Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KROK640

    veterán

    válasz Dißnäëß #1 üzenetére

    mi volt abban a kávéban??? :Y

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Batawanga #27 üzenetére

    "gyakorlatilag a bitcoin az egyetlen, amit hagyományosan bányásznak"
    Szóval az ETH és az összes random coin is átállt POS-ra??? IGEN?
    Erről hogyhogy nem hallottunk?
    Miért nem, látszik a VGA árakon?
    Ráadásul a bitcoint pont célgépekkel és nem hagyományosan VGA-val bányásznak ...

    Egyébként poén, hogy mindenki azzal ön, hogy a criptoban az a jó, hogy decentralizált, meg "szabad" aztán sírnak, hogy szabályozatlan...

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Frozen #29 üzenetére

    írni sem tudó, egységsugarú ...
    És rögtön azt feltételezi, hogy a másiknak nem több esze van mint neki, hanem ugyanúgy kicsinyes irigy és buta mint ő ... CUTE :)

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Batawanga #33 üzenetére

    Azok maximum is "érdekes" projectek de még annyira sem érdemes velük foglalkozni mint a "stable coin" okkal, amiknl szintén tudjuk az átverés helyét. :)
    Az ETHnak meg évek óta nem sikerül átállni már POS-ra, de ez nem is csoa, mert utána anyni embert fog érdekelni mint Csokonai Vitéz Mihály összes verse...

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Frozen #49 üzenetére

    Egy valamiben értünk egyet : a bányászatot be kell tiltani, minden bányászós coinnal együtt.
    Egyébként azért nem fog érdekelni senkit mert nem lesz "ingyen pénz" amivel most a bányászat behúzza a sok könnyen megvezethető embert, aki végig sem tudja gondolni, hogy már az alapoknál haldoklik az egész.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz mepet #57 üzenetére

    :C :C :C
    Gratulálok, az idei év legnagyobb ostobaságát olvashattuk!
    Szép húzás már ez így júniusban ...

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz mepet #59 üzenetére

    Valahol értem a romantikus elvágyódásodat, és persze azt is, hogy a mai 400ft-os eurotól és az egész magyar anyagi helyzettől függetlenednél... de "sajnos" a csodavárásod teljesen irreveláns, és nem csak a csökkenő kriptók miatt mondom, hanem ha rátekintesz az egészre.
    Nyilvánvalóan a világ jelenlegi legnagyobb piramisjátékáról beszélünk, ahol a másik átverése a cél definiáltan, a haszon privatizálása, miközben a károk közösségben hagyása (VGA árak, környezetszennyezés).
    Aki ezt felfogja ésszel, az maximum egy nagyon kapzsi és irigy ember lehet, ha ezután is úgy érzi, hogy ebben érdemes benne maradni vagy ez egy jó dolog.
    Kész örömmel elhinném, hogy téged csak ez ment ki a szorult helyzeteből, de aki milliókat tud bányászrigekre áldozni, annak szerintem nem megélhetésre kell a pénz, csak szimpla behúzható balek, aki reménykedik, hogy pluszban száll ki.
    És jöhetsz azzal, hogy jajj de más is rossz ebben az életben, de ez olyan hogyha kimegyek az utcára és megölök 10 embert, és azt mondom h Ukrajnában többen hallnak meg, akkor engem nem ítélnek el? Én nem okoztam kárt? DEHOGYNEM.
    Én ma minden bányász helyében mélységesen szégyelném magamat, és hallgatnék, mert a saját megvezethetőségük mellett arról is tanúbizonyságot tesznek, hogy a közös érdekeket is aláhajtják ennek, akár a jövőt illetően is. Akár az utódainkét is.
    Miközben az jön le, hogy "jajj nekem az Aventador ugyanaz mint neked a swift" miközben az arcolást félretéve azon rettegsz, hogy vajon a rig Visszahozza-e az árát a megnövekedett energiaárakkal és a csökkenő árfolyamokkal és VGA árakkal szemben??? (jól mutattja a rendszerben a poop-o-metert, hogy nem sokan mertek bányász kártyát venni, a későbbi eladhatóság miatt)
    Pedig már az egész az alapelven bűzlik, amikor is munka és érdemi termény nélkül, (mire jó a cripto? Szemben a búzával, acéllal, aranyal? és még sorolhatnám) akarsz energia és számítási kapacitás elvonásával értéket realizálni. Olyan mintha azt mondanám, hogy ásd fel a kertem, mosd le a kocsim, és aztán kifizetheted nekem ezt. ;) Vagy bemennék egy étterembe, elfogyasztanám a vacsorát, és azt mondanám, hogy fizessék ki a fogást... Na, itt a probléma az alapelvvel, ha eddig nem gondoltál bele. Negatív értékért akarsz valamit.

    A hozzád hasonló közép osztálybeli relative "jó élet"et élő, de gondolkodni nem hajlandó, holnapra gazdagnak lenni akaró madarakra épül ez az egész kriptó szar. Persze a decentralizált, gonosz bankok kihagyásával, hogy eléggé vonzó is legyen. Rossz hírem van, az alapját még mindig a FIAT pénz adja, és fogja is.

