Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz adamssss #13 üzenetére

    Hízik a lista ami megkapja majd a patchet hozzá, illetve az innentől megjelenő játékok már kihasználják az XO X-et.

    Nem rosszabb a helyzet, mint a PS4 Pro esetén.

    (#8) hunluki: "a tömegnek meg egyelőre inkább 1080p TV-je van, azt meg a 1st gen One is szépen kiszolgálja töredék áron"

    Ez sem az Xbox One X, sem pedig a PS4 Pro esetén nem igaz. A dinamikus felbontást használó játékok nem esnek be 720p-900p környékére, hogy tartani tudják a target fps-t, ráadásul Xbox One-on azért az olyan címek is tudnak frame dropolni még 720p mellett is, mint a Battlefield 1 (van egy-két 64 fős conquest map, ami egyenesen irritáló a 40-60 fps között ugráló teljesítménnyel). Ha kapsz egy 1080p stabil 60 fps-t, annak az előnyeit talán nem kell ecsetelni egy multis lövölde esetén.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz ->Raizen<- #18 üzenetére

    Hagyjuk már ezt a marhaságot. A konzolos multis fps nem az e-sportról szól, hanem a kötetlen kikapcsolódásról cheaterek nélkül. Régen klánban játszottam CS Source-ot (előtte meg 1.6-ot), ligákon indultunk, rohadt jó volt, de nekem erre már nincs időm. Van PC-m is, de ott már csak World of Tanks és Warships megy.

    Most Xboxon tolom a Battlefield 1-et és imádom. A PC-s ismerősök nyafognak a csalókra rengeteg sikercím esetén, én meg még egyet sem láttam, egyik multis címben sem. Nekem nagyobb élmény kontrollerrel fair-playben elkenni valaki száját, mint script nindzsákkal szemben felkúrni magamat.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz hunluki #22 üzenetére

    "esetleg amit #16-ban írtak pl BF1, de akkor meg már szembe megyünk a fenti elmélettel"

    Milyen elmélettel? Aki csak esténként ül le egy kicsit játszani azt már nem is érdekelheti a jobb teljesítmény? Ez maximum csak a te igényeid leírása. Én is csak esténként ülök le 1-2 órára játszani, mégis érdekel, hogy a játék amivel játszom frame droppol-e vagy a dinamikus felbontás leugrik-e 720p-ig. Téged nem érdekel, vettük.

    "Random hansjürgen megveszi a konzolt aztán lövöldözik/autózik/verekszik és mindemellett iszonyat módon hidegen hagyja a framerate."

    Ha ennyire hidegen hagyná, akkor sem a Sony, sem pedig a Microsoft nem adna ki erősebb konzolt ugyanabban a generációban. A Sony konkrétan már a PS4 Pro bemutatóján is elmondta, hogy érzékelték a korábbi generációknál, hogy 3-4 év elteltével a játékosok a magasabb frame rate és szebb látvány miatt elkezdtek visszaszivárogni PC-re és pont ezt akarják megakadályozni úgy, hogy ne kelljen platformot váltani.

    De nézz be a konzolos topikokba, Facebook csoportokba. A magasabb frame rate-en és a szebb látványon megy a recskázás, de persze mindig, mindenhol akad valaki, aki jól megmondja, hogy ez nem így van és a konzolost ez nem érdekli... :)

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz ->Raizen<- #25 üzenetére

    "auto aim rásegítéssel"

    Nincs auto aim. Aim assist van, ami ellenségre rámutatásnál lelassítja a sebességet. Aki javítani akar a teljesítményén, az elsők között szokta kikapcsolni. Egyébként meg teljesen más játékstílust igényel a konzolos és PC-s játék. Konzolon jobban felértékelődik a terek zárása, jó helyezkedés, PC-n meg jobban érvényesül a pörgőugrás közben kiosztott reflex fejes. Na és? Pont letojom.

    "Ez a skill, csalás nélkül."

    Nem tudok olyan magas pontot mondani a Földön, ahonnan ezt az egészet leszarom. Már rég nem lehet az "ez a skill" dumával felcukkolni. Akkor játssz PC-n és élvezd az életet azokkal, akik ténylegesen auto aimet használnak, keresztül lőnek hat falat vagy pontosan látják a map másik végéből hol vagy éppen. Ezen nem veszünk össze skillmester! :)

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz adamssss #37 üzenetére

    Ismétlem, hogy "lásd: PS4 Pro".

    Tény 1: Már most be van jelentve igen nagy számú "enhanced" update.

    Tény 2: Az újonnan megjelenő játékok már kihasználják a One X többlet teljesítményét, mire megjelenik a gép, már piacon lesznek eleve rá írt játékok is.

    Tény 3: Mivel a One X nem jelent meg, ezért senki sem tudja, hogy a frissített játékok mennyire lesznek jól optimalizálva, így talán te is tudod jól, hogy ennek a kérdésednek nem volt sok értelme.

    [ Szerkesztve ]

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Szakiii #49 üzenetére

    "én ps-en is nagyon érzem amikor valaki egér-el nyomja bf-et"

    Azért az nem olyan biztos. Vannak, akiknek a keze már az anyaméhben összenőtt egy kontrollerrel: [link]

    Én próbáltam már konzolon egy barátomnál az egeret és egy borzalmas, emulált, pudingos fos az egész. Egy kezdő konzolosnak jó mankó lehet, de egyébként nem adja ugyanazt, mint a PC-s irányítás.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz ->Raizen<- #61 üzenetére

    Azért unalmas ha ezt stuffoljátok egy konzolos topikban, mert egyébként ez egy tény és mindenki tisztában van vele. Konzolon a túlnyomó többség ugyanazzal az egyenkontrollerrel tolja (egy kis töredékük meg egy szoftveresen emulált egérszerű vacakkal).

    Felesleges ezt a mantrát fújni. A konzolos más konzolossal játszik. Senki nem mondta, hogy egy kontrolleres majd elpicsáz egy egerest.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz nemlehet #65 üzenetére

    "Szerintem azért fújják ezt, mert egyrészt ez egy nagy visszatartó erő sokaknak."

    Akit visszatart a kontroller, ne vegyen konzolt, nem nagy ügy. Én eddig is és ezután is csak a magam nevében mondhatom, hogy meg tudom szokni, nekem a PS2 óta mindig is volt konzol a PC mellé. Ma is néha beugrok a haverok közé egy barátságos CSGO 5v5-be, de egy átlagos hétköznap este csak leheveredek az Xbox elé és tolom a Battlefield 1-et.

    "Az előző genben is az utángyártottak néha komoly előnyt biztosítottak, de mostmár a gyártói elit gamepadok is ott vannak nem túl drágán így kapásból nem egyenlők az esélyek."

    Ez olyan, mintha PC-n mondanád, hogy az egyik játékosnak nincs esélye, mert nem gamer egeret és billentyűzetet használ. Az Elite kontroller is csak ad némi pluszt, hogy a saját kényelmedhez szabhasd, de úgy egyébként az irányítás módján nem változtat. Egy mezei kontrollerre is felpattintható egy Kontrolfreek magasító ha éppen az analóg karok hosszával van bajod a gyári gombkiosztást meg szokd meg vagy ne szokd meg.

    "Plusz az egér+bill lehetősége egyre jobban jelen van, szóval kb ugyan az mint PC-n cheaterek ellen játszani."

    Aminek az lesz a vége, hogy előbb vagy utóbb a konzolgyártók is beleállnak és adnak majd ki gyári megoldást rá. Valóban adhat valamekkora előnyt, de messze nem akkorát, mint egy PC-s cheater esetén. Meg egyelőre a helyzet nem annyira drámai, mint a PC-s cheater helyzet. Ha az lesz, majd inkább nem játszom semmilyen multis címet amíg nem jön az official egér+bill támogatás.

