Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Piftuka

    veterán

    válasz Ren Hoek #10 üzenetére

    "Mondjuk a kontraszt nagy kérdés, és hogy mennyire kell besötétíteni.
    A tv-k nagy előnye, hogy nem kell vaksötétet csinálni, akkor is nézhető."

    Ezen a felvételen rendkívül fényes környezetben demózik a tévé, és így is egészen korrekt a képe. Az látszik, hogy a fekete szint messze nem 100%-os így, de egy jobb IPS szintjét így is bőven eléri, viszont a HDR-nek köszönhetően nem akármilyen színskálával jeleníti meg a képet.

    A kiállító térben extrém a fényerő; a legtöbb nappaliban - azt gondolom - ennél némileg kevesebb a fény (vagy legalább egy-egy árnyékoló függönnyel lehet segíteni, ami a következő felvétel alapján láthatóan sokat segít is.)

    Ezen a feltévelet egy "félhomályos" környezetben demózik, és itt már látható, hogy bizony a kontraszt nagyon jó.

    Magyarul a fentiek alapján valószínűsíthető, hogy egy "átlagos" családi környezetbe, otthoni nappali és esti (lámpák mellett folytatott) tévézéshez megfelelő ez a megoldás.

    Moziszobában, teljesen sötétben pedig nem kérdés, hogy kiváló.

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Joshi #17 üzenetére

    "A Mitsubishi az tényleg TV volt ez viszont projektor, a cikk írója hiába írta a címbe a "lézertévé" kifejezést. "

    Joshi, nem elefant találta ki a "lézer tévé" kifejezést, hanem a Hisense. Pontosan "Laser Cast TV"-nek nevezték el, és ennek oka van.

    A berendezés elhelyezése, a speciális, keretbe illesztett vászon a megjelenített képpel, és már pusztán az elrendezésével is inkább idéz egy tévé készüléket, és ahhoz kapcsolódó házimozi rendszert, mint egy hagyományos "vetítést".

    Ráadásul, ahogyan fentebb is írtam, nappali viszonyok között is használható és élvezhető megoldással rukkoltak elő, ami azért nem feltétlenül jellemző a különféle projektoros rendszerekre.

    (Természetesen attól a berendezés, a rendszer még egy projektor.)

    Többször kijelentették, hogy ez a megoldás olcsóbban megvalósítható, mint egy hasonló méretű LCD.

    Most persze még nagyon drága (10.000+ dollár az ára), de szerintem életképes megoldás még az OLED-ek és QLED-ek "tengerében" is. A prémium szegmensben legalábbis mindenképpen.

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Joshi #31 üzenetére

    Ez igaz. Sőt az is, amit krx21 fórumtársunk is írt.

    Mindazonáltal szerintem ez tényleg egy jó kezdeményezés. A Hisense pedig nagyon szimpatikus nekem. (Ezt sem először írom le.)

    Rajtuk legalább tényleg érezni, hogy keresték, keresik a piaci igényeket, és igyekeznek azt a lehetőségekhez mérten a legjobban kiszolgálni.

    Rendkívül széles tévé palettával készültek idén, ráadásul az a bizonyos paletta 3 féle technológiát (ezt is beleértve) foglal magába, ami nagyon jó.

    Ha nagy választék áll a fogyasztó rendekézésere, az mindig jó.

    A ULED tévéjüket nagyon szívesen letesztelném! Lehet, hogy írok Amy Lessig-nek, hogy küldjenek egyet, hadd írjak cikket róla! :)

    "Aquila non captat muscas."

Új hozzászólás Aktív témák