Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • arty

    veterán

    válasz ferikek #6 üzenetére

    Legalitásról... lett egy tabletem, amire ugy gondoltam nem warezolnám le az IGO-t, hiszen tudtam, hogy IOS/Android platformokra létezik a termék, kollega az Iphone-jára meg is vette, 6k áron. Namondom, annyit nekem is megérne.... napokig kutattam, informálódtam, mire kiderült, hogy nem vásárolhatom meg az IGO-t a tabletemre.

    Miért? Mi lehet ennek az oka? Miért veheti meg az IOS tulaj a szoftvert és miért nem veheti meg az Android tulajdonos? Az én pénzem miért nem kell?

    Nekem ezekután bármiféle legálozás - IGO-val kapcsolatban - merő képmutatás.

    [ Szerkesztve ]

    "ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

  • zazahoho

    őstag

    válasz ferikek #24 üzenetére

    A SZEMÉLYESKEDÉSED PEDIG TÉGED MINŐSÍT!!! :(((

    Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

  • arty

    veterán

    válasz ferikek #24 üzenetére

    Nehogymár a befőtt tegye el a nagymamát. Olyan készüléket veszek, amilyet akarok és utána ahoz vásárolok szoftvert. Ha a választott készülékemre legálisan nem érhető el az adott szoftver, valamiféle beteges Navngo üzleti marhaság miatt, az nem az én primitivségemet bizonyítja, emellett még az illegális használattal sem okozok számukra semmiféle veszteséget: szokás ugyanis a lehetséges vásárlokat mindet konkrét veszteségnek beállitani, itt még ez sem áll fenn, hiszen nem vagyok lehetséges vásárló sem bizonyos szempontból.

    Más szempontból én 100%-osan -6000ft üzleti veszteség vagyok.

    Aztán nem kell csodálkozni, hogy a magunkra haragított vevő, később esetleg már akkor sem akar vásárolni, amint lehet... bár nincsenek kétségeim, az ostoba Navngo csak pampogni tud a warez miatt, tenni ellene (igot marketre tenni) nemigazán.

    Google mapshoz 3G kell, különben nem megy/macera. Navigont most nézem, ez megint Navngo-s weboldal: 0 informácio androidos elérhetőségről, a használt térképekről, stb. Persze az iphone itt is a főoldalon...

    [ Szerkesztve ]

    "ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

  • depmod

    senior tag

    válasz ferikek #24 üzenetére

    Több ferdítés is van a kommentedben.

    A google navi mitől ingyenes? A megtervezéshez adatkapcsolat kell, ezért fizetsz a szolgáltatódnak. Áttételesen tehát fizetős, akinek meg nincsen ilyen szolgáltatása, az maradhat az út szélén. A koncepcióval semmi bajom, de azért tényszerűen kellene látni a kérdést.

    Amit a kolléga írt, az nem primitívség, hanem vélemény, valahol jogos, mindazonáltal a warezolás téma tiltott, arra ne legyen büszke senki. De tény az is, hogy nagy furcsaságok vannak PNA, PDA, okostelefon ügyileg Igo szinten.

    Van más program, ami ingyenes és jó, lehet azokat is használni.

    ..., akkor a nyuszi b***hatja!

  • zazahoho

    őstag

    válasz ferikek #32 üzenetére

    Azért ezek a fórumok nem vérre mennek :N ,mindenkinek a véleményét illik tiszteletben tartani,és megfelelő keretek között érvelni :K

    Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz ferikek #38 üzenetére

    "a navngo hülye lenne gyártani androidra primot, mivel a sok warezhuszár megoldja okosba."

    és akkor most ettől nekem, mint potenciális vásárlónak boldognak kéne lennem? hint: szintén androidos, google maps néha eléggé hülye (magyar nyaralás közepén kitalálta, hogy ő biza 300 megát le akar tölteni, ha használni akarom, mert az előző heti térkép nem jó), a htc féle programot meg a tomtom fejleszti. van már itthon két IGO licenszem (egy még egy régi Mioé, egy pedig egy Omniáé), lehetett volna egy harmadik is. így meg szomorú vagyok én, mert az igo azért jobb volt, a cégnek meg kiesik a bevétel. igazad van, ez így tényleg a legjobb megoldás mindenkinek. áldom is a vezetésük eszét, hogy micsoda furfangosak.

    "Vegyél ios-es készüléketéls használhatod vele az igot..."
    ugye ezt Te sem gondoltad komolyan.

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • Muhahaha

    csendes tag

    válasz ferikek #6 üzenetére

    Nem hiszem hogy a Mio húzott volna a csőbe, max. a NNG-nél kitalálta valaki, hogy milyen jó lenne, ha a Mio-t bedönthetné és helyette valami holdudvaron belüli márka (vagy márkák) venné át a piacot. A Mio csak szenvedő alanya volt ennek a sztorinak, a juzerekkel együtt.

