Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BalaNce87

    addikt

    Érdekes hogy ezért fizet valaki de egy top játékért meg semmit se, az lehet hogy ötletes, de egy ilyen 500ft-nál többet nem nagyon ér, elég sok flash játék van ami ugye free.
    Igaz ezek az indie játékok elég szépen túlvannak árazva, akciósan éri meg őket megvenni.

  • BalaNce87

    addikt

    válasz Ilsyde #17 üzenetére

    Úgy mondom akkor hogy több költségvetésű, persze ez nem azt jelenti hogy jó játék lesz attól egy játék, de azért ne legyen 1 árban már egy komolyabban összerakott játékkal, amin nem 1 ember dolgozott. Nem próbáltam még, de annyit amennyit most kérnek el érte annyiért nem kéne.
    Szeretem ezeket a játékokat amin 2 ember dolgozott, de azért amikor ilyen 3000-4000 ft között mozog az áruk az kicsit sok. Itt nem kellett szerződtetni embereket külön az animációkra pl.
    Visszaélnek azzal hogy milyen ötletes és ezért hajlandóak az emberek szép summát kipengetni. Elhiszem hogy jó, de akárhogy is nézem egyszerű mint egy kő, így 500 ft-ért teljesen ideális lenne elmókázni vele.

  • BalaNce87

    addikt

    válasz Ősember #21 üzenetére

    De nem is ezt mondtam hogy attól lesz jó egy játék hogy ha többen dolgoznak rajta.
    Egyszerűnek egyszerű, a plants vs zombies se egy bonyolult játék mégis rohadt jó, szimplán ezek a játékot nálam a max 1000ft-os kategóriába tartoznak vagy ingyen.
    Millió flash játék van amit ugyanúgy böngészőbe futtatva játszhatsz és ötletesek, persze azok közül is van ami pénzes, ha pedig pénzes akkor meg hozzá méltó árat adjanak ennyit szeretnék mondani.
    Ha ingyen lenne mondjuk biztos nem lett volna ennyire népszerű, mert nincs róla komolyabb nyilvántartás ezért nem is ismerték volna meg ennyien.
    Azért tényleg nem kell leharapni a fejem, akkor jogos lenne ha leszólnám a minőségét, de ez nem történt meg, így értelmetlen/jogtalan volt a leszólás.
    Ilyen játékoknál még az tud jó ötletnek bizonyulni hogy annyit fizetsz érte amennyit jónak látsz.

    [ Szerkesztve ]

  • BalaNce87

    addikt

    válasz Thome #26 üzenetére

    A machinarium is ilyen, kurva jó de eleinte 20 dollár volt most is vagy 10-15, pedig egy kattingatós flash játék az is, ezer éves ötlet, mégis pénzt kértek el érte, jó hangulata persze hogy az, de más játék ingyen ugyanezt tudja.
    A legtöbb játék ami böngészőben fut az flashnak minősül, de ezek szerint te még nem láttál komolyabban összerakott flash játékot.

  • BalaNce87

    addikt

    Már nem engedte szerkeszteni szóval azt mondom, hogy fura hogy egy hobbiért pénzt kér el, sőt van aki veszi is. Nemrég kijött cs-hez a deák téri metrómegálló, 5 évébe telt de maga miatt csinálta hobbiból, és nem kerül semmibe, persze hozzá teszem senki nem is fizetett volna érte, de ettől még nagyon jó lett. Nálam ez a játék nem a pénzes kategóriába tartozik, azt is elismerem hogy a mostani játékok tömkelege egy nagy szar és nevetséges az áruk, ez meg pont ingyenes játéknak minősíthető, ha így megnézi az ember nem gondolná szerintem hogy fizetős. Elismerem hogy ötletes játék kártyavár építéshez hasonló vagy valamilyen anyagból egy alakzatot képezhetsz.
    A machinariumra meg azt írtam hogy jó, de van flash játék ami ugyanolyan szuper hangulattal rendelkezik pl a haluz 1-2 és csak beírod googleba és már játszhatod is, ezért írom hogy ezek simán mehetnének ingyenesbe. Nálam ez a point and click sose azt jutatta eszembe hogy tejelni kell érte, hanem böngészőbe megnyitom azt mehet a móka.
    Igaz a goblins se volt böngészős cucc bár akkoriban net se volt nagyon, az is hatalmas játék, aztán már jött a net és simán elbírták az ilyen kaliberű játékokat és nem próbálták újra eladni. Jók ezek a 1-2 ember által fejlesztett játékok csak néha igen is sokba kerülnek, volt hogy az ilyet ingyen adták anno. 20 euro/dollár sok, steamen van összetetebb játék ami fele ennyibe kerül vagy még annál is kevesebbe. A world of goot meg más ilyen indie játékot úgy szereztem be hogy volt ilyen hogy annyit fizetsz érte amennyit szeretnél, ilyen alkalmak tökéletesek ezen játékok kbeszerzésére, mivel többet kapsz korrekt áron és nem egyet 20-ért.

