Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bteebi

    veterán

    válasz Ijk #5 üzenetére

    Nagyjából. Akkor már inkább az IMAX, vagy valamelyik nagyobb terem egy jobb moziban. Nem rossz ez se alternatívának, vagy ha például baromi jó házimozi rendszer van otthon, a mozi meg messze van és semmi kedved sincs utazni, pláne késő este, akkor ez kifejezetten praktikus lehet. A minőséget viszont tényleg nem lehet tudni, de minden bizonnyal nem lesz eget rengető. Meg az is kérdés, hogy elérhető lesz-e mondjuk 4K felbontásban is. Képminőségben persze lehet versenyezni a mozikkal (sőt...), képméretben viszont egyáltalán nem.

    #11: "Aztán meg otthon nincsenek ott a szétült székek, nem kényszerítenek rád egyre több reklámot, miután fizettél egy ebéd árat fejenként, és még sorolhatnám."

    Egy normális moziban se. A reklám részét meg gondold át, mert minden bizonnyal ezek a kölcsönzős cuccok is tele lesznek nyomva reklámmal, meg a kalózkodást a törvény bünteti szlogenekkel... :U Én tavaly előttig elég sokat jártam moziba, mondjuk legnagyobb részt az Arénába, de az időnkénti sorbanállást (elsősorban a mozi büfénél), meg a népszerű filmek esetén a nehézkes jegyvásárlást leszámítva nem volt problémám a mozikkal. Kólától ragadós padló mondjuk volt, de ülésrugdosás, csámcsogás, hangos beszéd nem. Egyáltalán nem rosszak a mozik - a normálisabbja legalábbis semmiképp sem.

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

  • 7s26c

    senior tag

    válasz Ijk #93 üzenetére

    ez így van. az egy más feeling, sőt az az igazi feeling.

    Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

  • EVL2

    aktív tag

    válasz Ijk #93 üzenetére

    Szerintem sem váltja ki. Teljesen igazad van! Teljesen más élmény egy mozi.

    szerk: Senki sem rugdossa a háttámládat. Nem pofáznak bele a filmedbe. A ruhatárral sem kell pöcsölnöd. Kényelmes a foteled.... de nagy hátránya is van sajnos az otthoni mozizásnak: igaz hogy sokkal élesebb a kép és jobb minőségben tudod megnézni, de borzalmasan kicsi a kép. Tök nézhetetlen mondjuk egy film 108cm TV-n... fujjj. Sokkal jobb egy hatalmas életlen és semmire való kontrasztarányos vásznat nézni még +50 emberrel a hátad mögött miközben mindenki táplálkozási szokásait hallgathatod térhangzásban.

    Igazi hátrány hogy nem szocializálódik az ember. De ha igaziból a film érdekel és nem egy kulturális előadásnak fogod fel (vagy programnak) akkor számomra megfelelőbb otthon megnézni egy filmet.

    [ Szerkesztve ]

  • FefeeX

    veterán

    válasz Ijk #100 üzenetére

    Ugyanarra a tömegre alapozzák az early accesst (márpedig ezt tekinthetjük annak), akikre alapozták a felső kategóriás OLED tévéket, projektorokat, hangcuccokat stb.
    De ha csak az Audi A4 és afeletti új autókat nézzük, amit csak ebben az országban, csak Dunakeszin látok, már nem kell messzire menni, hogy legyen célcsoport. Amellett, hogy nyilván több embernek nincs, mint amennyinek van, viszont nincsenek ezek az emberek annyira kevesen, mint azt érzékeltetni próbálod. Ráadásul ilyen szempontból is elmaradottabbak vagyunk, mint a Nyugat, mert árban ott kevésbé fáj az ottani fizetés mellett az, amit itthon jóval kevesebben engedhetnek meg maguknak. USA-ban meg kb általános, nézd már meg, ott mekkora az átlag ház az ittenihez képest...

  • Alchemist

    addikt

    válasz Ijk #100 üzenetére

    Nálunk van egy falfelület, amire egy 200 ezres projektor vetít kb. 140"-os képet és egy közepes 2.1-es hangrendszer, ami még kellemesebb is, mint a moziban kimaxolt hangerő.
    A 3D-ért nem rajongunk, meg hát eléggé antiszociálisak is vagyunk... miért is menjünk moziba?
    :)

    Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

  • b.

    félisten

    válasz Ijk #93 üzenetére

    na igen a mozi az mozi, de nekem remek hangcuccom van itthon egy frankó 4 K tv -vel, kényelmesen ülök, nem kell elmennem sehova, hogy jó minőségben nézzek meg egy filmet. Persze nem 8 méteren, de nem is ül senki a nyakamba, nem is kell télen autózgatni.
    Mozira sajnálom az időt és azt családi programként kezelni, mert vannak annál számomra, számunkra jobb időtöltések is, ráadásul nem is igen vannak szerintem mostanában olyan filmek, amik ezt "megérdemlik" ( Zsivány egyre rászántam azért) Otthon nézve egy mozi 2 óra, moziba elmenni meg egész délutános időtöltés 2 gyerekkel.ami vagy jó lesz vagy nem ( már mint a film)

    Mi 4 tagú család vagyunk, 35 Km innen a plaza ahol van mozi. Oda vissza 70 Km. 4 jegy 5K, benzin 2,5 K, popcorn 2,5 K kb 9-10 K egy mozi, de van úgy hogy több is ( beugrik egy kaja mellé). Itthon nem látom létjogosultságát ennyiért, de kint ez az 50 $ nem nagy durranás, még 2 emberre levetítve is kb ugyan ott van az ember szinte.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

Új hozzászólás Aktív témák