    Muhahaha

  • arty

    veterán

    válasz ferikek #38 üzenetére

    "Aki vesz egy waytek navit az szerinted nem akarja megvenni hozzá primot? Dehogynem! csak nem 20eFt-ért, hanem mondjuk 5eFt-ért. de annyiért nem adják uh erre hivatkoza- drága, ennyit nem adok érte - letölti illegálisan majd használja."

    És szerinted a navngo árpolitikája rendben van? A 180k-s telefontulajnak odaadja 6k-ért azt a szoftvert, amit a 20-30k-s wayteq tulajnak 20 ezerért kínál. Biztos nyerő stratégiával dolgozik a navngo?

    "Vagy: megveszek vmi tabletet de hát nem lehet kapni hozzá olyan navit, amit akarok. kifizetném a 20eFt-t érte. de miveo egyik sem lehetséges így letöltök hozzá egy tört szoftvert.
    a navngo hülye lenne gyártani androidra primot, mivel a sok warezhuszár megoldja okosba. az a pár ember - mint amilyen Te is vagy - nem veheti meg az áhított szoftert akárhogy is akarja, mert a warezolók miatt nem fejlesztenek külön a tablethez..."

    Tyúk vagy a tojás esete. Mivel a navngo nem árul androidra igo-t sose tudjuk meg "melyik volt előbb". Persze, ha árulna is, vajon hogyan árazná be? IOS mintájára vagy a wayteqra való szoftver mintájára? ;)

    ---

    Zeg:

    "Bármennyire is érthetetlen számodra, a szellemi tulajdon érték, és semmilyen általad valósnak vélt indokkal nincs jogod lemásolni, feltörni és használni a tulajdonos tudta nélkül."

    Ezzel tökéletesen tisztában vagyok, nem értem honnan veszed, hogy ez számomra érthetetlen.

    "Ráadásul van az igo-nak egy egész jó alternatívája, amit használhatsz legálisan a tableteden:sygic."

    TeleAtlas... ugye?

    "A hardvert vedd meg a szoftverhez, senkit sem érdekel ha csóró vagy és nem telik jobb tabletre. Tablet nélkül is lehet élni."

    Lehet, de gondoltam ha már megszórt a Tékom egy 10k-s tablettel, akkor használnám is valamire... és ugyan telik ipadra is, kicsit sokallom érte 140 ezret. Nos, a navngo szerint nemkéne, hiszen megéri: arra van IGO 6ezerért! ;)

    [ Szerkesztve ]

    "ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

  • tyaty1

    tag

    válasz ferikek #49 üzenetére

    Például annak, aki nem volt képes bezerezni az eredeti verziót?

    pl Partition Magic: már nem kapható, szóval ha valaki hasznáni akarja, felhajt egy dobozos pédányt, ha talál egyet egyáltalán, vagy ha nem talál, warezol.

  • arty

    veterán

    válasz ferikek #49 üzenetére

    amellett, hogy valaki elméletben elítéli, még érvelhet a jelen helyzet tarthatatlansága mellett, ugye?

    álszent, aki szerint a helyzet fekete/fehér.

    "ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

  • tyaty1

    tag

    válasz ferikek #49 üzenetére

    "Ebben a kérdésben csak s kizárólag annak van igaza, aki elítéli az illegális használatot és lenézi, megveti azokat, akik lopnak."

    Vagyis szerinted aki nem ért veled egyet, annak nem lehet igaza?

    Le kéne nézni és megvetni azokat a fiatal korúakat, akik nem dumálják rá a szüleiket, arra, hogy szoftvert vegyenek nekik?

    Mint az előző hozzászólásbán írtam, nem sok olyan volt aki csak legális játékokat tartott a gépén, nevette a Office-t otthonra....

    [ Szerkesztve ]

  • tyaty1

    tag

    válasz ferikek #57 üzenetére

    Mar megint ez "gyűjtsünk pénzt tiszta szoftverre szöveg".

    Úgy latszik, hogy ez igen népszerű elv a Prohardver fórumon.

    Megmondom mi vele a baj:

    Aki a fórumon van, az általában közeli kapcsoltan van az IT-vel.

    De próbáld meg elmagyarázni egy nem "kockát", pl egy tortenem-latin szakos tanarnak, hogy mert kéne neki tiszta szoftverre spórolnia.

    Veszit valamit egy másolt xp-vel/nero-val/office 2003-mal?
    Semmit.
    Egy könnyen hozzáférhető volume licence serial után meg support is van hozza(amit nem fog nagyon kihasznalni a sima user)

    Milyen érveket sorakoztatnál fel egy átlagos intelligenciájú embernek, hogy mert kéne szoftverre spórolnia? Annak, aki ugy epit szamitogepet, hogy minel kesobb kelljen belenyúlni, ezert ott spórol, ahol tud. i5 + másolt xp(amit ugyanugy lehet frissiteni) x64 vagy athlon ii +win 7 pro/home premium ez itt a kérdés. Az a kerdes, hogy vajon a szamitogepre szant penzbol egy budget, vagy egy közép kategóriás gépet vesz amivel maga a felhasználó nem veszít semmit.

