Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • -Skylake-

    addikt

    válasz t72killer #35 üzenetére

    De hogy a picsaba jon ide a csoporthazirend ???? De komolyan emberek, mirol beszeltek ? Leirtam en is, mas is : ahova a linux valo, ott el van terjedve, nem veletlenul. Bambano is irja, hogy hu a szerverparkok...oke, a szerverparkon linux fut, ki mondta hogy nem ? Ki mondta hogy oda nem jo ? Mi itt arrol beszelunk, hogy sosem lesz egyik ev sem a linux desktop eve addig, ameg a linix teljes koncepcioja ugy nez ki, hogy vagy expert vagy es ok vagy semmi. Az android is linux megis el vam terjedve ? Persze hogy el van, ez a lenyeg : a droid egy out of the box rendszer. Bekpacsolod a 0perces telefont, es minden kesz. Jatek kell ? Szazmilliard jatek van a storeban. Akarmi mas program kell ? Ott a play store. Debianos store haggyuk mar konyorgom. Appstore google storeba van ~2 millio app. Egy ubuntu storeba mennyi ? 600 ? Kompatibilitas nincs csak opennel, aki jatszni akar annak nem jo, aki komolyabb programokkal dolgozik nem jo, aki nem ert hozza annak sem jo. A linuxal egyetlen gond van : hogy Ti ra akarjatok huzni a vilagra, mikozben a vilag 99%anak egyaltalan nem valo. Mint mondtam : a win szerintem egy pocsek rendszer, en mar az elso iphone/droid megjelenesevel legszivesebben temettem volna az egesz x86-ot, de meg akkoris, a win a legkevesbe kompromisszumos megoldas. Csoporthazirend meg abszolut senkit nem erdekel, mert szamitogepet a tomegnek gyartanak, nem a rendszergazdaknak. A linux desktop eve az lesz, amikor elterjed az asztali android, mert pontosan azt adja amit a normal linux soha az eletben nem fog adni : out of the box lesz, csillio alkalmazassal es minden 1 kattintasos lesz. Gondolod olyan elterjedt lenne az android, ha minden mucikanak meg jozsikanak a telefonon terminalbol kene dolgozni, meg apponkent kernelt forgatni hogy mukodjon? Nemtudom milyen valosagban eltek, de meredek az elkepzeles.

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

Új hozzászólás Aktív témák