    Mi marad hát? Feladni, de ez nem fog menni arcvesztés nélkül. Sokan beletették a sok pénzt, és most úgy vannak vele, hogy működnie kell, mert nem bukhatnak el. AZ NEM LEHET! (emberi pszichológia, így működnek az Intel/AMD vagy NVidia/AMD fanboyok is pl)
    Aztán most majd jön a szokásos mert a ruhaipar, élelmiszer ipar stb is szennyez. Egyrészt enni és öltözködni muszáj, viszont piramisjátékot játszani játékpénzzel nem muszáj, másrészt az, hogy mások is pazarolnak nem jogosít fel mégtöbb pazarlásra.

    Ha értelmes ember vagy talán felfogod mindezt, ha nem, akkor fölöslegesen írtam,- ez is meglehet - de egy próbát megér, hogy gondolkozz el.

    Ha ment, később esteleg beszélhetünk arról, hogy felsőbb szinteken hogyan b*sznak át, amihez te lelkesen asszisztálsz az ingyen pénz reményében.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Batawanga #72 üzenetére

    Okostelefonom lassan 15 éve van. A Criptóról pedig már 2010-ben hallottam, sőt érdeklődve tekintettem rá, de végül akkor sem tudtam megérteni, hogy mégis mi abban a jó, hogy energia és számítási teljesítmény elkótyavetyélésével létrehozok valamit, ami semmilyen szinten nem hasznos, de majd egy másik embert ezzel kell tulajdonképp átverjek? (eladás)
    Pedig 2010-ben igazán lehettem volna early adopter, ha látom értelmét. Sok évig nem foglalkoztam vele, és most is leszarnám, mert egy piramisjáték madaraknak, de sajnos olyan méreteket öltött, hogy már az én és gyerekeim életét is befolyásalja negatívan. Arról nem is beszélve, hogy egyre inkább egy olyan gazdasági válság felé sodorja a világot, ami engem is bőven érinteni fog.

    Az sem mindegy, hogy X összegből veszek egy videókártyát ... vagy ugyanebből az X összegből veszek egy videókártyát és mellé egy komplett PC-t/autót/1 hetes görög nyaralást stb. Akárhogy is nézem, ez konkrét károkozás.

    Egyébként tavaly nekem is volt criptom, vettem majd 17%-os haszonnal eladtam. De tudtam nagyon jól, hogy a helyén kell kezelni, ez nem más, mint konkrétan egy ismeretlen átverése lesz. De bányászni nem bányásztam.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Penge_4 #79 üzenetére

    Az illegális tevékenységek elvileg tiltva vannak, ezért illegálisak :D Ahogy amennyire tudom a drogok is.
    De egyéként az, ha te sokat drogozol, engem nem érint, maximum annyiban, hogy (ha) hülyeségeket írkálsz a fórumra.
    De ha mondjuk bányát üzemeletetsz, akkor azzal (még ha kis mértékben is) de hatással vagy a VGA árakra, az energiaárakra, és a környezetre. Az meg viszont érint engem is. És még egyik bányász sem gondolta azt, hogy a haszonból visszaosszon azoknak is, akiket megkárosít közvetve vagy közvetlenül. A hasznot persze privatizálnák, a károk meg lehetnek mindenkié.

    A csodabogyók és fogyitabletták párhuzammal meg igazad van, szerintem ez a két réteg át is fedi egymást.

    Hogy mennyire ingyen pénz? Ha most be akarsz szállni, akkor arra jó, hogy a pénzesebbeket tegye még pénzessebbé, míg a kis pénzűeknek még nehezebben legyenek elérhetőek a dolgok. DE : aki 2+ éve kezdte el, annak sokkal kevesebbe került beszállni, egyébként talán meg is vette gamingre a VGA-t, és akkor besz0pta, hogy némi extra villanyszámláért neki majd a semmiből jön az "ingyenpénz".
    A fél millió feletti RIGeknél látom azt, hogy a tulajdonosa nem rá van szorulva, hanem csak puszta kapzsiság vezérli, elvégre, ha van 1-2-sok Milliója beszállni ebbe csak úgy, hogy vagy megtérül, vagy nem, annak nem rászorultsági alapon kell a pénz.
    Az pedig sajnos tényleg szörnyű, hogy MO-n mennyire megvan nehezítve a vállalkozások élete.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz bobalazs #83 üzenetére

    Végre valamire használják... csak hát ezt szerintem nem csak blokklánccal lehetett volna megoldani, de mindegy.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Batawanga #88 üzenetére

    MUHHAHA. Ezekszerint a 17%-os nyereség rész elkerülte a figyelmedet! :D
    Engem nem is az zavar, hogy egyfajta tőzsdeként a meglévő készlettel játszanak emberek (de némileg igen, ha ez gazdasági válságot, pénzromlást, inflációt okozhat!) hanem a bányászat nevű masszív energia pocsékolás, ami nem mellesleg VGA hiányt is okoz.
    "Aki kicsit is komolyabban foglalkozik vele" hogy az eddig feltalált legkárosabb piramisjátékával néz szembe. Mondom mindezt úgy, hogy én eleddig csak nyertem rajta :)
    (vannak más szar dolgok is az életben, de most nem az a téma, hanem a különféle kriptovaluták).

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák