PC/konzolost akart a közösség? Pl. onnan hogy ha olvasná a saját fórumjait, akkor tudná, mert már sokan leírták, hogy jó lenne egy folytatás. Nem csak most, évek óta. Amúgy bárkit megkérdezhetsz a Diablo 3 topikjában, mi a véleményük a Blizzard kommunikációjáról? Nem most, hanem pl. idáig, 1/2-1 éve, stb.?

    (#150) Kasya: Szerintem nem nekem akartad írni, nem említettem semmilyen gyerekeket.

    [ Szerkesztve ]

  • reelc

    veterán

    válasz reelc #151 üzenetére

    Ja és még annyi, hogy ugye egy szót nem ejtettem arról, hogyan is kezeli a Blizzard ezt a dolgot.
    A Youtubeon többezer komment eltűnt, rengeteg dislike is, többször feltöltötte a videót, ill. a saját fórumjain is nagytakarítás van. Ha akarsz ezeknek is utánanézhetsz.
    Egy normális cég nem így bánik a communityvel.

    Az az egyetlen fix pont, hogy újra megerősítették, hogy mégegy Diablo projekten dolgoznak.
    De ez akár a rajzfilm is lehet, ami nem játék. Mert nem konkrétan játéknak nevezik, projektnek. Ez az egyetlen értékelhető lépésük péntek este óta. De ugye nem mondták hogy játék. :) Majd jövőre leleplezik a rajzfilmet. :D

    (#154) Polllen: Olyan pozíciók voltak, ami tartalmi patchez nem kell.
    A Switch változat akkor már készült, a mobilváltozat jelentős részét meg a kínai mobilos cég csinálta, mert nekik hasonló játékuk volt már mobilon, amiben a Blizz nem tapasztalt.
    De nekem nem hiszel, és nem fogok linkeket vadászni senki kedvéért. Akit érdekel utánanéz.

    Ma beszéltem több emberrel is, ismerték azokat a dolgokat, amiket leírtam, és ők se rajongtak a mobilportért, az ismeretek fényében ők is komolyabbat vártak.

    De szerintem ezt hagyjuk is abba. Eltelt pár nap, nemsokára lecseng az egész.
    Többet nem válaszolok, mert nincs értelme.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák