Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BiP

    nagyúr

    válasz DrBubo77 #8 üzenetére

    Ezen csodálkoztam én is.
    A hiányzó extrák közül nekem egyik sem hiányzott volna. Főleg nem ennyiért.

    Mondjuk tavaly Black Fridayben az akciós fullHD LG 40e-ért 1000x jobban megérte, aki olcsón akart használható tévét venni. (Igaz, ma már az is 65e felett van)
    De ez olyan, mint a 60ezres olcsó laptop. Inkább ne legyen, mint az ember idegesítse magát azon, hogy mennyire gagyi :), ablakon kidobott pénz.

    (#17) Janus27: Na az is megérne egy misét, hogy a hotelekbe miért a legatomgagyibb tévéket veszik. Oké, hogy alapvetően nem tévézni megyek, de ha már kifizetek xezret egy szobáért, akkor egy minimum nézhető szintet üssön meg a tévé.
    (pl. az ágyból ne színeződjön el a panel, ne legyen mosott a kép mozgásnál, tartsa meg a képarányt, és ne Scart minőségben menjen az adás.)

    [ Szerkesztve ]

  • BiP

    nagyúr

    válasz Mi5u #59 üzenetére

    Átlag tévéző számára lehet, hogy felesleges. (szerintem nem).
    De szerencsére már vannak normálisabb tévécsomagok értékelhető számú HD csatornával.
    Nem beszélve arról, hogy nekem az a tapasztalatom, hogy a HD-ready tévékben nem csak a felbontás szar, hanem a panel is.
    Azért, mert kevésnek tartjuk a HD-ready-t, nem kell egyből a ló túlsó oldalára esni, és 8K-kkal dobálózni.
    (más kérdés, hogy magamnak 4k alatt már nem vennék kijelzőt, de szülőknek elég lenne a fullHD. HD-readyvel viszont nem kínoznám őket sem.)

    (#60) Plague666: Most magyarázd el ugyanezt a 60-as korosztálynak, hogy nézzen laptopról tévét, meg ha hírek kellenek neki, ott a laptop.
    A 40 alattiaknak (akik ezt tudnák abszolválni) meg szerintem nincs nyaralójuk, mert minek?!
    (de ne vegyétek készpénznek, csak általánosítok. Szerintem a mai fiatalok inkább utazgatnak ide-oda, mint fenntartsanak fix helyen egy nyaralót rengeteg melóval, csak hogy pár hetet lenn tölthessenek a balcsin).

    (#62) Mi5u: Sajnos én is :(

    [ Szerkesztve ]

  • BiP

    nagyúr

    válasz Mi5u #73 üzenetére

    Mivel ez egy politikamentes fórum, nem részletezek semmit, csak a csordaszellemes példára utalva, láthattuk, hogy milyen az, amikor a környezetünket ismerve teljesen másra számítunk,
    és akkor az adott napon bizony sokkol a tudat, hogy DE, nem szabad abból kiindulni, hogy amilyen a mi, vagy a környezetünk preferenciája -akár tévé terén -, mert kiderül, hogy az országban sokkal több olyan ember van, akinek a csordaszellem jegyében mások az igényei.
    Tehát hiába gondolom azt, hogy ma, 2018-ban a FULLHD lenne a minimum igényszint, hd ready tévét nem is szabadna árulni (főleg nem 85ezerért, ahogy az edigitalos linkben volt), el kell fogadnom azt a tényt, hogy igenis van, akinek a HD ready bőven elég.
    Vagy hogy az önveszélyesség határát súrolja providentre tévét venni, mégis vannak, akik megteszik. (mert csak 10e a részlet. Hogy hetente, nem havonta, az nem szempont.)

    [ Szerkesztve ]

  • BiP

    nagyúr

    válasz Xezs #88 üzenetére

    Úgy, hogy a csorda tagjai sosem tudják, hogy ők maguk a csorda tagjai :)
    Meg talán onnan, hogy a gondolkodó egyének halmaza szerintem távolabb áll a csorda fogalomtól, mint a nem gondolkodó, bármit elfogadók csoportja. Lehet skatulyázni :)
    Ezért van az, hogy tévét (nevezzük inkább úgy, hogy kijelzőt, mert konkrétan tévénk nincs is) igény alapján vásárolok, nem aszerint, hogy épp mi van az első boltban.

    (#90) kolopele: Szerintem a nagy átlag inkább arra gyúr 40 alatt, hogy meglegyen az első lakás/ház, és ma már nem trendi a külön nyaraló.
    Abban viszont természetesen egyetértek, hogy ha már valaki nyaralót fenntartó típus, mert neki ez a módi jön be, és tényleg évente kézzel fogható mennyiségű időt tölt ott, akkor tényleg célszerű nem a gagyit odahalmozni, hanem amire igény és lehetőség van.

    (#99) Xezs: Persze, így elgondolkodtató az elv.

    [ Szerkesztve ]

  • BiP

    nagyúr

    válasz Xezs #100 üzenetére

    Nem mondtam, hogy _csak_ én gondolkodom. De tudom, hogy sokan, akik máshogy döntöttek, ők komolyabb gondolkodás nélkül döntöttek úgy, ahogy.
    És azt is tudom, hogy sokan átgondoltan döntöttek máshogy, mint én, csak mindezt olyan értékrend mentén, amivel én nem tudok azonosulni. Még ha meg is értem, hogy az ő helyzetében miért döntött úgy, ahogy.
    (és nem csak azon, hogy valaki a kéket, zöldet, pirosat, narancssárgát, lilát szereti, hanem komolyabb értékredni különbségekről beszélek).
    Nem vagyok mindentudó, hogy azt mondhassam, hogy az én választásom tökéletes. Hiszen valakinek épp megfelel a HDReady tévé, én már nem vennék. És nem sznobizmusból, mások az igényeink.
    De azt látom, hogy nagyon nem jó irányba mennek a dolgok. Aggódom amiatt a jövő miatt, amibe a gyerekeim belenőnek.
    Speciel nincs is otthon tévénk. Ami egy véletlen okán történt, de így alakult jól (tönkrement az előző LG 42"-os fullhd, és mivel már 1 éve úgysem néztük, nem is vettünk újat. A gyerekekkel kb. heti 1x nézünk közösen valami mesét számítógépen, a többi napon olvasunk nekik és próbáljuk megóvni őket attól a szartól, ami a tévéből ömlik meg ami a világban körülvesz minket is.
    Monitornak van egy 32" 4K, és az jó youtube-ra is, DVD-re is, de jó a 4K filmre is. Nem kell kompromusszumot kötni, és SCART minőséggel vacakolni :)
    Mondjuk tavaly Black Fridaykor erősen elgondolkodtam azon az LG 32" fullHD-n 40e-ért, az tuti vétel lett volna. Jó lett volna lecserélni a szülők 51centis CRT-jét.
    Csak az a baj, hogy ők nem igénylik - legalábbis elmondásuk szerint. "jó az is nekünk". Nem tudják, hogy mennyivel jobb minőséget kapnának, meg jobban is látnák a nagyobb képernyőt. Kicsit helyettük kell gondolkodni :) Nem erőltettem rájuk, de tudom, hogy ha lecserélném nekik, akkor tök örülnének,hogy jé, ilyen is van. Szóval kicsit gerjeszteni kell az igényt :)

    (#119) hajbel: Ja, játékra vette, csak asszony előtt az a hivatalos verzió, hogy "netezős gép" :) ;] :P

    [ Szerkesztve ]

  • BiP

    nagyúr

    válasz kolopele #128 üzenetére

    :))) "de neki elég egy 1080 meg egy WQHD monitor" +
    "Amióta megvette egyszer nem játszott rajta"
    Mókás helyzet.

  • BiP

    nagyúr

    válasz kolopele #142 üzenetére

    Az enyémeknek nincs tévé/tablet evés közben. (mondjuk már nincs is otthon tévé, tablet - nem véletlenül :)
    Pedig technikai beállítottságúként baromi nehéz önuralmat gyakorolni, az ő érdekükben)
    Nyilván nehezebb lebonyolítani egy ebédet, mint a virtuális pórázzal, de modern kor ide vagy oda, mi mutatunk példát nekik. Ha most 3 évesen rákattan ezekre a sz*rokra, sosem vakarom le róla.

  • BiP

    nagyúr

    válasz kolopele #145 üzenetére

    Még balanszírozunk. De már előre félek, hogy a sok másik hülye gyerek/szülő milyen hatással lesznek rájuk.
    Mert én hiába nem a mobilt bámulom egész nap, de főleg amíg a gyerekkel vagyok, ha az utcán, máshol ezt látja, 10-emberből 9-nek a telefon fontosabb, mint a gyerek. stb.
    De ez már nagyon off.

Új hozzászólás Aktív témák