    [ Szerkesztve ]

  • BalaNce87

    addikt

    válasz $p@rr0w #35 üzenetére

    Nah jó de pl amikor gördeszkáztam azért is odamehettem volna az emberekhez hogy figy ha nézni akarod fizess érte, hobbi szintű dolgokért nem szokás pénzt kérni (de előfordul) kivéve ha nem vásárolja fel egy nagyobb cég, deszkázás esetében meg jönnek a szponzorok. Rengeteg modder van akik ezzel foglalkoznak munka mellett esetleg, modderkedésből megélni meg nem lehet az biztos, mi lett volna ha minden saját készítésű counter strike mapot csak pénzért lehetett volna beszerezni mondjuk 2 euro/map, nemhiszem hogy örültek volna neki az emberek, vagy mennyi skin létezik a játékokhoz köztük komolyabb is, naív lenne ha azt gondolná ebből fog meggazdagodni vagy bármennyi pénzt beszerezni, ilyen dolgokért nem szokás pénzt kérni szerintem.
    Tudod ötletből nem szokott hiány lenni csak megvalósítani nincs elég erőforrás nah meg idő.
    Más is lehet hobbi szinten dolgozik valamin és nem feltétlen azzal a céllal hogy pénzt szerezzen belőle, hanem mert ezt szereti csinálni, itt jól járt hogy ennyire kapóak voltak rá az emberek és nem számított hogy pénzbe került, ez történhetett volna másképpen is. Jó üzleti lépésnek bizonyult pénzessé tenni, lehetséges hogy a készítő sem fizetősnek szánta eredetileg csak volt aki bíztatta ebben. Nem hiszem hogy csak én vagyok ezzel így, videókból ítélve simán azthinném hogy ez egy ingyenes kis készítmény. Az is lehet ha nem lett volna fizetős akkor nem is figyelnek rá fel ennyien és nem terjedt volna el így.

  • BalaNce87

    addikt

    válasz Ősember #39 üzenetére

    Nah de ez a baj rengeteg játéknál durván elvannak tévedve az árral, persze így is megveszik meg ilyen meg olyan rekordokat dönt (vicc), de hát ezek szerint rohadtul nem nézi a többség miért ad ki pénzt nah és hogy mennyit. Azt mondom hogy ránézésre ez egy ingyenes játéknak tűnik, azt hogy pénzt kérnek érte az már más kérdés, ez van. Persze hogy örül neki az ember de kétlem hogy ehhez úgy állt hozzá hogy nah most ha ezt megcsinálom tuti gazdaggá tesz, volt egy ötlete megcsinálta és bevált, nem mindenki a pénzszerzés lehetőségét látja a hobbijában vagy azért teszi, elég sok tehetséges grafikus van de csak a töredéke ér el valamit. Én elismerem a munkáját, de egy 15-20 dolláros ár enyhén szólva is nevetséges érte, legtöbb embert megkérdeznék erről a játékról nem az jutna az eszébe róla hogy ez egy 20 dolláros játék. Nyilván én is örülnék ha ebből gazdagodnék meg és jó érzéssel töltene el, de számomra érdekes hogy egy ilyen játék gazdaggá tehet valakit, persze a mai játékok jóval rosszabbak/ötlettelenek, így jó ha jön egy ilyen kis játék a sok töltelék közé.

  • BalaNce87

    addikt

    válasz Ősember #46 üzenetére

    Nem feltétlen cod-ra, rengeteg az igénytelen játék amivel csak addig foglalkoznak amíg el nem készül és nem lesz kiadva, valójában akkora nagy bullshit aztán mégis eladási rekordokat dönt, cod-ba csak azt rühellem hogy mindig 10ezerbe kerül és évről évre egyre kevesebbet tesznek bele az "új" részbe, persze nem kell megvennem de hát így is fossá lesz istenítve meg mindenhol 9 pontokat fog kapni, ez van pedig cod4-ig még csak csak szeretem a sorozatot, aztán gyalázat. Mondjuk már elég kevés játék köt le, le se töltöm annyira se érdekel, pedig ez lenne az egyetlen megoldás demo hiányában, mivel már az se divat, szóval ennél lehet teszek egy próbát, mivel biztos épebb a mostani játékok 90%-ánál. Amúgy láttam van benne multiplayer, az mit takar ketten/többen építhettek valami csodát egymást segítve?

Új hozzászólás Aktív témák