    "Persze jó a konzol, de nem kiváltója a PC-nek"

    Ez egy tényszerű kijelentés, ami így nem igaz. Van akinél az. Nálam sem váltotta ki, megvan egymás mellett a kettő, de azt látom a konzolos topikokban, hogy nagyon sokan vannak, akik megunták a PC nyűgjeit (ami nyilván nem mindenkinek nyűg). Az e-sport más tészta, az még mindig PC-s terep elsősorban, de egy casual jól elvan konzolon is ha a kontroller neki nem akadály. Az egymással szabadon megosztható játékokról vagy az eladható/elcserélhető lemezesekről nem beszélve, ami hatalmas szabadságot és spórolást tud adni. Van akinek ez önmagában elég a konzolra váltáshoz.

    "főleg úgy, hogy a microsoft kb teljesen elhagyta az exclusive címeket"

    Ez egy teljesen más téma. A Sony meg nem hagyta el, sőt eléggé rá is erősít. Viszik is mint a cukrot. Én is váltani fogok PS4 Pro-ra. A helyzet meg az, hogy PS4-en több a Battlefield 1 játékos, mint a PC és Xbox platformokon együttvéve. Náluk miért tudta kiváltani a PC-t?

    Vannak preferenciái az embernek ami alapján választ. Aki akar játsszon PC-n, Xboxon, PS-en vagy Nintendón, teljesen mindegy. De azon felesleges hápogni, hogy az egeres elveri a kontrollerest 1v1-ben. Így van, na és? Mi lesz a következő megállapítás, hogy kék az ég? :)

    [ Szerkesztve ]

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz ->Raizen<- #71 üzenetére

    Igen, ha elég távol ülsz a képernyőtől, de a képernyők nőnek, ma már nem az ördögtől való egy 50" vagy nagyobb méretű televíziót venni és ez például ~1,7 méterről ugyanazt nyújtja, mint egy 24"-es monitor 80 centiről. Ha azon látod a különbséget bármelyik felbontás javára, akkor a televízión is fogod. Én például a kanapémon ülve (~2,5 méter) nem látom, de ha betolom a fotelemet a TV elé (általában így játszom, ~1,5-1,7 méter) akkor jól látom.

    Én azért sem vettem még 4K TV-t, mert a jelenlegi nézési távolságból jóval nagyobb képméretre van szükségem, hogy tényleg kijöjjön az előnye (egy 65"-es Full HD már pixeles lenne, egy asztali 32"-es monitorhoz is már elkél egy QHD felbontás).

    A projektorosokról nem is beszélve, ők már most 2-3 méteres vásznakkal nyomulnak, ha éppen nem nagyobbal... :)

    A konzolos topikokban (PS és Xbox) sokan váltanak csak azért, hogy stabilabb és magasabb fps-t kapjanak és ha kijön minden esetben a natív 1080p az szintén előny tud lenni (bár a magasabb frame rate, ahogy te is írod, sokszor tényleg nagyobb előny).

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz ProEvoFan #78 üzenetére

    Ahogy nézem a Hori Tac Pro hivatalos Playstation kiegészítő lett, innentől pedig legális a használata. A Gran Tourismo játékos is csalózza le azt aki kormánnyal játszik?

    A Microsoft is egy éve már belengette, hogy jön a hivatalos egér+bill támogatás. Ha lett volna egy kis esze, akkor a One X mellé bemutat egy hivatalos Xbox billentyűzetet és egeret. Ha már sokan mondogatják, hogy PC-ről váltanának.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    Még egy kicsit az egér+bill margójára: Jackfrags szerintem elég jól összefoglalta azt, amit én is gondolok ezekről az adapterekről.

    Valóban adnak előnyt a kontrolleres játékosokkal szemben, de az érthető limitációi miatt képtelen ugyanazt a közvetlenséget adni, mint a PC. A XIM4 ráadásul nem csak drága, de rohadt sokat kell konfigolni, hogy hozza élményben a felét annak, amit PC-n kapsz. Aki csak 1-2 multis játékot játszik, ráadásul olyat, amire elfogadhatóan beállítható, annak jó. Aki gyakran próbál ki új játékokat, annak ez egy folyamatos szívást jelent.

    BTW én is azt szeretném, ha lenne végre rendes egér + billentyűzet támogatás és erre a fejlesztők is számíthassanak. Rengeteg FPS-ben ki sem lehet kapcsolni az aim assistot, ami már önmagában elcseszi az élményt, máshol meg a smoothing és acceleration van analóg karokra kalibrálva és nem lehet velük mit kezdeni. Sokszor az is probléma, hogy még a legnagyobb sebességre állítva sem tudsz úgy forogni, mint PC-n.

    Persze ettől függetlenül az FPS műfaj és ezek célzási rendszere egérre lett kitalálva, ez tagadhatatlan. A konzol gyártók előtt meg két lehetőség van: Beleállnak és nyitnak felé, hogy FPS-t pont úgy játszhass, mintha PC-n tennéd vagy próbálkoznak tovább tiltani, amire nem sok esélyük van, hacsak ki nem találnak valami teljesen egyedi, saját szabványt a kontrollerek és a gép közötti kommunikációra, amit nem lehet eltéríteni, szimulálni, emulálni.

    Nekem részemről tök mindegy, én kontrollerrel is elvagyok, de ennek akkor van értelme, ha tényleg mindenki azzal nyomul. De szerintem előbb vagy utóbb jönnek majd az Xbox meg Playstation logós, saját márkás egerek meg billentyűzetek is. Tiltani nem fogják tudni az adapterek használatát, de a third party gyártók alól még kihúzhatják a szőnyeget.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz twi452 #83 üzenetére

    Még ennél is régebbi a sztori, mikor a Microsoft hivatalosan bejelentette, hogy érkezik az egér+bill támogatás, szóval tényleg ebbe az irányba tartunk, csak nem értem mit tökölnek ezen ennyit... :) A Microsofttól ígéretet kaptunk, a Sony meg egy third party megoldást karolt fel (vagy legalábbis tette hivatalosan támogatottá).

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz hunluki #89 üzenetére

    Pontosan ezért kellene teljesen legalizálni az egeret, mert amíg hackelt megoldásokkal tolják, addig a matchmaking is elcseszett lesz. Ha meg van natív támogatás, akkor szét lehet dobni az egeres és kontrolleres játékosokat külön szerverre. Persze aki direkt csalásra megy, az majd ezután is hackelt megoldást használ, de legalább a becsületes egereseket nem lehetne azzal csesztetni, hogy csak azért egereznek, hogy porba alázzák a kontrollereseket.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz ProEvoFan #92 üzenetére

    Nekem azért van konzolos múltam, korábban évekig X360-on toltam amíg vissza nem tértem PC-only üzemmódra. Bő 5 év kihagyás után pár hónapja vettem egy Xbox One S-t.

    A kontrollertől könnyebb elszokni, mint az egértől. Az első hetekben iszonyatosan béna voltam, frusztrált, idegesített, majdnem mérgemben eladtam az Xboxot. Aztán elkezdtem megint tudatosan figyelni a mozgásra, előcélzásra ("pre aiming"), terek zárására és nem izomból megoldani az 1v1 helyzeteket.

    Most már rendszerint a felső egyharmadban vagyok Battlefield 1-ben (igaz ebben vastagon ott van PTFO elv is). A K/D arányom nem izgat, de azért ez sem olyan gáz már. Mivel erre a részére nem görcsölök rá, lazább is a stílusom, a higgadtság meg nagy úr.

    Már rég nem frusztrál a kontrollerrel játszás, jóízűen ülök le a TV elé bármikor. De amikor visszaülök a PC elé, akkor az egér mindig olyan mint a biciklizés, képtelenség elfelejteni, az adja a legtermészetesebb érzést.

Új hozzászólás Aktív témák