    Hogy miert?

    Mert nincs szüksége a hivatalos szoftver support-ra ,mivel van olyan ismerőse, aki segít neki, vannak fórumok, ahol meg lehet beszelni a problémát.
    A mostani tort programoknál, mar a frissítés is könnyen meglodhato.

    Jatekok:

    Itt egy kicsit árnyaltabb a helyzet.

    Rovid/hosszutavon unalmas 10 000-es jatekok -nem érik meg az árukat, a demo utan a teljes verzió csalódás....
    Multiplayer-hez pedig ugy is meg kell venni a jatekot.

    Az illegális szoftverhasználat(amit nem támogatok, de el sem ítélek) pedig nem lopas.

    A lopás az más tulajdonának eltulajdonítása.

    Ha pl. én warezolok egy Office-t(amiből csak az Outlook kell, a pda-hoz) akkor a gyártó engedélye nélkül használok a termek egy másolatát/egy szolgáltatást a gyártó erőforrásainak használata nélkül(attól függ, hogy a szoftvert termeknek vagy szolgáltatásnak tekintjük).

    Előbbi olyan, mint ha egy Seiko szerkezetes (eredetivel megegyező)Seiko hamistvanyt használnék másik meg, ha átviszem a szomszédhoz a tv-m HBO-t nézni.

    Ezek egyike sem lopás, csak elméleti veszteség a gyártónak, mivel az az otthoni szoftverpiac pl a MS-nak a legkisebb bevetelt hozza. Nekik a piacot,az OEM-ek és a cégek jelentik, az hogy az otthoni felhasználok illegális Windows-t futtatnak, meg mindig jobb mint ha Linuxot használnának helyette.

    Az embereknek nincs pénze, fölég nem megtakarítani való, magasak a számlák, drága az élelmiszer,megemelkedtek a törlesztőrészletek, amik felemésztik a megtakarított pénzt, a vállalkozok nem tudnak fizetni, mert nekik is tartoznak mások.

    Az emberek tényleg ott spórolnak, ahol tudna,.es ha ez ember elrohanna legális Windows-t venni, ahelyett, hogy mondjuk égészegesen tapalkozik, az az elmebeteg.

    Tudod menny kb egy családi házban lakó középosztály-beli négyfős család fenntartási költsége tartozások és kompromisszumok nélkül? 400 000 ft

    Most kepzeld el ,mi van, ha erre meg ramegy egy chf hitel. Koltsegek leszoritasa, amiben benne van a kabel tv, etel, internet, szamitogep, mozi, es szoftverek.

    A warez-re pedig van indok, nem mindig a legjobb, sőt sok esetben nagyon rossz ,de van.

    Az elmém épségére irányuló személyeskedő es durva megjegyzést, pedig figyelmen kívül hagyom, hiszen nem vagy kepés belátni, hogy a romai jog elvei tökéletesen sokszorosítható termek/szolgáltatás hibridre nem nagyon alkamázhatók.

    En meg próbáltam magyarázni, mert használnak az emberek nem jogtiszta szoftvert, es ez messze van a bűnözéstől.

    Az a lopas, ha az iskolaban eltunik egy kabat, vagy ha egy zsebbol eltunik, a munkas napidija, ha egy cégnél hiányzik a költségvetés fele.

    Itt meg: Mar megint valaki játszott 10 orat a cod4-gyel, aztan letörölte, es ebbol mi egy centet se kerestunk.
    Ez llehet:-valaki kolcson kapta a jatekot egy hetre.
    -valki eladta a jatekot valakinek, aki szinten vegig jatszotta
    vagy valki warezolt.

    Ez a harom eset kozott az Activision szempontjabol nincs semmi kulonbseg.
    A retalil kiadasok ugyis elobb-utobb elfogynak a boltokbol, de ha valakinek nincsen penze ra, akkor megveszi hasznaltan valakitol vagy warez

    Tehat itt a kerdes: Mi a különbség ket eset kozott?

    A kiadó mindenképpen elesik a bevételtől.

    Elméleti bevétel kiesést okozni a gyartonak=lopas szerinted.

    Tehat hasznalt szoftver vasarlas=lopas?

  • depmod

    senior tag

    válasz ferikek #57 üzenetére

    "Office 2010, Nero"
    Ezekre kár költeni :DDD

    Mindegyiknek van legális és ingyenes alternatívája. De mi ne is folytassuk, mert egész jól elbeszélgettek ti ketten :)

    ..., akkor a nyuszi b***hatja!

Új hozzászólás Aktív témák