Új hozzászólás Aktív témák

  • Wlac

    Ármester

    válasz cskamacska #37 üzenetére

    Őszintén szólva eddig összesen egy jó Gyűrűk Ura játékkal játszottam, az a The Return of the King volt. Tudom, hogy a Battle for Middle-Earth széria is elég jó, de nem vagyok stratégiai beállítottságú, így azok kimaradtak. A többi TLotR játékkal az volt a gond, hogy a névvel próbálták eladni őket, és bár némelyikben voltak jó ötletek, ezek kevesek voltak ahhoz, hogy maga az összkép is nyerő legyen. A SoM azért ad bizakodásra okot, mert a jó ötletek mellett a videók alapján az jön át, hogy normálisan lesz megcsinálva, és nem azzal számolnak a készítők, hogy csak a TLotR név emeli ki a többi TPS közül.

    Az eddigi infók alapján amit kapunk, az egy fasza harcrendszerrel rendelkező és viszonylag szabad játékmenettel bíró program, ami kecsegtet a többszöri végigjátszás ígéretével is. A kinézet pofás, és a videó alapján elég "flow" az egész játékmenet, ami nekem bejön. Mivel nincs többjátékos mód, ezért nem kell félnünk attól, hogy a single el lesz hanyagolva, ami valódi áldás az utóbbi évek cuccait górcső alá véve. A War in the North is ott bukott el nálam, hogy egyes részeket egyedül lehetetlen volt megcsinálni, a coop meg a hatalmas lag miatt élvezhetetlen és játszhatatlan volt (a megjelenéskor legalábbis). Amin bukhat a játék, az az idő. Ha kapunk ugyanis egy 4-5 órás kampányt, akkor bizony sokan fognak csalódni, ellenben nem tudom, hogy a sztori jellegéből adódóan hogyan lehetne bővíteni. Az AC esetében a mellékküldetések rengeteg pluszt adtak a játékidőhöz, de itt - gondolom - nem áll minden sarkon egy mockosz kisz hobbit, aki arra kér, hogy keressük meg a nagyanyja gyűrűjét.

    Amiatt pedig, hogy milyen mértékben illik bele a TLotR univerzumba a játék, nem fogok álmatlanul forogni. 13 éve olvastam a könyveket, akkor szerettem, a filmek is bejöttek, de tőlem két mondatban lerendezhetik az egész alapfelállást. "És akkor Szauron, a sötét úr, rájött, hogy egy gyűrűt a farzsebében hagyott. Mivel már kiosztotta a többi csecsebecsét, és nem akart kimozdulni a tornyából, ezért kidobta az ablakon, ami pont fejbe kólintotta a főhősünket."

    “The wha-"

Új hozzászólás Aktív témák